Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól változik a napirend?

Haramia kérdése:

Mikortól változik a napirend?

Figyelt kérdés

Kisfiam pár nap híjján 4 hónapos és azoknak az anyukáknak a tanácsát szeretném kérni, akiknél haram kialakult a napirend, mint nálunk. Eddig ugyanis (kb. másfél hónapos korától) az működött, hogy 3 óránként evés, evés után pici játék, fél-3/4 óra alvás majd megint játék v. séta a következő evésig. Néhány napja azonban azt vettem észre, hogy az evések gyakorisága kezd kitolódni, míg korábban 3 órára(néha picit előbb) jelezte a baba, hogy éhes, most van hogy 4 órát is elvan kaja nélkül. A másik pedig, hogy egyre inkább hanyagolná a köztes alvásokat, ha letenném mint eddig mindig mikor fáradtnak láttam, csak ficereg-mocorog, magyaráz, és esetleg nagysokára elalszik, kivéve dél körül, amikor kb 2 és fél órát aludtegyhuzamban.

Szóval a kérdés lényege, hogy enniy idősen indul el az, hogy változik a napirendje? Ritkábban, se hosszabb alvásokra és ritkább evésekre vált?

Előre is köszi a segítséget!

elsőbaba :)


2011. okt. 28. 10:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért, csak siettem :)
2011. okt. 28. 10:15
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. Már nagyobb, nem igényli a 3 óránkénti evést. Told ki, aludnia sem kell mindig. Ha van játszószőnyege tedd rá, hagy nézelődjön, ismerkedjen. Adj neki játékokat, ők még könnyen elfáradnak akár egy csörgő megfogásában is.
2011. okt. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 DannyZuko ***** válasza:
bár nem anyuka, ámde apuka vagyok egy 7 hónapos gyermekkel. nekünk korábban 2-3 hónaposan elkezdte kinyujtani az étkezések közti időket 4-4,5 órára. Többet evett mint előtte, de ritkábban. 4hónaposan már vígan átaludta jó ideje az éjszakát, kb este 8-9től reggel 8-9ig... Most 7 hónaposan napi 4x eszik átlagban, az éjszakát teljesen átalussza soxor reggel 9-10ig, majd felkel, eszik, játszik 1órát és alszik kb délig. megint eszik. kicsi játék vagy séta, majd pihen du. 3ig kb. innentől séta és játék este 7-8ig. Nagyon ritka, h aludna fél órát közben. 8kor fürdik, eszik, majd 9körül alszik ismét... Nálunk ez kb így néz ki...
2011. okt. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 5 hós a fiam, és most kezd beállni a napi két nagyobb alvás, de. és du. egy-egy.

Az időpontja változó.

De jókat alszik kint a babakocsiban.

2011. okt. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!