Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 3 hetes kislányom egésznap...

A 3 hetes kislányom egésznap szopizna. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2 napja szinte egésznap cicin akar lenni a lányom, az alvást sem viszi túlzásba. Eddig nem volt ilyen gond. Evett, aludt, néha kicsit éber volt, akkor játszottunk, elfoglaltuk, de el volt egyedül a kiságyba is, kimondottan jó baba volt, éjjelente 4-5 órákat is aludt (meg egy hét alatt 300g-ot hízott) Most kb 10 percre se lehet ott hagyni, mert sír és enni kér. Mit csinálhatnék? Tanácsolták a ricinus communist, de gondoltam arra, hogy iratok fel tápszert kiegészítésnek, mert eddig minden etetésre majd szétfeszültek a melleim, kb 3 óránként evett (saját maga állt rá erre, én igényszerint szopiztattam eddig is, sose keltettem, mivel szépen gyarapodott a súlya, és nyugodtan aludt az etetések között). Egyébként nagyon mozgékony baba, már egy hetesen álmában arrébb kúszott a kiságyban, meg átfordította a fejét, két napja már ébren is átfordította a fejecskéjét, illetve próbált a hasáról a hátára fordulni és mivel eddig nyugodt, "önálló" baba volt ezért aggaszt most ennyire ez a helyzet. Valakinek van hasonló tapasztalata, vagy ötlete, hogy oldjuk meg?
2015. nov. 12. 01:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Növekedési ugrás. Nem elég már neki az eddigi tejmennyiség és sűrű szopizással tornázza fel az adagot. Még párszor elő fog fordulni, ne aggódj ;)
2015. nov. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Irasodbol az jon le, hogy elso baba...

Nem kell semmifele tapszert iratnod. Tedd mellre ahanyszor keri, igy all be a kello tejmennyiseg. Az hogy nem feszul a melled annak semmi jelentosege...


Az en mellem sem feszul es megis hat kilos a babam a tejemtol 2,5 honaposan.

Nyugi! Ne rontsd el tapszerrel!

2015. nov. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Az első két válaszolónak tökéletesen igaza van, még akkor is, ha a válaszaikra leginkább piros kezeket kaptak. :/


Kérdező! Amit leírtál, az teljesen normális. Ha bizonytalan vagy, akkor olvassgass a lll.hu honlapjàn vagy a szoptatásportálon is. Érdemes!

2015. nov. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Pedig ez akkor is növekedés ugrás! Ha kell fél óránként tedd cicire! Ezen mindenki átesik, így állítják be maguknak a szükséges tejmennyiséget! Az meg természetes, hogy már nem feszül a melled! 3-4 hetes korban abba marad!:)
2015. nov. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Miért van mindenki lepontozva, csatlakozom hozzájuk, növekedési ugrás, nálunk is ez volt, pár nap alatt visszaállt a rend, lll.hu a leghasznosabb infóforrás szoptatás terén.
2015. nov. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Valaki erősen unatkozik ès direkt csinálja! Elég baj az ha ez a szórakozása...
2015. nov. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Növekedési ugrás...lehet engem is lepontozni.ilyen 3 6 hetesen van és késöbb 3 és 6 hónapos korban.
2015. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Az én babám tápszeres csak azért leírom mi volt 3 hetesen.. nagyban eszi a 70-80 milit és egyik reggelre ebből 125 lett. Tehát nem csoda, ha állandóan cicin lógnak a babák. (100 lett belőle egyébként 2 nappal később)

Türelem, ezeket a napokat csak túl kell élni és több tejet csinál magának a baba. :)

2015. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom kipontozgatta le a válaszadókat.

Köszönöm szépen mindenkinek, én is arra gondoltam, hogy növekedésiugrás, csak a szivünk szakadt meg érte éjjel, mindig hagyjuk szopizni, ha kéri, csak rossz a tudat, hogy szegényem éhes marad. Kb hány nap alatt zajlik le ez a folyamat? Egyébként tényleg első baba, tényleg egy kis angyalka. Remélem miharabb tudni fog újra nyugodtan aludni.

2015. nov. 12. 10:18
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Pár nap de erre nem lehet fix időt mondani, akkor, amikor megcsinálta az elegendő tejet magának.
2015. nov. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!