Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok az 5 hónapos, anyateje...

Adhatok az 5 hónapos, anyatejes babámnak tejpépet?

Figyelt kérdés

Egy hét múlva 5 hónapos lesz a babám. Kizárólag anyatejet kap és majd 6 hónapos kora után tervezem elkezdeni a hozzátáplálást. Viszont nagy étvágyú és estére már kevés a tejem. Szegény tiszta ideges, rángatja a ruhám, csapkod a kezével, rugdosódik. A tápszert nem eszi meg. Éjszaka is többször felébred enni.

Szóval arra gondoltam, hogy vacsira adnék neki tejpépet. Melyiket ajánljátok? Ezt be kell vezetni vagy olyan mint a tápszer, hogy mehet egyből teljes adag?



2015. nov. 21. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindhárom babám így volt, mint a Tied. 5 hónapos koruk körül nem volt elég éjszakára a tej, elkezdtek megint sokszor ébredni. Itt biztos lesznek, akik azt mondják, ez növekedési ugrás, és ha egy ideig eteted éjjel, akkor megint beáll majd. De én úgy voltam vele, hogy 5 hónapos korban már nem az éjszakai etetésre szeretnék visszaállni, hanem akkor elkezdjük a hozzátáplálást. A védőnőm azt javasolta, először hipoallergén tejpépet adjak neki, ezt gyógyszertárban lehet kapni, és ne rögtön éjszakára adjam. De másnaptól már lefekvés előtt, az esti szoptatás előtt adtam, és onnantól megint átaludták az éjszakát.
2015. nov. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki nyugodtan. Az én lányom a milupát szerette a legjobban. A humana nem jött be neki,meg az sokszor csomós maradt nem lehetett szépen kikeverni. Én úgy csináltam hogy tízóraira adtam belőle egy kicsit másnap valamivel többet és ha nincs baja harmadnap mehet egy egész adag.
2015. nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki nyugodtan.

Nézd meg a dobozokat, amik 4 hónapos kortól vannak, azok mehetnek. De ne keverd össze a gabonapépekkel, mert azokat tápszerrel vagy anyatejjel kell összekavarni. (Esetleg a megmaradt tápszert felhasználhatod.)

Nézd meg, milyen alapú, van tej és gluténmentes is, de ha úgy döntesz, ezzel be is vezetheted a glutént.

Először csak keveset csinálj, ne rögtön a dobozon lévő mennyiséget. Picit hagyd állni, mert sűrűsödik.

Ha nem eszi meg az elkészített mennyiséget a baba, ne tárolgasd, elfolyósodott maszlag lesz belőle, nem tárolható.

Kóstolásnál délelőtt vagy ebéd körül kapjon belőle, ne éjszakára jöjjön ki, ha mégsem tetszik a pocakjának. Utána már simán mehet vacsira is. Később tudod varálni a bevezetett gyümölcsökkel.

2015. nov. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. nov. 21. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!