Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit adtok a 10-11 hónapos...

Ti mit adtok a 10-11 hónapos babátoknak reggelire és vacsorára? ( Tápszer gondok)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kb 9 hónapos volt a lányom amikor úgy döntött, hogy nem akar tápszert enni vacsorára. Most főzeléket kap vagy tejpépet (már ha megeszi) Egész egyszerűen valahogy este semmi nem csúszik neki:( Ti mit adtok a kicsiknek?


Másik gond a reggeli. Jelenleg 10,5 hós és a tápszer felét-háromnegyedét hajlandó csak megenni. (Mindig ez volt a reggelije, utána jön a tízórai ami gyümölcs+keksz) Sose volt gond a reggeli tápszerrel,de már azt sem nagyon akarja:(

Ti mit adtok reggelire? Gyümölccsel nem szeretném a napot kezdeni, elég savas..

Esetleg aki tudja, hogy miért nem szeretné a tápszert megenni? (Túl nagylány hozzá?)

Egyébként bármi ami darabos és rágni,cuppogni kell rajta azt imádja :)



2015. nov. 1. 20:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nagyon szereti a vajaskenyeret paradicsommal. Vacsorára szoktam adni mikor már vagy 4 lehetséges ételféleséget lök el magától. Üres pocakkal meg nem szeretném letenni aludni.. :(
2015. nov. 1. 20:20
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyjából ennyi idős korában néhány hétig a lányom is a felét, negyedét ette meg a tápszernek.

Nem különösebben foglalkoztam vele, ha neki ennyi elég, legyen ennyi. Később visszaállt az étvágya.

Szerintem akkor éppen lassuló tempóban volt a növekedése és egyszerűen kevesebb kellett neki.

Nyugi, étel mellett gyerek még nem halt éhen. Ha most kevesebbet eszik, akkor hadd egyen csak annyit.

2015. nov. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszike a gyors választ:)
2015. nov. 1. 20:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ikreim 8hónaposan összebeszéltek, azóta nem eszik meg a tápszert, semennyit semmikor. Vacsorára a tejpép vált be, meg a túrókrém (Aldiban kapható 6pici pohárból áll, epres, málnás,banános van benne, azt ketten bepuszilják). Reggelire nálunk gyümölcs van, üveges, ma Léna fellázadt, és joghurtot evett (Riska málnás, imádja), de utána sorbaállnak falatért mikor mi reggelizünk is... az elveimet már feladtam, a lényeg, hogy egyenek:)
2015. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is joghurt vagy túrókrém, vagy ha ennyire szereti a kenyeret, akkor házilekváros kenyér?

Még mindig jobb mint vmi műanyagkaja.

2015. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló:) Én is így vagyok. Hogy az elveimet lassan kezdem feladni, csak egyen :) Köszi a választ:)
2015. nov. 1. 20:43
 7/7 A kérdező kommentje:
5-ös. Van itthon lekvárunk csak epres és nem házi és ezért azt semmiképpen nem szerettem volna adni :) De anyumnál van finom házi baracklekvár.. Akkor meg kostoltatom vele hátha:)
2015. nov. 1. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!