Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kislányom egyfolytába...

Egy éves kislányom egyfolytában pofoz mindenkit, ha ölben van. Pedig ezt nem látja itthon. Hogy szoktassam le? A nem szabad-ot nem érti.

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy évesen már értenie kellene.Tedd le ilyenkor az öledből,vagy esetleg te is adj neki egy kis legyintést az arcára.
2010. márc. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy 1 éves már bizony megérti, ha akarja :)) Ha megpofoz, megüt, fogd meg a kezét és mondd, hogy nem szabad, mert neked fáj, inkább simogasson és közben az ő kezével simítsd meg az arcodat! Ez általában egy idő után bejön. Csak arra figyelj, hogy valóban azt lássa rajtad, hogy komolyan gondolod!!! Ha nem használ ez a módszer, egyszerűen tedd le, ha megüt...
2010. márc. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Le szoktam fogni a kezét, és mondom hogy fáj, nem szabad. De üt megint. És akkor mondom hogy hely te. Ekkor ad egy helytét, és utána megint egy pofon. És persze mosolyog hozzá!
2010. márc. 17. 18:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt mondják,nem a negatívumot kell benne erősíteni(nem szabad,rossz vagy),hanem a dicséretet.Tehát ha simiz,akkor dicsérd meg:Látod,milyen ügyes vagy!
2010. márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom, ki fogtok akadni, de nálunk bevált:

Amikor ütni, marni, harapni készült vagy meg is tette, nagyon, de nagyon szigorúan néztem rá, miközben erősen fogtam a kezét és mondtam neki, hogy nem szabad, fáj. Volt egyszer egyszer olyan, hogy annyira a hajamba ragadt, hogy visszaadtam neki, persze kevésbé húztam meg az övét-egyből elengedte a hajamat. Vagy volt olyan, hogy úgy megharapott tudatosan, hogy sercegett a bőröm és nem akart elengedni-visszaharaptam-elengedett.

Ezeket néha-néha alkalmaztam, amikor istentelenül fájt, amit csinált. Azóta engem sosem bánt.

Az apját a mai napig bántja, hisz ő vagy nevet rajta vagy rászól, de az semmit sem ér.

14 hónapos már és folyamatosan odajön sajátmaga és puszikat ad.

Én erőszak ellenes vagyok, de mindennek van határa.

2010. márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!