Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó tanácsok, tapasztalat kéne...

Jó tanácsok, tapasztalat kéne 3kérdésben!?

Figyelt kérdés

Első: a babámnál(9hónapos kisfiú) szep.szorongásnál tartunk. Éjjelente gyakran felkel. Ilyenkor magunk mellé teszem, és alszik újra. 8-11ig alszik, akkor felkel, szopizik, vissza a kiságyba, viszont éjjel 1től folyton fent lenne, így ilyenkor mellénk veszem, és alszunk nyugottan. Mennyire szokik ehez? Vegyem magunk mellé, vagy nem jó ötlet?


Második: fegyelmezni, tiltani próbálom. Ha valami rosszat csinál elviszem onnan(le akarja szedni a dvdket a polcról pl) és elterelem a figyelmét, a tiltott tevékenysére meg mondogatom, hogy "rosszat csinálsz, rossz, rossz". Sajnos vagy 5percíg sír, és hisztizik, mire elfogadja az új helyzetet, játékot. Ilyenkor nem veszem fel, de beszélek hozzá, megsimogatom, és bolondozok neki. Így jól csinálom?


Harmadik: enni mostanában nem nagyon akar. Estére lesz annyira éhes, hogy egyen mást is, mint tejcsi. Napközben próbálom kínálni neki, de elutasítja(nem babakanállal, nem a tányérjából, hátha felnőtesből elfogadja, a felnőtt kaját sem fogadja el) pedig eddig mindent megevett. Eröltessem az etetést(bár ettőll félek, nehogy rosszul süljön el), vagy majd úgyis éhes lesz, és rendeződik magától?


2010. márc. 19. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak a második kérdésre adnék tanácsot, mert az én kisfiam jól eszik és alszik, tehát nem tudom, hogyan kéne ha nem így lenne...

Viszont én a helyedbe elpakolnék olyan dolgokat amiket nem lehet piszkálnia olyan helyre, ahol nem éri el. Az én kisfiam még nem igazán érti, hogy nem lehet, pedig nem sokat tiltom, de inkább viccnek fogja fel. Szerintem csak később fogják azt érteni, hogy nem lehet valamit.

Nálunk szinte alig van olyan dolog amit tiltani kéne, ami az Ő magasságában van. Így nem kell egész nap a nyomában lenni, nyugodtan tud barangolni a lakásban én meg tudom a munkámat végezni.

Nem tudom, hogy jó-e így, meg mi lesz később, de nálunk nyugi van így.

2010. márc. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
09:10-es vagyok, elfelejtettem, az én kisfiam 8,5 hónapos, kúszik, meg feláll mindenhol.
2010. márc. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. sokan máshogy gondolják, én oda vettem mindig magamhoz, és boldogan aludtunk, amikor annyi idős volt, mint a te babád. este mindig a kiságyban aludt el, így este nem zavart minket, ha éjjel felébredt, akkor odavettem magam mellé, így mindenki aludt, a férjem ált. észre sem vette. persze, megszokja valamenynire, de engem nem zavart. most már "nagy", 16 hónapos, és átalussza a kiságyban az éjszakákat, mindenféle szigor nélkül.

2. a fegyelmezést jól csinálod, majd rájön, hogy nem szabad. csak mindig legyál következetes! ha egyszer azt mondod, nem, akkor az legyen! és legközelebb is.

3. az evést nem igazán tudod erőltetni, próbáld meg többször, ha nem akar, úgysem eszik. (legalábbis nálunk így van) tudom, ez sem a jó megoldás, nálunk akkor lett jobba nem evés, amikor darabosat, kézzel ehetett. nem érdekel, gondolom, az oviban már nem fog kézzel enni....

2010. márc. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem is jó dolog az elpakolás
2010. márc. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Elpakolnám, de nincs hová:( Ami nagyon veszélyes annak találtunk helyet, viszont a dvd-nek már nincs helye máshol.

Ennél jobban nem tudok elpakolni, sajna.

2010. márc. 19. 09:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nem pakolsz el tiltott dolgot, csak megmagyarázod neki, hogy nem szabad, az teljesen jó.Úgy legalább megtanulja, hogy mindent nem szabad.
2010. márc. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 3. kérdésedre válaszolnék, az én kislányom is 9 hónapos és már féléves kora óta hajnalban áthozom a mi ágyunkba aludni. Azért mert 4-5-kor szopizik, de utána már nem nagyon alszik vissza, de ha magunkhoz veszem akkor igen. 3 hónap alatt még nem tapasztaltam hogy utálna a saját ágyában aludni. Viszont mindannyian pihenten ébredünk reggel. Remélem még sokan irnak ide akiknek hasonló a tapasztalatuk, mert én is kiváncsi vagyok erre.
2010. márc. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
pedig milyen jó dolog is a dvdket pakolni! :)) én egyszer-kétszer megengedtem, azóta nem érdekli, nem lett egynek sem baja..
2010. márc. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, az elsőre válaszoltam nem a 3.-ra. :-)
2010. márc. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a 2-es kérdésedre: egy darabig én is tiltottam neki dolgokat(könyvek, dvd-k) aztán rájöttem, hogy ha szinte "mindenre" azt mondom neki, hogy NEM, akkor egy idő után megszokja a szót és már nem érti a valódi jeletését.

Így a féltett mesekönyvek bekerültek az ágyneműtartóba :), a féltett dvd-k pedig a könyvespolcra.

Persze maradtak még könyvek a polcon és dvd-k is, amiket redndszeresen lerámol, a szájába vesz és dobál. De ezekért már nem szólok, csak ha a könyvet eszi.

A fontosabb dolgok miatt rászólok, mint pl. a konvektor (ami ugye forró is lehet)vagy a zsinórok rágcsálása és a számítógép klaviatúráról letépett billentyűk miatt :)

Persze még így sem mindig hallgat rám. Sőt egyenesen mulatságosnak tartja a rosszalkodását, és jókat nevet rajta.


Az evéssel kapcsolatban: az én fiam (lassan 9 hónapos lesz) is kevesebbet eszik mostanában, de nem féltem, mert majdnem 9 kg. Úgyhogy nem fog éhen halni :)

Ha éhes, akkor úgy is eszik (és csak akkor eszik rendesen, ha éhes!!!)

Így most már akkor etetem, amikor Ő jelez nekem, hogy éhes. Így megkímélem magamat és Őt is attól, hogy tiszta ideg legyek, mert "a gyerek már megint nem eszik rendesen" !!! :)

Megjegyzem, ha mi eszünk, akkor mindig jön kunyerálni :)


Az első kérdésedre nem tudom a választ. Az én fiam soha sem aludt közöttünk. Mindig is a kiságyában aludt.

2010. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!