Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiságy-ágy kérdés egy picivel...

Kiságy-ágy kérdés egy picivel és egy kicsivel? Megjegyzésben további információk

Figyelt kérdés
Hogy oldjátok meg? Most 1 éves a fiam, használt kiságyunk van, 14 éves.. ami elég rozoga többször szétesik ha arrébb tolom, félek, ha elkezd csimpaszkodni, vagy tényleg mászni rá akkor úgy is szétesik. Le kellene cserélni. Tervezzük a kis tesót, tehát 9 hónap múlva már akár az is lehet ketten lesznek. Hogy oldjam meg az ágykérdést? Vegyek egy kombit ami átalakítható aztán egy másikat, 2 kiságyunk lenne, vagy egy kiságyat ami átalakítható, és majd az akkor alig 2 éves fiamnak mikor megszületik a kis tesó egy gyerekheverőt, vagy jobb ha még rácsosban, kivehető rácsokkal, átalakítható marad neki is?
2011. júl. 20. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Én vennék egy kiságyat ami később ággyá alakítható a kisfiúnak, majd ha már tényleg úton a kistesó akkor vennék egy ágyat és átszoktatnám a nagyobbikat, a picinek maradna a kiságy. Ha Ő is nagyobb lesz, akkor pedig átalakítanám ággyá neki.
2011. júl. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

18 hónap van a gyerekeim között, a nagyobbik 16 hónapos kora óta leesésgátló heverőn alszik.

Ha még kibír pár hónapot ebben az ágyban, akkor másfél éves kora körül vennék neki leesésgátlós heverőt és majd ha megszületik a pici, akkor neki egy rácsos kiságyat. Ha nem bírja ki, akkor most megvenném a rácsos ágyat és amikor megszületik a tesó (előtte pár hónappal célszerű átszoktatni, hogy ne az legyen benne, hogy a tesó elvette az ágyát) vagy amikor érettnek látjátok megvenni neki a heverőt.

2011. júl. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 18hós volt a nagyfiú, mikor a pici megérkezett. Hosszas vívódás után úgy döntöttünk, hogy 2kiságy lesz. A nagy alól nem vettük ki az övét, a picinek pedig megvettük a legolcsóbbat. A célnak tökéletesen megfelel az is. A kiságyakat viszont távol kell tenni, mert a nagy átmászik a picihez! A nagy szívesen alszik heverőn, de mindig ki kell peckelni mindenféle párnával, takaróval. Én még várok a gyerekheverővel. Kombiágyat nem akartam venni, kicsi a lakásunk, feleslegesnek éreztem, meg nem is tetszenek.
2011. júl. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 18 hetes terhes vagyok, a kisfiam 21 hós. Mi úgy fogjuk megoldani, hogy hamarosan veszünk a kisfiamnak egy heverőt, az öccsének meg majd jó lesz a kiságy.
2011. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

ilyen ágya lett a fiamnak. Igaz ő a tesó születésekor kapta csak meg(19hónaposan), de előtte is nyugodtan megkaphatta volna. Ha nálatok a kanapén tud már fel le közlekedni, akkor már most is kaphatja. A kis tesónak meg ha jön egy olcsóbb szép kiságyat vehettek.

2011. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én vennék (ha már úgyis szeretnétek kistesót) egy új kiságyat, pár hónappal a kistesó születése előtt pedig nagyágyat (akár leesésgátlóst) a "nagynak".

Nálunk 21 hónap lesz a két gyermek között. A nagyfiú tegnap került át a kiságyból a nagyba, neki emeletes ágy alsó szintje lesz az új birodalma. A kiságy pedig a 2 hónap múlva születő kislányé.

2011. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2011. júl. 21. 08:58
 8/8 A kérdező kommentje:

14:00-es ötletén nem is gondolkodtam még. Mert ugye, ha a kis tesó is kinő a kiságyból, akkor az emeletes ágy jó megoldás.

Amúgy eddig arra jutottunk, h ággyá alakítható kiságyat veszünk a fiunknak most, majd egy uolyat ha megszületik a testvér neki is. És majd 5 éves kor körül ifjúsági szobát alakítunk ki, akkor már "rendes" méretű ágyakkal.

2011. júl. 21. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!