Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez a normális...

Szerintetek ez a normális nevelés?

Figyelt kérdés

Sógornőmnek van egy 13 hónapos babája, akinek én vagyok a keresztanyja. Imádom a picit, nagyon gyönyörű, egészséges, értelmes baba. De az én véleményem szerint hagy némi kivetnivalót az Anyja viselkedése. A párom még otthon lakik a szüleinél, így elég sűrűn találkozunk a sógornőmékkel.


Olyanokat csinál a kisgyerek, hogy firkálja a falat tollal, az anyja fel se kelt csak tepedt a székbe és zabált, kedvesen elejtett egy mondatot hogy "fiam nem szabad". Természetesen szegény anyósomnak kellett letakarítani a falat, mert a lánya elmondása szerint az már úgysem jön le.


A fiókokat kihúzgálja (szintén anyósoméknál) kiveszi belőle az éles dolgokat amikkel ne adj isten sebet is ejthet magán és az anyját pont nem érdekli, eljönnek egy napra és egy darab játékot nem hoz magával, amivel a gyerek leköthetné magát. Pakol szét mindent, rángat le mindent és ezen jókat nevetgélnek, hogy milyen cuki. Arra szokott rá, higy a fejünkhöz dobálja a kemény játékokat, és én próbáltam magyarázni a kisgyereknek hogy ezt nem szabad, fáj. Erre az anyja: nem baj, bírjátok, nem? A fiókból az alufóliát teljesen kitekerte, az is nevetséges volt nagyon. Elmondásuk szerint minek szóljanak rá a kisgyerekre, úgysem érti még...


Félek, mert jövőre lesz kész a házunk, és szeretnénk mihamarabb mi is kisbabát, és attól félek, hogy a családja engem rossz anyának fog tartani és meg fognak szólni ha én nem engedek meg mindent a gyerekemnek és próbálom majd következetesen nevelni. És én nem tudom megvédeni magam, konfliktust sem akarok.


2015. nov. 15. 09:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell ebből konfliktust csinálni, ez ugyanis nem vita tárgya. Te így nevelsz és kész, dumálnak, te meg szépen elengeded a füled mellett. Nekem még csak 4 hónapos a lányom, tehát konkrétan nevelni még nem kell, de anyám próbálkozik olyanokkal, hogy hagyjam csak egyedül a játszószőnyegen, vagy tegyem be a kiságyba, nem baj, ha sír egy kicsit, ne szórakoztassam állandóan, mert ez így nem jó, hogy 10 percet van el max. egyedül, de csak ha lát engem. Szerintem meg pont jó, ennyi idős babától én nem is várnék többet. A hordozókendővel se ért egyet, mindig piszkál, hogy miért nem inkább babakocsival viszem (én mindkettőt rendszeresen használom, hordozom is meg babakocsizunk is, nagyjából attól függ, hogy hová megyünk, illetve ha azt akarom, hogy sokat aludjon, akkor egyértelműen babakocsi). Én egy ideig nem mondok semmit, csak hagyom, hogy mondja, majd abbahagyja. Ha meg nem hagyja abba, akkor határozott hangon közlöm, hogy az én lányom, ő felnevelhette már a gyerekeit úgy, ahogy ő jónak látta, most én nevelem az enyémet úgy, ahogy én látom jónak. Ezt pár hetente el kell játszani, de működik, egy ideig nyugi van utána. Ajánlom a módszert neked is :)

A sógornőd esete meg tipikus példája annak, hogy miért van ennyi neveletlen gyerek, meg sem lepődök rajta. Sajnos nem sokat tehetsz, tűrsz és kész.

2015. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!