Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy szeretjük a felhajtá...

Baj, hogy szeretjük a felhajtást a picik körül is? Miért szólt be? Máshol nem szokás?

Figyelt kérdés

A párommal nagy a baráti társaságunk, sok mindenkivel összejártunk a gyerekek előtt is és most is.

Így ha a gyerekeknek (4 éves a nagy, 11 hónapos a pici) van valamijük, akkor azt is bulival ünnepeljük.

Pl. ilyen a baba neme váró buli, utána a babaváró, szülinap, névnap, Mikulás, Karácsony. Szóval mindig találunk alkalmat arra, hogy összerántsuk a társaságot. De ha nem mi, akkor valaki más, persze vannak "felnőtt" bulik is.

Viszont most volt ugye a Halloween és elhívtam tesómékat is, mert neki is van 2 gyereke és pont előtte panaszkodott, hogy a házban élik az életüket, sehová nem járnak. Eljöttek, akkor nem is volt gond, de később kaptam egy olyan megjegyzése, hogy mégis miért bulizunk mindig, ez nem normális, a gyerekeknek is nyugalom kellene.

De nem értem, máshol nem szokás barátokkal ünnepelni?

A legjobb barátainknak (3 család, velük naponta beszélünk kb.) szinte ugyanolyan korú gyerekei vannak, mint a mieink, így ők alapból jól elvannak, amikor mi találkozunk, elmegyünk valahová. A többiekkel is jóban vannak a gyerekek, így nem feszengenek mellettük.


Elhiszem, hogy neki ez furcsa, de nem értem, miért kell "bántania", hiszen tudom, hogy ezt gonoszkodásból mondta. Ahogyan azt is pár hete, hogy úgy könnyű szuperül kinézni, hogy van pénz és simán lepasszolom a gyerekeket.

Ennek annyi volt az előzménye, hogy egy távoli rokonunk megjegyezte, hogy meg sem látszik rajtam a két gyerek.

Mivel segíthetnék neki, hogy ne legyen ennyire 'besavanyodott'?


Fiatalok vagyunk mindketten (a tesóm 29 éves, én 23 vagyok), szóval szerintem nem az lenne a normális, hogy bezárkózunk és utána siránkozunk, hogy mennyire unalmas az élet.

De egy ilyen anyukán hogy kéne segíteni?


2015. nov. 15. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell neki megvaltoznia, neki így jó. Neked meg amúgy. Mondjuk a nonstop buli valóban nem használ ekkora gyerekeknek, de azt csinálsz, amit akarsz
2015. nov. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ő mondta, hogy mennyire nem jó, amiért sosem mozdulnak ki és csak otthon ülnek.
2015. nov. 15. 11:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Az nem jutott eszedbe, hogy ezzel arra célzott, milyen jó lenne, ha valaki vigyáznak a gyerekeikre, amíg ők elmennek egy étterembe?
2015. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, úgy mondta, hogy a gyerekekkel nem tudnak merre menni.
2015. nov. 15. 11:10
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Valószínű irigy ,azzal meg nem tudsz mit kezdeni.
2015. nov. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

baba neme váró buli

Ez mi???

2015. nov. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mikor kiderül a baba neme, akkor az orvos nem mondja meg, hanem felírja egy lapra, ami belekerül egy borítékba. Azt elvittem a kedvenc cukrászdánkba és megkértem őket, hogy csináljanak egy tortát, aminek a belseje vagy rózsaszín, vagy kék, attól függ, milyen nemű a pici.

Rendezünk egy bulit a barátainknak, családtagjainknak és ott felvágjuk a tortát és kiderül, hogy kislányunk, vagy kisfiúnk lesz. :)

Vagyis mi így csináltuk, de az egyik barátnőm nem bírta kivárni és ott csak az apukának, barátoknak családtagoknak volt meglepi.

2015. nov. 15. 12:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Ilyenről még sosem hallottam, de jópofa dolog. Bár én a magam részéről nem vagyok ennyire bulizós. Esetleg kérdezd meg, hogy vigyázz e alkalmanként a gyerekeire, hogy kimozdulhasson a párjával, és hívjátok el őket is. Ha akarnak csatlakoznak, így a lehetőségük meg lesz. Ha nem, akkor otthon maradnak.
2015. nov. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Szerintem meg k#rva jól csináljátok!!!!! Aki meg mást mondd, az irigykedik, mert 0-24-ben a négy fal között van sajnos. A tesód is irigykedik mert mondjuk az ő férje nem olyan rugalmas mint a tiéd, be vannak savanyodva úgy ahogy mondod. És ez egyáltalán nem non-stop bulizás amit csináltok, ennyi kell, főleg ha a gyerekek is jól érzik magukat. Tök aranyosak vagytok :)
2015. nov. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs az égvilágon semmi baj azzal, amit csináltok! Ez nem nonstop bulizás, csak egyszerűen megünneplitek, amit jónak láttok. És a gyerekeknek sem lesz semmi baja attól, hogy összejártok, sőt! Az meg, hogy ki hogyan néz ki 1,2, vagy 8 gyerek után, alkati, és akarati kérdés. Én a helyedben meghívnám a tesódat egy teára kettesben, és megkérném, hogy őszíntén mondja el, mi bántja. Lehet, hogy tényleg azt szeretné, ha esetleg vigyáznál a gyerekekre néha, csak nem mer megkérni.
2015. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!