Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltáskor miért fontos, hogy...

Oltáskor miért fontos, hogy ne legyen beteg (pl. meghülve) a baba?

Figyelt kérdés

Az oltás nem lenne hatékony vagy a betegség súlyosodik?


Picit megfázott tegnap, amiről ma reggel szóltam is a dokinak. Nem volt még semmi tünete, megvizsgálta, és megkapta az oltást, most viszont kezd megbetegedni.

Adhatok neki gyógyszert?


2015. nov. 26. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

az oltás szerepe hogy immunvédelmet váltson ki

tehát pont nem egy legyengült immunrendszerbe adandó

2015. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A védőoltás pont abból áll, hogy legyengített kórokozót kap a baba, ami ellen a szervezet elkezd védekezni és így lesz meg a védettség.

Ha egy beteg gyereket beoltatnak kórokozóval, akkor a szervezet nem igazán tud dolgozni ellene, illetve még súlyosbodhat is az adott betegség.

Szóval mindenképpen, ha beteg a gyerek, akkor azt jelezni kell az orvosnak, az nem baj, ha 1-2 héttel később kapja meg a gyerkőc az oltást, az sokkal nagyobb baj, ha egy beteg gyereket oltanak be.

2015. nov. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Azért is, mert sok oltás legyengített kórokozót tartalmaz, és a beteg szervezetben könnyebben "győzhetnek" a kórokozók. Míg az egészséges szervezet könnyen legyőzi a legyengített bacikat vagy vírusokat, így szerzi meg a védettséget. Orvosa válogatja ki adja be az oltást, egy kis nátha, vagy megfázástól általában még be szokták, de ha lázas is, akkor azért már nem. Adhatsz neki gyógyszert nyugodtan, ha kezd rosszabbul lenni.
2015. nov. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha beteg a baba, akkor gyenge az imunrendszere, az oltás pedig gyengíti az imunrendszert. Én is kaptam kicsit megfázva két hatodikos oltást egyszerre, erre három napig lázas voltam.
2016. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!