Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy becezitek a kisbabatok...

Ti hogy becezitek a kisbabatokat vagy nagy obb gyerkoceiteket? Miert pont ugy? Mennyi idos?

Figyelt kérdés
2014. szept. 4. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:

A kislanyomat Boglarkanak hivjak, en Bogokanak szoktam neha hivni az apja meg huntyit mondogat neki. Ne kerdezd honnan vette, vagy mit jelent :D szokta ugyis h huntyi mokus :D en jot nevetek rajta, eleinte csak lestem :D

Ja amikor megszuletett mogyinak beceztuk mert aprocska volt nagyon. 2,5 kg es 46 cm-el szuletett. :-)

2014. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Emma babánkat Csikesznek :D
2014. szept. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Buboréknak :) 4 hónapos
2014. szept. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mirci, Cilus és Malacka :) ez a három becenév egy kislányt illet. :) csak úgy jött, de mindig így hívjuk.
2014. szept. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam, Alexandra amúgy és 1 éves.
2014. szept. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én szinte minden "általános" jelzőt használok a babámnak

kicsi baba, kis csöppség, kicsi husom, tündérmókus, cicamica, te kis te, cicabogár, kicsi csillagja mamának,


újabban már rafkós kiscsákónak is hívom, mert mások is észrevették pl mintha néha fél szemével félig kacsintva mosolyogna, ehhez el is biccenti a fejét(apja ugyanígy, szóval ez valami örökölt mimika), meg olyanokat is csinál, hogy amikor puszit adok, oldalra néz a szemével csak és úgy mosolyog


nemrég olvastam arról, hogy nem tom milyen korban már hallgatnak a nevükre, ekkor kezdtem el gondolkodni, hogy szerintem ő nem is tudja, hogy neve is van, így gyakorlom már azt is :)


4 hós

2014. szept. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A mi fiúnk Márton, mindenki Marcinak/Marcikának szólítja, ha valami tilosat csinál, akkor a teljes nevén szólítom, oda is figyel egyből. Ha valami nem tetszik neki, Murcinak hívom, mert néha morog is :D De a kezdeti halandzsázásaiből megmaradt a heümbő is, valahogy így halandzsázott az elején, az apja mindig mondja hogy icipici heümbőke :D De kismackó, Marcimackó, bubuka, és ilyesmi becézések is szoktak lenni.
2014. szept. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam hívni, hogy pufirizsa : DD 3 és fél hónapos, és édes kis tokácskája van, azért hívom így. vagy manónak, mert van 2 aranyos kapucnis felsője, és amikor ráadom a kapucnit olyan mint egy manó és rajta maradt.
2014. szept. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tamás fiam 3 hetes ma és Tomika, kistesó, manócska, drazsé, kismanó és ilyen nevei vannak. Próbálok figyelni rá, hogy megszólítva a nevén, vagy annak becézésén legyen. Amikor pedig puszilgatom, simogatom, akkor bárhogy ami épp eszembe jut.
2014. szept. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 piroska és a farkas ***** válasza:
Golyófejnek szólítom, mert golyófeje van :) De le kéne róla szoknom, amig még nem érti... De ha egyszer golyófeje van...?! :)
2014. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!