Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék megnyugodni, hogy...

Sofia77 kérdése:

Szeretnék megnyugodni, hogy jól csinálom e. Holnap 3 hetes a pici lányom, és sajnos még nincs elég tejem hogy ne maradjon éhes, így tápszerrel vagyok kénytelen pótolni az adagját. De mennyi ennyi idősen az adag?!

Figyelt kérdés
A védőnő oszt meg szoroz, állítólag kilónként 150ml/24 óra a normális mennyiség. Nektek mennyit evett babátok ennyi idősen? Nekem már most 100-120 ml 3-4 óránként, mert ha eszerint adok akkor sír mert kevesli. Mi tévő legyek? Nem tudom túl etetni? 280 grammot hízott minden ezen és az előző héten is. Köszönöm a segítséget!

2015. júl. 14. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mások a babák, így hiába van osztás-szorzás, ők döntik el mennyi az igényük.

Lányom 70 ml-t evett, naponta 7x. Ez volt az ő adagja, viszont mikor utánaolvastam, ezerféle tippet, adagot, választ találtam.

Én abból indultam ki, hogy ha jól fejlődik, van kakis-pisis pelusa, és nem nyűgös a babám, akkor rendben van a tápszer-adagja. Nálatok is ez a lényeg, úgyhogy annyit adj neki, amennyit elfogad, és ha utána megnyugszik, akkor rendben van.

2015. júl. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, most azért megnyugodtam.. ahány fórum annyi féle tanács, de nem tudtam addig megnyugtatni, amíg nem evett eleget. Bár nyílván a legideálisabb az lenne ha a tejem elég lenne magában is, de amíg kell táp is, addig pótlom annyival amennyi igénye van a babunak ..jó hogy egyet gondolunk :) köszönöm
2015. júl. 14. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy adag, nekem is ez a tapasztalatom.

Mindkét gyerekem tápszeres.

A nagyobbik 3 hetesen 90 ml körül evett, a pici pedig 120-150-et.

Nem tudod túletetni, ha nem kell neki, kiköpi, elutasítja. Adj neki nyugodtan annyit, amennyit elfogad. :)

2015. júl. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így tettem ma is, igyekeztem nem aggódni ezen... közben me azon dolgozom ezerrel h elég tejem legyen evésenkét..eddig sajnos kevesebb sikerrel, de nem adom fel :)
2015. júl. 15. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!