Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális, hogy 8...

Mennyire normális, hogy 8 hónapos baba a nappali 5 étkezésen kívül éjszaka még kétszer, de van hogy 3x is eszik?

Figyelt kérdés
Nappal 4vagy 5 étkezés szilárd, éjszaka tápszer. Egy szilárd adag 163g vagy 190g bébiétel, vagy 2/+ adag tejpép vagy 100 g bébijoghurt.
2015. okt. 28. 09:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy amiből már ehet, azt kap, illetve kóstolgat, ha lát minket enni. A tápszer 180 ml vízből készül.
2015. okt. 28. 09:49
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 8 hónapos, igaz, hogy Ő anyatejes baba, de Ő is ébred éjjel szopizni. Bár egyre kevesebb a tejem, mert minden étkezést kiváltottunk már, napi 3x szopizik már csak, tehát ha hajnalban megéhezik, nincs már annyi tejem, hogy jóllakjon. Gondolom, ez máshogy alakul egy tápszeres babánál. De ha felkel és éhes, ennie kell, ez van! Ne gondolkodj rajta, hogy vajon mennyire normális-e! Vannak babák, akik ilyen korban már régen átalusszák az éjszakát. Én a kisfiamat még 15 hónaoos korában is szoptattam éjszaka, mert kérte. Nyilván, nem tagadtam meg Tőle. A kislányom még szopizik éjjel, elfogadom. Szerintem tök normális dolog. Lehet, hogy a te babád téged keres, és mellesleg akkor már enni is kér. Kezdődhet így a szeparációs szorongás. Ebben a korban minden belefér, állj készen, hogy kielégítsd az igényeit!
2015. okt. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen felesleges ennyit enni adni neki, egyébként ez mindig szokás...tehát ha te felkelsz éjjel és megszoktad hogy 3 óránként kapsz egy nagy pohár kakaót, akkor kérni fogod, és megszokni pedig 2 nap alatt meglehet.

én a helyedben leszoktatnám ezekről a felesleges kalóriákról, ha nem szeretnéd hogy később túlsúlyos legyen. Adjál neki vizet, meglátod rögtön nem fog háromszor felkelni következő éjszaka. Csak következetesen, lehet hogy nyüglődni fog elsőre, de magatoknak teszel jót, szájhigiénia szempontjából sem a legjobb, ha íny törlés/fogmosás után még tolja befele a kaját

2015. okt. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A vizet kap dolgot már kipróbáltuk, nem műkösik, mert megitatjuk, s mihelyst tesszük vissza az ágyba, sírni kezd. Ellenben ha meg van etetve, semmi gondja, alszik, mint a tej. 8 foga van, hónapok óta sokszor kel éjszaka, ez 3 hétre szünetelt, de most újra nyugtalanok az éjszakák.
2015. okt. 28. 10:07
 5/12 anonim ***** válasza:
cumizik?
2015. okt. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
szerintem a fő gond, hogy megébred éjjel és megszokta hogy üveggel/tele hassal alszik el...ez egy "hibás" altatási mód, persze nem tehetsz róla, az ember először csak ártatlanul megkínálja éjjel, aztán jól rákapnak és egyre többet igényelnek (ha üvegből akkor üvegből, ha ciciből akkor ciciből) erről te nem tehetsz, de akkor is át kell állni valami más altatásra, és kaja nélküli elalvásra, mert később ez még problémásabb lesz, főleg ha kint vannak a fogak és elkezdenek szuvasodni, nagyon sok gyötrelem és probléma forrása lehet, előzd meg amíg lehet...még ha egyszer kérne enni...akkor azt mondanám valóban igényli..na de ha háromszor, az csak rossz szokás, vagy jönnek a fogai és máshogy nem tud megnyugodni.
2015. okt. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is időnként kér éjszaka enni, ilyenkor pár napig felébred 3-4 óra körül és csak ha enni kap akkor alszik vissza. De tudom, hogy nem igazán azért kel fel mert éhes lenne, mert ő is eszik tízórait, ebédet, uzsonnát,vacsorát szilárd kaját és van egy reggeli és esti tápszer adag. Nálunk most a fogzás miatt ébred szerintem és néha annyira felkel rá, hogy rájön, hogy egyébként akkor már ehetnénk is. De ha nyugodt az éjszaka és nem kínozza a foga annyira akkor elég ha a cumit odaadom neki, bekenem az ínyét és vissza alszik és alszik reggel 5-6ig és csak akkor eszik. Ő 9 hónapos egyébként. Minden hónapban van pár ilyen nap amikor kér éjszaka is tápit. Próbáld ki esetleg azt hogy táplálóbb legyen a napközbeni étkezés, a gyümölcshöz tegyél kekszet,gabonapelyhet,túrót (ha már eszitek), hogy minél laktatóbb legyen neki az az adag. Nem kell többet adni, csak tartalmasabbat.
2015. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, mivel még kicsi, így normális. Majd elhagyja.
2015. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most aztán teljesen tanácstalan lettem. Cumizik egyébként. Van, hogy arra ébred, hogy kiesett, akkor csak be kell adni neki. Most arra gondoltam, hogy hígítva fogja kapni a tápszert. Sosem aludta még át az éjszakát, így mindig evett éjszaka, és nem arról van szó, hogy az evésbe alszik el, mert pl este legtöbbször fürdés előtt eszik, aztán alszik.
2015. okt. 28. 11:51
 10/12 anonim ***** válasza:
világítós cumi?
2015. okt. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!