Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák segítség, ti is...

Anyukák segítség, ti is ennyire féltetek az első babátoknál?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Egy hete született meg a kisfiam de még nem jöhetett haza mert a nem tud megfelelő mennyiséget enni mert bealszik ezért még szondán etetni kell.Amikor bent vagyok vele a korházba minden olyan egyszerűnek tűnik etetés,pelebkázás,öltöztetés...De amikor meg itthon vagyok akkor meg elkezdek gondolkodni hogy mi lesz ha végre haza hozhatom.Mivan ha valamit rosszul csinálok, esetleg megfázik vagy keveset eszik és fogyni fog (éhenhal) vagy sírni fog és nem fogom tudni hogy mit szeretne... Annyira rettegek ezektől a dolgoktól de viszont mindennél jobban szeretném ha már itthon lenne.Ti is voltatok így az első babátokkal? :(
2015. nov. 21. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Újszülöttnél a sírás okát elég egyszerű kideríteni, végig kell menni egy check-list-en:

- fázik/melege van? (NEM a kezét kell nézni, mert a perifériás keringés ilyenkor még nem megfelelő, hanem a nyakszirtnél kell tapintani)

- éhes/szomjas?

- fáradt?

- pelenka tiszta?


Ha minden rendben, akkor hasa fájhat, ami pár hét alatt elmúlik, vagy unatkozik. Egyébként az első hónapokban sokat sírnak, más kommunikációs eszköz nincs. Nem minden sírás jelent bajt.


A súlygyarapodását tudod mérni, ha nem a tervek szerint alakul, akkor egyszerűen hívd ki a gyerekorvost és ő mgmondja mi a teendő.


Megfázni nem tud, ha legalább 20 fok van a lakásban. Gondolom ablakot a közvetlen közelében nem nyitsz ki, illetve nem megy hozzátok taknyos ember.

Arra vigyázz, hogy ne öltöztesd túl, mert a túlmelegedés nagyobb veszély: kiszárad a nyálkahártya, kórokozók könnyebben bejutnak, illetve ilyen piciknél a bölcsőhalál kockázatát növeli. Tehát nem kell rá 6 réteg ruha. Amiben te jól érzed magad, annyi, plusz még egy vékony réteg.


A babákat eleve úgy tervezték, hogy kibírják a gyakorlatlan szülőket is.

2015. nov. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még nem született meg, én is azt hittem, hogy egy kisbaba ellátása borzasztó nehéz dolog, mert mást se hallani terhesség alatt a kedves ismerősöktől, mint a rinyálást és sopánkodást, hogy mekkora fába vágtad a fejszéd. Szinte láttam magam előtt, hogy a gyerek majd ordít, nekem meg fogalmam sincs, mi baja van, káosz mindenütt, és egy csődtömegnek érzem majd magam.


A valóság ehhez képest úgy nézett ki, hogy a kórházi napok alatt tök jól összehangolódtunk, mire hazamentünk, már flottul ment minden, és teljesen magabiztos voltam. Pedig nekem is figyelnem kellett az etetésre, mert 2200 grammal született, muszáj volt rendesen gyarapodnia, de nem volt semmi gond ezzel sem. Lazíts, egyáltalán nem olyan nehéz, mint amilyennek tűnik :)

2015. nov. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
95%

Én egyáltalán nem féltem semmitől, erre jött a nagy pofon, nem ment a szoptatás, már a kórházban sokat sírt a fiam, itthon is csak ölben aludt sokáig. Nagyon időigényes volt az altatás sokáig, egyedül nem sokat volt el, aztán korai fogzás, 8hónapos korára 8 foga lett. Nyáron nem evett a meleg miatt, válogat, mikor mit szeretne, sokat nyűgös. Nem egyszerű, sose gondoltam volna, hogy ilyen nehéz lehet. Persze ez függ a baba természetétől, az enyém nagyon akaratos és emellett kifejezetten okos.

Mindennek ellenére most várjuk a másodikat! :)

2015. nov. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!