Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos gyermeked kanalaz...

19 hónapos gyermeked kanalaz már egyedül?

Figyelt kérdés
az én kislányom nem akar..egy kanállal próbálkozik, majd visszaadja a kanalat...
2015. dec. 3. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
17 hónapos, és jó ideje kanalaz, persze még lecsöpög, meg mellé megy, de csinálja folyamatosan, mindig két kanál kell az evéshez, az egyikkel én etetem a másikkal ő eszik.
2015. dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nincs sikerélménye. Először fogd meg a kezét, amiben tartja a kanalat, majd együtt emeljétek a szájához. Mindig dicsérd meg nagyon. Igen, a fiam is kanalazott ennyi idősen, persze nem tökéletesen!
2015. dec. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18 hónapos - már pár hónapja betalál szépen a szájába, ha kedve van, de aztán csak kopogtatni vagy rajzolni akar a kanállal. Nálunk is úgy megy, hogy egy kanál nála, egy nálam.
2015. dec. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22 honapos kb egy honapja kanalaz egyedul. Elotte hisztirohamot kapott ha lecsuszott vagy le folyt rola az etel ugyhogy elvettem tole es inkabb en etettem. Mostmar nagyon ugyes. Az elejen mindig megtapsoltuk minden kanal utan ami a szajaban landolt, mostmar nem kell. De a mai napig van olyan hogy keri hogy en etessem akkor etetem. Mutasd meg neki hogy kell, tapold meg ha sikerul. Ha meg meg nem megy neki akkor etesd. Mindig probald elobb odaadni neki. De ne legyel ideges es ne erezze rajtad hogy csalodott vagy. Neki valoszinuleg kell meg egy par honap hogy megugyesedjen, gyakoroljatok!
2015. dec. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én lányom hamar próbálkozott, de rájött, hogy egyszerűbb, ha én adom, így abbahagyta, úgy 20 hónaposan kezdett újra kanalazni-villázni, eléggé nagy volt a veszteség, most 22 hónapos, már elég jó hatékonysággal csinálja, persze csak ha tényleg éhes :-)
2015. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az én fiam még csak 16 hónapos. kb 2 hete kezdtük el hogy ő is kanalazza az ételt. még nagyon sokat segítek én neki, ahogy valamelyik válaszoló írta, hogy irányítom a kezét, van hogy egyedül csinálja. egy idő után megunja, akkor tartja a kezét hogy segítsek vagy odaadja a kanalat.
2015. dec. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lányom 21 hónapos és már nem is engedi, hogy etessem.

Hiába a két kanál, elveszi mind a kettőt és egyszerre tömi a szájába őket. :)

Elég sok megy mellé, de már több jut be mint a földre.

Szerintem pár hónap és a te lányod is rákap. Én mindig akkor próbálkoztam nála, amikor krumplipüré volt a menüben, az ráragadt a kanálra és nagyobb volt a sikerélmény.

2015. dec. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fiam 20 hónapos múlt, és már önállóan eszik, alig esik valami az ölébe, földre.

Igaz, hogy már elég korán volt egy kanál a kezében neki is, és próbálkozott enni. Bár akkor még a nagyja a földön landolt. :-)))

2015. dec. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!