Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha 3 hónaposan nem nyúl a...

Baj ha 3 hónaposan nem nyúl a tárgyakért?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hónapos. Nem nyúl a tárgyakért. A játékok abszolút nem érdeklik. Ha valamit kinéz magának azt nézi hiába szólunk neki nem figyel oda ránk. Nem sokszor figyel ránk ha szölunk neki ha a játékot is rázzuk előtte nem is néz rá. Ma pl egy szürke tapétát nézett hosszú időn keresztül furcsálltam ha színes lett volna megértem de szürke volt.

Néha figyel ránk akkor nevet is hangosan is de ez ritkább. Hason fekve alig tudja kinyomni magát ha kinyomja is billeg a feje erre nem mondott semmit a doki. Baj lehet vele?


2015. okt. 29. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:

nem, én babám 4 hósan ezdett egyáltalán fogni tudatosan

kezében a rágóka és így ismerkedett a dologgal


kb itt van, hogy miket kell tudniuk

[link]

2015. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy baj van-e, de a helyedben első körben megkérdezném nyomatékosan a gyerekorvost. Ha nem segít, akkor magánban elmennék dévényeshez.

Egy állapotfelméréssel nem csinálsz rosszat, max feleslegesen mentetek.

2015. okt. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek olyan dolgok, hogy ma még nem csinálja, holnap csinálhatja. A 3 hós státuszon én is mondtam a védőnőnek aggódva, hogy nem nézi a kezét, nem nyúlkál dolgokért, csak nézi a játékait, már ha nem azt csinálja, mint a tied, hogy azt bámulja, amit ő kiszúrt magának (ez néha a fehér fal volt...). Azt mondta a védőnő, hogy nem baj, majd fogja csinálni. Másnap ahogy játszottunk, egyszercsak rányúlt a játszószőnyeg fölötti ívre, és elkezdte rángatni. Így egyik pillanatról a másikra. Azóta előszeretettel fogdossa a dolgokat - azt, ami neki tetszik, és ez nem feltétlenül egyezik azzal, amit én adnék a kezébe. Ha olyasmit mutatok neki, ami nem érdekli, elfordítja a fejét, ha tetszik neki, egyből rányúl. A nyaka meg majd erősödik, csak sokat tedd hasra.
2015. okt. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sziasztok! Az én babám is ilyen, és az is nagyon izgat, hogy a hang irányába is csak nagyon erős hanginger hatására fordul. Elvittem neurológushoz, dévényeshez. A neurológus semmit nem mondott. A dévényes javasolt tornát/kezelést, mert úgysem lehet egyebet tenni egy ilyen idős babánál. Az akaratlagos nyúlás még nem probléma, az kb 4 hónapos korra jellemző. Nekem is olyan jó lenne hallanom, ha valaki hasonló cipőben volt és mégsem lett baja a babájának.
2015. okt. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!