Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hónapos kisfiam hogy tudnám...

4hónapos kisfiam hogy tudnám ösztönözni a forgásra?

Figyelt kérdés
Még nem forog, sőt szerintem egyáltalán nem is érdekli,pedig nagyon sok színes játék veszi körül.ha hason van, gyönyörűen kinyomja magát szinte derékszögbe, hosszú percekig az alkarjára támaszkodva nézelődik, játékok után nyúl, megfogja őket. Viszont forogni meg se próbál. Tegnap a kezembe került a kislányunk babanaplója,elolvastam, és ő már 3hónaposan forgott, ezért kezdett el aggasztani, hogy a fiamat meg nem is érdekli.
2015. okt. 31. 06:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Az átlagos gyerekek 4 hósan kezdenek el hátról hasra forogni, kb egy hónap után, hasról hátra.

Lemaradva nincsen.

Fordítsd hátra és csak egy jancsit tegyél mellé egy kicsit a feje mellé vagy fölé.

Egyébként van egy Vojta modszer ami pont a babák(de lebénult felnötteknek is), a forgásra ösztönzi a gerincet. De azt egy terápeutának meg kell mutatnia, hogyan müködik.

2015. okt. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jelentősége nincs, hogy 3 vagy 5 hónaposan kezd-e forogni. A babák más ütemben fejlődnek. Lehet, hogy kislányod meg nem berregett olyan szépen még 4 hónapos korában mint a fiad, csak azt meg nem jegyezted le a babanaplóba. Egyébként nagyobbik lányom 3 hónaposan, kisebbik lányom 6 hónaposan, kisfiam pedig 4 hónaposan kezdett forogni, járni mégis mind 13 hónaposan kezdtek.
2015. okt. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Nekem az vált be,hogy melléfeküdtem félpucéron,és ha akart szopizna akkor odafordult.Nagyon hamar elkezdett forogni.:)
2015. okt. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2015. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!