Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerekkel egyedül lévő...

Két gyerekkel egyedül lévő anyukák! Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
A nagy 3 éves, a kicsi két hónapos. A nagy folyton beteg, alig jár oviba, férj egész nap dolgozik. A nagy rettenetesen viselkedik.2 percenként rosszat tesz, provokál a viselkedésével, csúnyán beszél velem, gonoszkodik. Csapkod felém, toppant. Biztos a féltékenység, de már nincs több eszközöm, elkeseredett vagyok, hogy a végtelenül kedves és rendes gyerekem így kifordult magából. Néha már azt érzem, nem is tudom szeretni. Mindig fordítok rá időt, hogy csak vele is foglalkozzak, de ez sem lenne elég neki? Ismeri a szabályokat, tudja, hogy van következmény (nincs meseolvasás, játékát elveszem, nem kaphat semmit a boltban...), mégsem érdekli. Mindig megígéri a veszekedés után, hogy jó fiú lesz, de 5 perc és minden kezdődik előlről. Szomorú vagyok. Másnál is volt ilyen? Megoldódott? Szörnyű anyának érzem magam a folyamatos kiabálás miatt. A kicsit meg végtelenül sajnálom, hogy ebben a légkörben kénytelen lenni.

2015. nov. 17. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

"Ismeri a szabályokat, tudja, hogy van következmény (nincs meseolvasás, játékát elveszem, nem kaphat semmit a boltban..."


ez feltűnt :) nem azért nem szabad rosszalkodni, mert nem lesz mese. elmagyarázod neki, hogy miért ne csinálja?

félre ne értsd, teljesen rendben van, hogy büntetést kap, csak ne ez tartsa vissza a rossztól, hanem az, hogy tudja, miért is nem lehet mondjuk kést dobálni :)


egyébként miket csinál amivel ennyire kiborít? nem lehet, hogy nem is ő a nagyon rossz, hanem te vagy nagyon fáradt és kimerült? hétvégén tudsz pihenni, segít a férjed? tudtok elég időt levegőn lenni mikor otthon van, de már gyógyul?

2015. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen ilyen helyzetben voltam tavaly ilyenkor mint most te. Augusztusban született a kisebbik lányom, 3 volt a nagyobb. Októberben kezdte az ovit, annyira kifordult magából, hogy már nem bírtam vele. Egyformán foglalkoztam mindkettőjükkel, mert ha a nagy több figyelmet kapott, akkor azzal visszaélt. Sajnos, csak annyit tudok tanácsolni, hogy majd az idő megoldja. Kb. a kicsi 6 hónapos korától kezdett javulni a helyzet, amikor 8 volt a kicsi, visszakaptam a nagylányom is.
2015. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az enyém isi ezt csinálja, bár még csak 21 hónapos. A kicsi 2 hónapos és a nagy meg van vadulva.

Nekem az jött be, hogy ha indul a lavina itthon, akkor felpakolom őket és irány a város. Séta, aztán játszótér.

Vagy felpakoljuk őket és elhúzunk unokatesókhoz, nagyszülőkhöz, bárhova, ahol rajtam kívül ezer inger éri teljes hétvégékre.

Érdekes, mert olyankor azonnal leáll a rombolással és a támadással is és én is tudok a picivel foglalkozni tök jól. Még a város közepén is több jut neki belőlem, mint itthon a bátyja miatt.

2015. nov. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Meg azt esetleg megprobalhatod, amit nekem egy gyerekpszichomokus mondott a testverfeltekenyseg megelozesere es kezelesere, hogy ilyenkor "fel kell emelni" a nagyobbik tesot. Hogy o lesz a nagyfiu/nagylany, segitseg, a nagyteso, aki majd mindent megtanit... Es agyon kell dicserni.

Nehez idoszak, de sok kitartast kivanok!

2015. nov. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat van dicsérve a nagy, kb. mindenért, hogy érezze, ő már nagyfiú. Aztán a nap végére sajnos már csak a letolás és a szankció marad... Hogy miket csinál? Apróságokat és nagy butaságokat is: ugrál a kicsi mellett, kiönti a vizét, dobálja a játékait, bemegy az alvó kicsihez, felébreszti, hogy ő csak meg akarta simogatni, nem öltözik, ha kérem, nem pakolja el a játékait, kér vmit enni, megcsinálom, lefujjolja, nem eszi, étellel nem akar az asztalhoz ülni... Tényleg minden szituációban azt az utat választja, amiről tudja, hogy nem úgy kellene. Tegnap pl. összetörte a kicsi játékhídját, mert ráesett, miközben az ágyon ugrált, amiről persze tudja, hogy nem szabad... Nagyon megijedt, bánta, bocsánatot kér, de a baj ugye már megtörtént... Kipihent vagyok, éjszaka tudok aludni, türelmem is van, ami azonban az ezeregyedik rosszaság után elfogy... A séta jó ötlet, nálunk is beválik, közben kevesebb a butáskodás, de az sem mentes a dacoskodástól... Majd az idő, remélem megoldja.
2015. nov. 18. 02:53
 6/7 anonim ***** válasza:

O...hogy miert nem ezzel kezdted... :)

Ezek abszolut teljesen normalis viselkedesek egy harom evestol, nekem is ugyanezt csinaltak! (Harom van) raadasul ugy, hogy nem is volt pici.

Tudom, h pl tok idegesito, h vegre elalszik a kicsi es bemegy, hogy megsimogassa - de nalunk detto ugyanez volt. :)

Persze en is idegtotyit kapok a plusz minkatol, mikor van amugy is eleg, de oltozni a legtobb gyerek utal pl. Az enyemeim mar megszoktattam arra, hogy turbo modon oltoztetem oket, igy nem kell sokat veszodni vele es tobb ido marad jatekra, ha egyuttmukodik. (De persze ehhez az is kell, hogy tenyleg gyorsan pakold fel ra a szukseges cuccot.)

Ami veszelyes, az veszelyes, teny - baba mellett nem ugralunk meg hasonlo, de ezt meg fogja erteni, nagyon hamar. (Magyarazd is el, mi tortenik - baleset, tores, korhaz, gipsz stb.) (konnyebb igy, mintha csak azt mondja az ember h nem szabad, mert megserul a pici)

Agyon ugralas...hat jah... :)) en is mindig imadtam... :D

Kene vmi alternativa helyette - jatszohazban trambulinozas, vagy otthonra egy kis meretu. (En anno sokat jartam veluk jatszohazba, ha csak egy fel orara, akkor is, mondjuk nekem viszonylag kozel is volt)

Egy piciket probalj meg lazitani szerintem, ezek teljesen normalis dolgok gy ilyen koru gyerkoctol. :)

2015. nov. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az eves is ugyanilyen volt, nalunk is. De en beszeltem errol szakemberrel is - megerositette abban, amit amugy is csinaltam. Hogy pl reggelinel fel kell neki ajanlani mondjuk harim dolgot, vagy csak siman megkerdezni, mit enne - abbol, ami epp otthon van (hogy nyilvan ne ugraltasson le a boltba, mert o friss croissant-t szeretne enni) ha viszont elkerte, akkor az van, o valasztotta. Ha fujjol, akkor oke, lehet elmenni, nincs reggeli.

Ha hisztizik, akkor sem.

Ket ora alatt nem hal ehen egy gyerek sem - es annyi ido multan mar jon a tizorai vagy egy kis gyumolcs, figyeld meg, hogy enni fog. :)

(Nalam ez remekul bevalt)

Nem tudom, hogy amugy ez-van-ezt-eszed rendszer van-e nalatok, de ha mondjuk konkret keszetelre mondja h nem ker, azt is meg kell es lehet is erteni, nalam is van, hogy amugy szertett eteltol kifordulna a belsom, ha meg kene epp akkor ennem.

Szoval... Lazits egy picit. Tudom, hogy nehez...:)

2015. nov. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!