Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell olajozni a babák...

Meddig kell olajozni a babák hajlatait fürdés előtt?

Figyelt kérdés
Most két és fél hónapos a kisfiam.Kell még?Miért kell egyáltalán?Ráadásul napraforgóolajjal?!
2008. szept. 12. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Ez számomra új, nekünk nem kellett. :o
2008. szept. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Azt mondják, azért tanácsos olajozni, mert az olaj jobban oldja a szennyeződéseket és a krém maradványokat a bőrről.Én viszont soha nem olajoztam, hanem a fürdésnél nagyon alaposan megmostam a bőrt a kis hurkák között, és soha nem volt semmi probléma belőle (fél éves a kisfiam).
2008. szept. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Az én fiam is ennyi idős, még olajozzuk mi is. Azért kell, hogy ne száradjon ki, ne repedezzen be a bőre. A hajlatokat fürdés után púderezed? Mert arra is jó, hogy könnyen kitöröld a maradványait és az oda berakodott szöszöket.

Hogy meddig, gondolom amíg van mit kitörölni és amíg érzékeny a babád bőre a kemény vízre.

2008. szept. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Én egyik gyerekemet sem olajoztam, és nem is hintőporoztam. Semmi baj nincs a börükkel.
2008. szept. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Ha fürdető krémet használsz, akkor egyáltalán nics szükség olajozásra. Mi mikor áttértünk a bolti fürdetőkre, csak akkor olajoztunk, amikor ki volt száradva a bőre.
2008. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is pont ezt akartam most kérdezni, csak az én fiam még fél éves. Mi azt a fürdető krémet (ami egyben testápoló is) használjuk kezdettől, de olajozom is a hajlatait. De mi paraffin olajat használunk erre.
2013. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok, aki pont ezt akarta kérdezni.

Tegnap rákérdeztem a védőnőnknél és azt mondta, hogy ha nem száraz a bőre, akkor már nem kell.

6,5 hónapos baba anyukája

2013. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!