Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 2 hetes, van hogy...

Kisfiam 2 hetes, van hogy éjszaka csak ölben van el, vagy keveset alszik. Min változtassak? Tudom egy kicsit én is elkényeztetem.

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Azon változtass, hogy ne legyen annyit ölben. Ha éjjel folyton cipelni fogod majd megnézheted magadat ha 1 éves és 12 kg lesz akkor hogy fogod bírni?

Én is elkapattam eleinte aztán becsípődött a gerincem, csak akkor vettem ki a kiságyból ha muszáj volt, mert nem bírtam. Egy hét alatt megszokta és már 8 hetesen végigaludta az éjszakát.

2010. márc. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem akarlak megbantani de nem kenyeztetted el. Egy 2 hetes kicsi babanak nagyon szuksege van az anyjara. Kilenc honapig veled volt,minden pillanatban hallotta a hangodat. Nagyon jol esik neki meg a tested melegsege. Meg nem erdekli a vilag a te olelesed nyugtatja meg es adja neki a biztonsgot. Ezt az idoszakot at kell veszelni. 6-7 hetesen amikor mar felfedezi a kezeit, kezdi erdekelni oket a vilag, eszreveszik a szines jatekokat akkor ellesznek egyedul is fel orat, akkar egy orat is. Ha majd eleri ezt a kort,rakd be szepen a kisagyba es ulj le melle, mutogass neki mindefele szines format, beszelj hozza es egyre hosszabb idore menj ki a szobabol. Eloszor mondjuk csak 2 percekre es ezt szepen folyamatosan noveld. Hozzaszokik lassan es eljatszik majd az agyaban is. Kesobb vehetsz neki jatszoszonyeget kb 3 honaposan es azon is ellesz ha hallja majd a hangodat. Meg nagyon kicsi, uj neki minden es csak te jelented neki a biztonsagot.
2010. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 edus83 ***** válasza:
85%
Még nagyon pici,szüksége van rád még ne akard le szoktatni hamar eltelik az idő és nem fogja igényelni 7hetes a kicsim és már ő is kezd le szokni,és hiányzik pedig csak napi 2 óra amit magában tölt el.
2010. márc. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Az én lányom is nagyon igényelte az ölben levést 2 hónapos koráig, utána már nem. Én nem akartam ringatni, pontosan ezért, mert féltem hogy megszokja. A férjemnek is megtiltottam, de ő nem hallgatott rám és ő ringatta állandóan. Most igy utólag már bánom, hogy ilyen voltam mert tényleg nem szokta meg, és tudom hogy nekem is milyen jó érzés lett volna, de megvontam magamtól ezt az örömet a hülye aggódásom miatt. Tehát ringasd ameddig csak igényli, úgysem tart sokáig ez az időszak.
2010. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia!

Tudomásom szerint a babákat 6 hónapos korukig nem lehet elkényeztetni,ha ez nem is igaz,de a 2 hetes baba tutira nincs elkényeztetve. Az én babám 2 hetesen 24 órából mindössze 7-8 órát aludt kézben. Most 9 hónapos, bár napközben 2x alszik, éjszaka még felkel szopizni 4x-is akár. De nem bánom, mert nagyon gyorsan szalad az idő és nemsokára felnőtt lesz, akkor már nem lehet babusgatni :)

2010. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen még nem lehet elkényeztetni, mert sztönlény. Én azt tartom valószínűnek (fiamból kiindulva, akivel hasonló problémánk volt iletve ugyanez) hogy fázhat. Mi adtunk rá zoknit a rugi alá és alaposan felöltöztettük és hiába volt hálózsákban nem lepedőre, hanem takaróra fektettük. illetve paplanra és attól kezdev átaludta az éjszakát, legalábbis addig amíg el nem kezdett jönni a foga.
2010. márc. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Az első hozzászóláson kívül tökéletesen egyetértek az előttem szólókkal, az én kicsi lányom 7 hetes, most is az ölemben alszik miközben írok. Szerencsés anyukák egyike vagyok, mert az éjszakát végigalussza, de már reggel lesem mikor kel fel, mikor ölelhetem át. Öleld, szeresd, neki csak rád van szüksége, a testmelegedre, a szíved dobbanására. És igenis kényeztessük el őket.
2010. márc. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A kislányomhoz éjszaka állandóan rohangáltam a saját szobájába. Természetesen alig aludtam valamit, hulla fáradt voltam, ideges és kimerült. A kisfiamnál úgy vészeltem át az első 2 hónapot, hogy magunk közé vettük a kiságyba, így legalább nem kellett kiugrálnom az ágyból éjszaka. 2 hónapos kora óta a saját szobájában alszik egész éjszaka, egyszerűen addigra érett meg rá. Nekünk így volt a "legnyugodtabb" ez az időszak. A ringatás, ölelgetés, puszilgatás nem kényeztetés egy gyereknek, ez a minimum, amit egy szülő adhat, ettől lesz a gyereked kiegyensúlyozott, magabiztos felnőtt. Persze csak szerintem.
2010. márc. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!