Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hónapos kisbabátokat...

Pár hónapos kisbabátokat megzavarta a költözés? Mi volt? Meddig? Mennyire?

Figyelt kérdés
2015. nov. 8. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt a kisfiam, mikor költöztünk. Teljesen felborult a kis lelki békéje, nem aludt onnantól az ágyában. Sokkal gyakrabban ébredt. Addig nappal is, éjjel is a rácsos ágyban aludt, onnantól nem volt hajlandó. Próbáltuk áttenni máshova az ágyat, ugyanazok a bútorok voltak bent, mint addig. A lehetőségekhez képest próbáltuk azonosan berendezni a szobáját, de akkor sem aludt. A kiságyat azóta már szét is szereltük, annyira esélytelen, hogy abban aludjon. 15 hónapos.
2015. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A párom örökölt egy házat ami nagyon le volt lakva, és alkalmas volt a lakhatásra ugyan de voltak gondok jócskán ami hosszútávon nem lett volna jó. Nekem volt megtakarításom abból a pénzből elkezdtük felújítani apránként mert igaz a párom építőiparban dolgozik és jártas is benne, de annyi pénzünk nem volt hogy egy cégre bízzuk meg arra se nagyon hogy maszek alapon bízzunk meg rá embereket mindenre, főleg az ajtók, ablakok cseréjére meg amihez nem kell hivatalos szakember arra megpróbáltunk nem költeni. A párom 1-2 kollégájával minden hétvégén csináltak valamit. Az ablakokat szobánként cserélték ki nem volt vele túl sok munkájuk mert ügyesen csinálták meg a párom méretre csináltatta meg az ablakokat így nem volt vele túl sok munka. Csak én közbe várandós lettem, a párom meg csak hétvégente ért rá a házzal foglalkozni, de ugye fel kellett pörgetnünk a dolgokat meg a fűtésünk sem volt a legjobb sajnos így én átmenetileg hazaköltöztem a szüleimhez várandósan mégsem akartam ott lenni a még hideg házban, meg közbe a párom is jött ide hozzánk mert akkor megbeszéltük hogy ha teheti munka után is foglalkozik vele plusz a vízvezetékeket meg a villanyvezetékeket is ki kellett cserélni meg egy helyiséget is átépítettünk meg ketté választottunk egy nagy szobát szóval volt ott munka de még nem volt kész mire jött a baba így a szüleimnél megkaptam az öcsém nagy szobáját hogy hárman kényelmesen elférjünk mondanom sem kell hogy volt belőle veszekedés de mindegy is. Akkor ugye rájöttünk hogy akkor most húzzunk bele a házunk felújításával és legyen minden pikk pakk mire hazamegyünk mert albérletet nem kellett fizetni mg a szüleim segítettek is minket tehát nem kértek tőlünk sok pénzt haza így tudtunk költeni a házra meg a picire normálisan. A párom télre megcsináltatta normálisan a fűtésünket is így már ezzel sem volt gond, tavaly október végére lett minden kész, amint megszáradtak a falak igaz sok tűzifa elment rá hogy hamar száradjon minden meg kb mindenki 1 héten keresztül takarított ott hogy minden pipec legyen akkor lett eldöntve hogy legkésőbb karácsonyra már ott akarunk lenni a saját házunkba, midnent megcsináltunk, mindent berendeztünk, párom rendbe rakta a régi de még használható bútorokat amikor rátudtam bízni szüleimre a picit párórára akkor csak ámultam hogy mennyit változott a ház, örömömbe még sírtam is mert a párom tényleg kitett magáért sok időt szánt rá keveset volt itthon de azért figyelt arra hogy velünk is eltölthessen időt. Minden szabad hétvégéje ráment a házra meg az összes pénzem, igaz kellett még pluszba segítség tehát apám is szerzett nekünk alap anyagot meg a párom szülei is sokat segítettek tehát megvolt bőven az ára a dolgoknak. Most hogy a kérdésre is válaszoljak bocsi az offért :)


Hát a picit eléggé megzavarta a költözés, a kiságyán kívül szinte minden más volt ott. A párom asztalos haverja egyedi pelenkázót csinált meg bútorokat a szobánkba egyszerű farost lemezekből de ügyesen meglett minden csinálva meg ugye sok minden modern volt, tényleg fullos házunk lett ezzel, a babánk megszokta hogy ott nyüzsi volt mert a főút mentén voltunk most meg ugye nyugodt faluba. A babánkat nagyon megviselte a változás, nagyon nehezen tudott elaludni éjjel szinte óránként felsírt zavarta hogy az utcáról jóval kevesebb fény szűrődik be pedig az utcai lámpa pont a szobánkkal szembe van, de zavarta hogy sötétebb van éjszakai lámpát kellett bevetnünk erre ami sokat segített a dolgokban, de kellett 2 hét mire megszokta az új helyet. Persze nekem is furcsa volt hogy nyugi van meg ugye az illatok is mások voltak.

2015. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21 hónapos fiam. Születése óta háromszor költöztünk. Egyszer sem zavarta meg a napirendjét. Arra ügyeltünk, hogy már az első éjjel a saját ágyában aludhasson.
2015. nov. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

7 hónapos volt a kicsikém, amikor eladtuk a lakásunkat és visszaköltöztünk a szüleimhez, amíg az új kertes családi házat ízlésünk szerint átalakítjuk. A költözés után kb két hétig volt nyugtalan, addig imádott pl fürdeni, de anyáéknál félt a kádban, üvöltött, ordított, aztán megszokta, és nagyon boldog itt.

Jövőhét közepén költözünk az új házba, most 15 hónapos. A felújítás során kb naponta kivittük, hogy ismerje meg a házat, már kész a szobája, így ott már játszott is egy párszor és eddig nagyon szeret ott is lenni, de azért félek, hogy hogy fogja tudni megszokni, hogy az otthon már nem mamáéknál lesz, hisz eddigi kis élete több mint felét mamáéknál lakta...

Remélem könnyen...

2015. nov. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi nagyon gyakran alszunk máshol, vagy nyaralóban, vagy nagyszülőknél, vagy barátoknál, vagy ahol épp pihenni vagyunk, vagy eseményen, hotelben stb.

A gyerekek végülis ebben nőnek fel, mert 2-3 hetes koruk óta havonta legalább 2 hétvégét máshol alszunk. Sosem érdekelte őket az sem, ha hetekig nem vagyunk itthon, ott érzik jól magukat, ahol vannak. Most költözünk majd teljesen át másik lakásba is, de már körbefutotta a nagy párszor és tetszik neki, a kicsit meg még nem érdekli, csak mellettem legyen, ha kellek neki. Ő 3 hós most, a nagy 1,5 éves.

2015. nov. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!