Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónaposan valaki hozzá...

3 hónaposan valaki hozzá táplálta babáját? Gyümölcsös bébi kajcsikra gondoltam vagy esetleg higabban az ízesitett tejpépet

Figyelt kérdés
Elég hasfájós a babucink arra gondoltam ha adnék neki őszibarackos bébi kajcsit jobb lenne neki az emésztése meginditaná neki a székletet mert heti 1-2 van tudom többen elenezik mert a védő hirdeti az igét és diplomája van belőle ...de mi van akkor ha ténleg a kis belei elkezdene tőle münködni sajnálom sokat szenved ne is irjatok tippeket a hasfájásra mindent kipróbáltunk 100 féle módszert csepeket hajszáritótól mindent :) szóval kiváncsi vagyok valaki korábban elkezdte e a hozzá táplálást mint ami a nagykönyvekben meg van irva ?
2015. nov. 27. 17:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Értem én csak ténleg jót akartam neki de köszönöm a válaszokat
2015. nov. 27. 17:56
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
ha szorulásos, egy kamilla teát, vagy neadjisten kis cukros vizet kell neki adni, de kizárólag alkalmi jelleggel mert fordítva sül el ha rendszeresen adod. A szélcsőhöz hozzátudnak szokni a babák. Tápszerezés mellett ha szorulásos, nem iszik elég vizet. Adj neki több folyadékot, de semmiképp se kezd még el a hozzátáplálást. Esetleg konzultálj a védőnővel másik tápszerről. A védőnőnek meg nem csak hogy diplomája van, de havonta továbbképezik ők, de persze te biztos okosabb vagy a témában.
2015. nov. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%

A WHO ajanlasa a 6 honap, akkorra fejlodik ki az emesztorendszer. Tapszeres babakat lehet hamarabb, 4-5 honaposan hozzataplalni.


Ha hamarabb teszed, artasz neki.

2015. nov. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
43%

Nalunk is ez a helyzet csak az en babam 2.5 honapos. Igaz nem mindennapos a hasfajas csak a kaki nem megy! Mi szelcsovet hasznalunk es olykor lazmerozom! Ha bebietelt szeretnel neki adni vard meg a 4 honapos kort! Vannak jo kis bio alma vagy baracklevek, fozelekek.

Tudom, hogy rossz ez a helyzet! Mi is sok minden kiprobaltunk de semmit nem ernek ezek a draga cseppek! Most semmit nem adok neki es igy is jol el van!:)

Meg 1 honapig tartsatok ki, szerezz be egy szelcsovet es jo szorakozast!;)

2015. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mi is sokat szenvedtünk vele.Momdjuk mi tápszeresek voltunk és anyatejjel vegyesen.Először a tápszereket próbáltuk.Nekünk a lactogen harmony vált be De ez mindenkinél változó mi a jó.Aztán ami még segített az a infacol.Ami meg egy áldás volt tényleg a szélcső.Nekem ezt a heim pálba mutatták először sajnos 9 ,naposan kórházba voltunk.
2015. nov. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nekünk is ugyanez volt a gond. A gyerekorvos mondta, hogy az őszibarack jó rá - de legkorábban 4 hónapos korában.


Nekünk egyébként írt fel az orvos cseppeket, ami sokat segített.

2015. nov. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem táplálnék hozzá. Nagyon korai.
2015. nov. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A 4 hónapos kort mindenképpen várd meg. Addig meg türelem.

A lányom tápszeres volt, neki is fájt a hasa. Ez a babák egy részénél "normális", egyszerűen ki kell várni, amíg elmúlik, mert beérik az emésztőrendszere.

Espumisant, vagy bármilyen szimetikon hatóanyagú cuccot megpróbálhatsz, ártani nem fog, hátha segít.


Illetve a Lactase Comfort laktáz enzimet tartalmaz, segít lebontani a laktózt, ez is megér egy próbát (ugyanaz, mint a Colief, csak olcsóbb). Vagy eleve úgy kérd, hogy laktáz enzimből adják a legolcsóbbat.

2015. nov. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ÉS mért van az,hogy régen hamar kezdték a hozzátáplálást? Nagymamám 3hónaposan már főzelékeket adott a gyerekeinek. Sőt engem is már elkezdtek akkor hozzátáplálni.
2016. ápr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Igen utolsó, 3 hónaposan én is kaptam tejbegrízt meg krémtúrót meg ki tudja mit.


Azóta se bírom a tejet..

2016. ápr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!