Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 60x120 cm-es kiságy kb....

60x120 cm-es kiságy kb. meddig jó egy babának? és a 70x140-es? Utána milyen ágyat érdemes venni?

Figyelt kérdés
Születendő gyerekünknek szeretnénk kiságyat venni. Nagynak való ágy van. Tervezünk kistesót is. Nem tudom, elég 60x120-as, mert mire jön a kistesó (mondjuk 2 éves lesz ekkor), már át is adhatja neki, és akkor ő feküdhet normál ágyba? vagy majd valószínűleg szükség lesz még 1 köztes ágyra is?
2010. márc. 18. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfér, akkor érdemesebb 70x140-est venni. Nálunk eleinte (kb 1-1,5 hónapig) keresztben feküdtek benne a kicsik, könnyebben tettem be/vettem ki őket. Egyébként a 120 cm is elég kb 3-4 éves korukig, ha nincs más lehetőség. Köztes ágyra pedig szerintem nincs szükség, ha már van rendes felnőtt ágya is.
2010. márc. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

tehát 3 éves korig valószínűleg elfér a 60x120asban? és 3 évesen fektethetem nagy ágyba?


köszi!

2010. márc. 18. 08:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk mind a két lány 3 éves korig aludt a 120-as ágyban. hamarabb szokták a váltást, de akkor általában elkezdődik az éjszakai mászkálás, amit mi nem akartunk, örültünk, hogy rászokott arra, hogy a helyén alszik reggelig. utána egy gyermek ágyban alszik, aminek van leesésgétlója, még öt évesen is leestek, amikor nem otthon aludtunk.
2010. márc. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A most 7 éves nagylányom átlagos, ill. az átlagnál kissé magasabb, most 128 cm. 3 évesen kb 1 méter magasak, így még simán beleférnek a 120 cm-es ágyba.
2010. márc. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi 60*120-as ágy 3-4 éves koráig jó a gyereknek. a 70*140-es ágyak általában átalakíthatók, azok akár 12-14 éves korig is jók.

Én a 70*140-es ágyat venném a helyetekben, olyat, ami nem csak átalakítható ifjúsági ággyá, de ki is lehet venni 2-3 pálcikát belőle. A "nagylányom" 15 hónapos, már remekül közlekedik ki-be a "lyukon" az ágyába és nagyon praktikusnak tűnik. Azonban ő még most is úgy alszik, hogy valamelyik oldalnak nekidől, tehát neki kell még a rácsos ágy.

2010. márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönjük a segítséget! megfontoljuk...
2010. márc. 18. 11:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia


Amikor a kislányom megszületett rendes kiságya volt, rácsos 120 x 60, de kb 2 hónapja minden éjjel felkelt, mert bevágta a lábát, fejét stb. Szal most vettem neki utazóágyat, viszonylag nehéz volt de találtam olyat amibe belemegy a matracunk, mivel ezekhez az utazos ágyaknak nagyon szar a matraca. Ebbe szépen alszik megint, azóta nincs gond. Ha ezt tudtam volna, akkor rögtön az elején ilyet veszek. Azt nem tom megmondani hogy meddig lesz jó, mivel a kislányom most 9 hónapos. Azért remélem segitettem.

2010. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!