Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez az egyke vagy a testvéres...

Ez az egyke vagy a testvéres típus?

Figyelt kérdés
Nehéz eldönteni,a játszótéren nagyon megy a többihez,annyira,hogy már zavarja őket és elküldik rossz nézni is. Másrésztről annyira anyás, nemhogy 5 percet 5mp-et nem bír ki nélkülem,most épp olyan korszakában van, hogy senki más még az apja se veheti fel,mert torkaszakadtából üvölt,ordít. El se mozdulhatok mostanában tőle, pl. tegnap mamáéknál (akik fél éve fel se tudták venni) épp nem vele foglalkoztam és sírva fogta a lábamat,hogy vegyem fel. Az ilyen gyerek tud osztozni az anyján?
2015. okt. 30. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
nem értem ehhez hogy jön, hogy van-e testvére. ez tipikusan a szeparációs szorongás, ez egy korszak, minden gyerek átesik ezen.
2015. okt. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
úgy,hogy nehéz elképzelnem hogy megtűrjön valakit mellettem :-( iszonyat mennyit üvölt ha nem épp rajtam csüng :-( ha lát csak arrébb megyek már sír
2015. okt. 30. 12:28
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Az ilyen gyerekenk MINEL ELÖBB kell egy tsetvér, ha nem akarod, hogy teljesen összeférhetetlen, önzö ember legyen belöle!!!!
2015. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem önző,mert a kedvenc kekszét odanyújtja nekem csak nagyon ragaszkodó
2015. okt. 30. 12:36
 5/8 anonim ***** válasza:
mondjuk nem hiszem, hogy ettől lenne majd önző, de az se igaz amit te írtál. tehát most van a szeparációs szorongás, ergő ha neked nyújtja a kekszet akkor magának adja ugye, hisz most jön rá, hogy nem egyek vagytok :D
2015. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért az sem mindegy, menni idős. 1 éves, vagy 3 pl.
2015. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is hasonló volt, nehezen viselte, ha nem vele foglalkoztam, de fel sem merült, hogy emiatt ne legyen testvére. Az első év durva volt testvérféltékenység szempontjából, lehet, hogy ha kicsit később születik a tesó, jobban bírta volta, de megtanult osztozni az anyján, és nagyon szeretik egymást.
2015. okt. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a kisebbik fiam pont ilyen, 17 hónapos. A nagyobbik sem egyszerű eset, de nem csimpaszkodik állandóan rajtam, de a kicsi..... katasztrófa. Más nem veheti fel, rajtam lóg, és az a vicces hogy ha nem lát akkor nincs ilyen probléma (általában). Ez szerintem nem önzőség, csak túlzott ragaszkodás. Egy tesó szerintem minden gyereknek kell, de számíts rá hogy a nagyobbikad bántani fogja a kistestvérét :( Az enyémek is ölik egymást, az első 14-15 hónapban csak a nagyobbik bántotta a kicsit, de most már oda-vissza megy a bunyó, és ahol a nagyobbik ilyen anyás, ott még több probléma lehet ugyanis évekig ő lesz az erősebb, és ezt ki is fogja használni. Nagyon résen kell majd lenni mellettük.
2015. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!