Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma megégett 10hónapos kislányo...

Ma megégett 10hónapos kislányom egyik kiskeze, felakart állni a gázsütőnél ami forró volt, előfordult veletek ilyen?

Figyelt kérdés
Egyből vittük kórházba,azt mondták másodfokú,most bevan neki kötözve,a fájdalomcsillapitó szuri elnyomta,már elég régóta alszik tőle.Úgy bánt hogy nem figyeltem abban a pillanatban,de csak egy pillanat volt az egész.
2010. márc. 21. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a saját példámat tudom felhozni,1 év körül voltam,gyors mint a villám ,anyám csak egy pillanatra fordult el és beletenyereltem a nyitott sütőbe. Én nem emlékszek rá természetesen,nem maradt vissza semmi a tenyeremen,anyám sokáig ostorozta magát emiatt. Szerintme te ne tedd,ilyen balesetek bármikor megtörténhetnek,ez nem jelenti azt hogy nem figyelsz a babádra:)
2010. márc. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
az enyém meg ledobta a vízhőmérőjét a földre(pelenkázón hagytam, hogyha mászik alulról ne szedje ki, erre átnyúlt a kiságyból). Nem tőrt el, csak a higany megszakadt. De ez sem boldogít. Annyira próbálok vigyázni, és tessék!! Még tedd össze a kezed, hogy másodfokú, hosszan fog gyógyulni, de meggyógyul. Csak tudom az a tüske még hónapokig benned marad..... Nem jól alakult a dolog, de ha jó anyukája szeretné lenni, túl kell lépni rajta!
2010. márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom meg az éjjeli lámpa körtélyét fogta meg,hozzá teszem,fél órája márt égett a lámpa,kenegettem fenisztilel és elmúlt az égés,halványan látszik a helye,nagyon aktív baba 1,5 éves,és az olaj is rá cseppent már ő olyan hogy egy pillanatig sem szabad egyedül hagyni mert mindig rosszalkodik,kitesz 3 gyereket!
2010. márc. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15:23-s vagyok megint,ettől nem vagy rossz anya,de minden eggyes pillanatban nem tudunk ott lenni a babánk mellett,mással is elő fordult már,ilyen vagy hasonló dolog,meg szerintem elő is fog még fordulni kisebb nagyobb baleset,2-3 nap és márt észre sem fogja venni hogy mi történt vele,a babák bőre hamar regenerálódik,ugyan olyan vidám kisgyerek lessz mint előtte,és most ő is megtanulta hogy mihez nem szabad többet hozzányúlni ezek után,ne fogd fel így meg hogy szomorú vagy mert akkort ő is az lessz mégjobban,ez egy jó lecke volt számotokra,jáccatok sokat vele ,hogy eltereljétek a figyelmét a fájdalomról is meg a kötést se akarja leszedni,minden rendben lessz,mielőbbi gyógyulást nektek!És próbálj megnyugodni!
2010. márc. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egész pici korától tanítom a fiamnak, hogy a tűzhely forró, és veszélyes. Amikor elkezdett egyedül közlekedni, többször is rászóltam, hogy ne menjen a közelébe, de sosem akart rám hallgatni. Ezek után egyszer, amikor a sütő be volt kapcsolva, engedtem, hogy hozzáérjen a meleg üvegajtóhoz, ami nagyon meleg ugyan, de még nem éget. Megfogta, közölte, hogy "júj", és utána egy ideig dédelgette a kezét, de nem sírt, mert tudta, hogy nem hallgatott rám, és magának okozta a bajt.


Azóta, ha meg is közelíti a tűzhelyet, nagyon óvatosan teszi. Tudja, hogy vigyázni kell vele.


Egyébként nálunk a legfőbb gond a szaladgálással szokott lenni, már többször is esett el úgy, hogy elég rendesen megütötte magát, mert nem figyel, és beleakad a bútorokba...

2010. márc. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Hogy érte azt fel???
2010. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, OK, látom, a sütő, nem a tűzhelylap...
2010. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nyugtató válaszokat :)

Miután felébredt egyből mosolygott és ugyanugy mászkált csak ugye csúszkált ide oda a kötéstöl.A kötést is csak megnézte és nem piszkálja.Még nyomja a szuri hatása ,sokat aludt most is hamar elszunyokált.Holnap megyünk vissza orvoshoz.

2010. márc. 21. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!