Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egyszer el tudott aludni a...

Ha egyszer el tudott aludni a kisbaba a játszószőnyegén is akkor hagyhatom kint estefele pl, amikor már nem szeretném hogy hosszabban aludjon az éjszaka előtt? Mindjárt 4 hónapos.

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy gondolom akkor ezentúl is le tud pihenni ha nagyon arra vágyna nem? Nem szeretném kínozni de nem tudom hogy mennyire túl fáradt (tehát hogy muszáj lenne-e letenni) vagy csak normálisan fáradt az este előtt és hagyhatom-e ébren. (Illetve ha "ébren" hagyom kint a szőnyegen akkor el tud aludni ha nagyon kell, igaz?)
2015. nov. 3. 18:00
 1/7 A kérdező kommentje:
magyarul hogy ha ilyet tud akkor lehet azt hogy nem aggódom nagyon hogy nem rakom le amikor fáradt? merthogy úgyis el tud aludni ha nagyon szeretne?
2015. nov. 3. 18:04
 2/7 anonim ***** válasza:

enyém is egyszer elaludt játszószőnyegen. soha többet :D babakocsiban se aludt el 4 hónapos kora után.

de sok ilyen volt, hogy valahol elaludt játék közben, aztán annyi, többet nem :)


napirendre nem gondoltál? azzal azért tudsz játszani, pl. 5kor leteszed, de 6kor felkelted... pár nap alatt megszokja. viszont ha fáradt akkor fontos, hogy letedd aludni, mert akkor fejlődik az idegrendszere, akkor dolgozza fel a tanultakat, ergo alvás közben okosodik. szóval jobb ha többet alszik ennyi idősen :)

2015. nov. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hát dehogynem gondoltam. folyamatsan azon jár az agyam. de nem megy olyan simán. felkelteni nem szeretném...

igen, nem szeretném ébren tartogatni semmiképp. ezért is kérdeztem hogy ha el tud aludni akkor lehet-e hagyni. de ezekszerint nem feltétlenül tud csak úgy elaludni?

2015. nov. 3. 18:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát dehogynem gondoltam. Folyamatosan azon jár az agyam (a napirenden mármint) de nem olyan egyszerű az. Felébreszteni nem szeretném. De persze ébren tartani sem. De akkor ezekszerint nem az van hogy el tud aludni amikor csak álmos?
2015. nov. 3. 18:44
 5/7 anonim ***** válasza:

jójó, csak úgy jött le, hogy az esti napirend nincs meg :)

ember legyen a talpán aki megfejti ezeket a kisembereket :)

nekem nem sikerült, igazából amikor kialakult valami rendszer akkor borult valami más miatt, folyamatosan változik az igényük és a kis személyiségük. lehet, hogy a tied kidőlős gyerek, enyém soha nem volt az. neki az kellett az alváshoz, hogy betegyem a kiságyba, akkor tudta, hogy alvás van :) mást meg altatni kell.

ezt sajnos neked kell kitapasztalnod.

de ha már így írtad, én jobbnak tartom, hogy felébreszted mint ha nem is hagyod elaludni, az valahogy nekem köztes megoldásnak tűnik :)

2015. nov. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hát igen, kitapasztalom, kénytelen leszek:) csak midnig megspórolnám a kínzását meg a magamét. dehát az elkerülhetetlen a tapasztalás közben

köszi

2015. nov. 3. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt hogy 3 óránként aludt picinek. Amikor kezdett nyugtalan lenni, a szemét dörzsölni, ásitani akkor vittem aludni. 3-4 hónapos volt amikor rájöttem, hogy 3 óránként le kell tennem aludni, ennyit bírt. Ez egészen 1 éves koráig ment, mikor egyik napról a másikra áttért az egyszeri alvásra.
2015. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!