Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek se normális ez és...

Szerintetek se normális ez és a szülők nagyon elrontották? Vagy én reagálom túl. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nem rég voltunk kint Németországban a nővéreméknél, 40 éves, van férje és 2 egy petéjű iker lánya, akik most lassan 17-et töltik. Eléggé érdekes életet élnek, 1 hónap alatt azért bele láttam ebbe. A tesómék nem nagyon foglalkoznak a gyerekeikkel, egész nap dolgoznak. A nővérem ügyvédnő, ezért hát nem sok ideje jut a munka mellett másra. Nagy városban élnek, jó anyagi körülmények között. A lányai isznak, cigiznek hogy ezt az anyjuk tudtával vagy sem az nem derült ki. Egyik nap nővérem meg a férje, elmentek valami össze jövetelre. Én meg ott maradtam a két lánnyal, az szemmel látható hogy nagyon jó a viszonyuk, erősen kötődnek egymáshoz. Az idősebbiknek barátja is van, ő a dominánsabb fél. Aznap tiszteletét is tette a fiú, szülők tudtak róla. Amit viszont nem tartok teljesen normálisnak, hogy hármasban(!) aludtak együtt és reggel a nővérem tök vidáman,természetesen megy felébreszteni őket. Köpni nyelni nem tudtam, 16 éves kamaszok, ráadásul hárman együtt. A kisebbiket sajnálom, mert később rájöttem, szereti a testvére párját, csak hát a nővére gyorsabb volt. Szerintem elég káros lehet ez a lelki világára. Illetve azt se tartom helyesnek hogy 16 évesen szexelnek. Oké hogy pár hónap és 17 évesek lesznek de én még korainak tartom. A másik meg a rengeteg bulizás, szinte mindig részegen jöttek haza. Ennek ellenére kiváló tanulók, a fiú is a normális kategória. Sportolnak is, szóval nem értem az egészet...Nekem is van egy 5 éves kislányom de mi a párommal nem így képzeljük a nevelést. Most jött elő ez a téma, egyik nap beszélgettünk róla és gondoltam megkérdezem mások véleményét is. Mert nekem fura hogy egy úgymond komoly szakmával rendelkező szülő(k) ennyire pocsékak legyenek a gyerek nevelésben.

Ti hogy gondoljátok ezt?



2014. szept. 24. 16:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Hát inkább otthon aludjanak, mint eljárni éjszakázni.. Ha már ez így can náluk.. Az érzelmi dolog meg majd megoldódik köztük. Nem tudjuk mi van ott valójában. A cigizés normál nagyon sok 16-17 évesnél... Én is voltam fiatal és kipróbáltam.. Eléggé liberális a család de jobb ha nem szólsz bele az ö dolguk...
2014. szept. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Őszintén? A mai viszonylatokban ez nem is tűnik vészesnek. Magyarországon ezt az életvitelt nem 16 évesek, hanem 12-13 évesek csinálják...
2014. szept. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

Elitgimnazistaként elmondhatom, hogy igen, bizony jó tanulók jó suliban is ugyanúgy lehetnek ilyenek... Sőt az évfolyamomon 25 ember kipróbálta a füvet. (Tizedikes vagyok, 15-17 évesek vannak itt.) Ebből olyan 5 fő környékére tehető a rendszeres fogyasztás, és nagyjából 10 embernél lett második alkalom is...


Felhívom a figyelmedet, nagyon okos, nagy szókincsű, intelligens(nek tűnő) fiatalokról beszélek.


Nyáron heti 3-5 alkalommal simán voltak kisebb-nagyobb összeröffenések, mindig(!) alkohollal. Ilyenkor lehetett az is, hogy táncoltunk, énekeltünk, csajoztunk, miegymás... De volt, hogy csomó érdekes dologról beszélgettünk.


Az a hármasalvás nekem se fér bele, de mit mondjak, a nagyja fiatal még ezekben a körökben is gyakran fogyaszt alkoholt, sokan cigarettáznak (de még mennyien! Mai napon van, hogy egy hónapja nem gyújtottam rá, és az a terv,. hogy többet nem is fogok...) néhányan drogokat is kipróbálnak.


És a fura, hogy néha a szülők tudtával, akiket nagyon nem hat meg a dolog.


Nem reagálod túl, le vannak szarva a gyerekek, ennyi. Ha te figyelsz rá stb, talán ódzkodik az ilyesmi társaságtól, később kiéli majd magát, nem veszít semmit.

2014. szept. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Most őszintén, mi bajod a lányokkal? Az, hogy 16 évesen az egyiknek van barátja, és nagy valószínűséggel szexelnek? Nagyon nem tartom valószínűleg, hogy a lányok megosztoznának a fiún, ahogy te azt sugalltad. És ha a kisebb is szereti a fiút? Talán mondja azt az anyjuk: figyelj lányom, nem járhatsz ezzel a fiúval, mert a húgod is szereti!? Ezt mégis hogy? A másik meg hárman aludtak. Igen, aludtak! Hűha! Kész fertő! Ha ezt az anyjuk megengedi nekik, akkor miért fáj neked? Ráadásul írod, hogy jó tanuló, rendes gyerekek. Annyi az egész, hogy ez a korosztály már nem olyan, mint az előzők, egy mai 16 évest már nem elégít ki annyi, hogy egész nap suliban van, aztán hazamegy, és barbizik estig. Ha így állsz hozzá, bajok lesznek a saját gyerekeddel.

Tényleg csak azért pocsék szülő lenne valaki, mert nem áll vasvillával a lánya szüzessége fölött annak minimum 18 éves koráig?

2014. szept. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
régebben is jártam kint náluk, pár évvel ezelőtt még elég szigorú rendszer volt, nővérem vallásos tehát meglepődtem, hogy így simán engedi az együtt alvást. Ők is egy nívós, magán gimnáziumba járnak.
2014. szept. 24. 17:13
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
attól , hogy együtt aludtak, még nem biztos, hogy szexeltek, az meg normális, ha ennyi idősen buliznak, szórakoznak, felfedezik az életet... majd megkomolyodnak
2014. szept. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Túlreagálod.


Mint ahogy mások is írták, mind voltunk fiatalok. Kamaszkoromban én is voltam hármasban az akkori bnőmmel és a húgával. A cigit és a piát is kipróbáltuk, ebben a korban a legtöbben isznak és cigiznek is. Aztán majd megunják és abbahagyják. Én is elit iskolákba jártam mindig is és a pénz és a liberális elvek domináltak a legtöbb családban. És a legtöbbünknél, ahogy nálam is csak az volt megszabva, hogy ne rontsuk el az életünket, azaz tanuljunk, és haladjuk a dolgainkkal, az életünkkel. Ha ez megvolt, buli, éjszakázás, csajozás-pasizás, drogok, minden meg volt engedve. És egyébként mindannyiunkból rendes, tisztes, dolgos, és jómódú felnőtt lett.


Én örülök hogy a szüleim önállóságra és felelős döntéshozatalra neveltek fiatal koromtól kezdve, ahelyett hogy megmondták volna mit tegyek. Akiket nem engednek ki az utcára 18 éves korukig és mindent megtiltanak, sőt parancsolnak nekik, teljes emberi roncsok lesznek.

2014. szept. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Micsoda fap*na lehetsz.. Mar elore sajnalom a gyerekedet.

Megis mikor bulizzanak, ha nem kamaszkorban? Attol meg, hogy harman egyutt aludtak, nem biztos, higy szexeltek is. En is aludtam egyutt mar ugy egy baratnommel, hogy a pasija is ott volt, megsem szexelt senki sem.

Az meg, hogy remenytelenul szerelmes.. Mindenkivel elofordul, majd tulteszi magat rajta.

Ahhoz meg, hogy az idosebbik lany szexel a pasijaval, szerintem semmi kozod. Amugy is, a 16-17 eves kor mar nem korai a szuzesseg elvesztesehez, amennyiben kepesek normalisan vedekezni.

2014. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

Ezekbe amiket leirtal semmi extra nincs. Nem nagy dolog h 16 evesen ki szexel. A parkapcsolataikba meg kar beleszolni, majd ok elintezik, fiatalok meg, sok szerelem, csalodas stb. Ez ilyen. Inkabb szem elott legyenek. Az meg h isznak is hat nem szep, de ez se egy uj dolog. Foleg ha jo nagy varosban elnek, van lehetoseguk a kimozdulasra.

Majd 10-12 ev mulva irj mar h alakult a lanyoddal, lehet nem ugy kepzeled de kivsncsi lennek h sikerultek a angy tervek.

2014. okt. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

a gyerekben a normákat csak korábban lehet megalapozni

tiniként mindenkivel elszalad a ló, de egy megalapozott tiniben lehet bízni, bizalmatfektetni az ökörségei mellett is.


de hallottam olyat pl, hogy két lány kamaszkorában ott is szintén bulizás, részegeskedés, volt jellemző, de ez mellett nem tanulás, tiszteletlenség az anyjuk nem bírta idegileg megkéselte mindkettőt..

2014. okt. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!