Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babában mennyire...

9 hónapos babában mennyire marad meg, ha olykor elvesztem a türelmem, esetleg emelt hangon beszélek vele?

Figyelt kérdés
Szégyellem magam, de brutális, amit művel, sír, ha megyek csinálni a teendőim, visszamegyek, felveszem, egyből más érdekli, leteszem, kezdődik elölről. Éhes, nem eszik csak 5 perc múlva, álmos, nem alszik, mert fáj a foga, bekenem, ringatnám, ülne felfele. Kész vagyok, fél6tól most jutottunk el oda, hogy talán alszik....
2015. okt. 29. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

És ez egyre keményebb lesz kb. 1-1,5 éves korától.

Szerintem nem az a gond hogy kiabálsz (én is szoktam)hanem hogy el kell először fogadni magadban, hogy egy gyerek bizony ilyen. Van, akié 9 hónaposan, van, akié később, vagy van, aki azt mondja, az övé bizony sosem volt rossz. Azt nem kell feltétlenül elhinni.

Menjetek hasonló korú gyerekek közé, ha tudtok és látni fogod, hogy másnak is vannak ilyen gondjai és akkor sokkal türelmesebb, vagy legalábbis elfogadóbb leszel majd. Meg amúgy idővel bele is jössz, de ez tényleg durvább lesz 1 éves korától, ha már most is ilyen (ami egyáltalán nem az ő hibája, ő ilyen és kész) - tartsatok szoros napirendet, az valamennyit segít és amit még én tapasztaltam, hogy minél többet hallja, hogy nem nem nem és érzi magát korlátozva, annál jobban fog menni neki mindennek és keresni, hogy mit lehet akkor, ha ezt sem és azt sem.

2015. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és most kb. azért csinálja ezeket, mert ő sem tudja mit akar, csak unatkozik. Ne foglalkozz a teendőiddel, vidd ki szabadba, játszótérre hintázni, és új ingerek felé, mert szerintem nálatok is kezdődik az aktív korszak és nem a foga, nem az éhség, nem az alvás a gondja. Kitartás!
2015. okt. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jól jött most, amiket írtál. Sosem volt egyszerű vele, illetve most volt pár hét, ami egy álom volt, beállt végre a napirend, nem kelt éjszaka annyiszor, de most megint jön a foga. Meg ez az óraátállítás igen is megkavarja, hiába nem ismeri az órát. Most beteg is vagyok, próbálnám védeni, hogy ne fertőzzem meg, szegény biztos nem érti a dolgot.
2015. okt. 29. 10:23
 4/5 anonim ***** válasza:

A kiabálással az a baj, hogy stresszt generál a gyerekben, amit ő nem tud máshogy levezetni, mint újabb "rosszalkodással".

A következetes, akár halk, de nagyon határozott "nem" tapasztalataim alapján célravezetőbb. Másfél éves a lányom, most már eljutottunk odáig, hogy ha tilosban jár, rám néz kérdően és elég megcsóválni a fejem, abbahagyja.


A higgadtság inkább közvetít felé megbízhatóságot, mint a kontrollvesztett kiabálás. Ráadásul a gyerekek elsősorban nem az alapján tanulnak, hogy mit mondasz nekik, hanem a viselkedést másolják. Tehát mondhatod, hogy viselkedjen csendesen (nem most, hanem 2-3 évesen), ha te ezt kiabálva teszed, akkor ő a kiabálást tanulja el, mint konfliktusmegoldási stratégia.

2015. okt. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egyes válaszoló nagyon jót írt. Próbáld magad beleélni kicsit a helyzetébe, neki még minden új, minden érdekes, minden fel kell fedezni. Nekem egy éves a kisfiam, és a minap kitalálta, hogy ő bizony kézzel eszi a túróstésztát. Kiborulhattam volna, de nem tettem, mert arra gondoltam, hogy neki még milyen érdekes megtapintani a különböző anyagokat, úgymint a darabos túrót, a tésztát, a homogén állagú tejfölt stb. Persze nyilván nem túrkálhat minden ételbe bele, de azért kiakadni sem szabad rá.

A másik módszer, ami úgy néz ki, hogy néha bejön, hogy megtanítgatom a dolgok helyes használatára. Például múltkoriban felfedezte a csapot, és fürdés közben mást sem akart csinálni, csak a csappal játszani, ami nyilván nem pálya. Azóta úgy csináljuk, hogy amikor beleültetjük a kádba, akkor még folyatjuk kicsit a vizet, és a végén ő zárhatja el a csapot, ugyanígy kézmosásnál is, azóta nem akar vele játszani. Nyilván egy konnektornál ez nem működőképes megoldás, de a veszélytelen dolgoknál működhet.

Én még azt szoktam, ha egy szituációt nem tudok megoldani, akkor egyszerűen kiemelem belőle a gyereket. Egy időben például folyton felállt a kádban, amit még csúszásgátló mellett sem engdek. Háromszor szólok, kilátásba helyezem a következményt (befejezzük a pancsolást), ha nem érti meg, akkor tényleg kiveszem a kádból és akkor annyi volt. Úgy gondolom, ha valami három figyelmeztetésből nem ért meg, akkor tizenháromból sem fogja, ellenben én el fogom veszteni egy idő után a türelmem, és az senkinek sem jó. Kanapéra felmászásnál ugyanez a helyezt. Onnan éri el az állólámpát, ha elkezdi piszkálni, akkor rászólok, ha harmadikból sem érti meg, akkor nem mehet fel a kanapéra, én nem fogom hússzor elmondani ugyanazt. Azt kell mondanom, hogy ez hosszú távú következetességet igényel, de működik.


Szóval türelem, ne ordibálj, vannak jobb módszerek :)

2015. okt. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!