Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba neme váró buli mennyire...

Baba neme váró buli mennyire "divat" mostanában? Hogy szervezzem? Tartottatok ilyet?

Figyelt kérdés

Ez az első terhességem, teljesen tapasztalatlan vagyok a babatémában, hogy kell, mit kell.

A legjobb barátnőm mondta, hogyha kiderül a pici neme, akkor tartsunk a barátommal egy nagy "baba neme várót". Utánanéztem, kezd világos lenne, hogy ez mit is takar.

Viszont azt nem tudom, hogy nem néznének-e hülyének mások ilyen ötlettel... A baráti társaságunk is bulizós, mi is szeretjük a felhajtást, a családi ünnepségek is nagyok szoktak lenni.

De nem akarom, hogy azt gondolják, hogy annyira unalmas a terhesség, hogy ilyeneket találok ki szabadidőmben.


Másik kérdés, ehhez kapcsolódóan.

Nálatok kék-rózsaszín váltakozott, vagy valamilyen uniszex szín volt az uralkodó a bulin? (sütemények, torta, díszítés, stbstb)


2015. dec. 4. 12:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Mi ilyet nem tartottunk, sőt senkit nem ismerek, aki tartott volna. A terhességem alatt volt több buli, összejövetel, a születésnapom, diplomaosztóm, unokatestvérem ballagása, húgom bérmálása, barátok esküvője, apukám 60. születésnapja, férjem 25. születésnapja, mind nagy banzáj volt, tehát nálunk is sok összejövetel van, de ezek hagyományos ünnepek, nem tartunk ilyen újszerű bulikat. Ettől függetlenül ha valaki hívna elmennék, de nekem ez erőltetett. De kinek a pap, kinek a paplan.
2015. dec. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem hallottam még ilyenről. Ha volna, sem tartottam volna ilyet, de ez én vagyok.


Ha bulisok vagytok, akkor szerintem édesmindegy, hogy mi a buli "címe", tartsatok egyet, aztán jóvan. Ha tartotok, akkor viszont ne legyen uralkodó szín, viszont legyenek finom ételek, italok, úgyis az a lényeg.


Meg ha megszületik a bébi, akkor tartsanak a férfiak tejfakasztó bulit.


Amúgy zökkenőmentes terhességet.

2015. dec. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Komolyan van ilyen???


Tejfakasztó,baba váró,baba neme váró,... kész.


Vagy túl öreg vagyok vagy csak barlangban élek. :(


24/L

2015. dec. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a baba nemére nem szokott inni senki előre..
2015. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
tényleg van ilyen, külföldön nagyon népszerű. ha lenne rá pénzem, és tartanék. amúgy angolul baby shower/gender reveal party a neve, hátha úgy ismerősebb valakinek.
2015. dec. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon ez nem divat, szerintem csinálj sima bulit, nem kell mindent elnevezni, egyébként sem buliznék előre a gyerekre.
2015. dec. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

ezek amolyan ámeikái izék amit mindenképpen át kell venni...


elég nagy a baráti köröm és elég sok a gyerek meg a terhes de még egyiküknek sem jutott eszébe ilyen hülyeség

már bocsi ...

2015. dec. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem. Egyrészt még a mai modern ultrahang technika mellett is csak akkor biztos a neme, ha már kibújt (pont idén járt úgy az egyik munkatársam, hogy végig csak tippelni tudtak neki, mert egyszer se mutatta meg a baba premier plánban, hogy mije van - még 4D-n se és a végén más lett, mint a tipp). A másik, hogy azt meg végképp nem lehet biztosra tudni, hogy egészséges lesz-e, nem sérül szülésnél...stb., persze nem kell egyből rosszra gondolni, negatívan állni hozzá, de azért távol áll tőlem, hogy "előre igyak".
2015. dec. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég hallottam róla először, pont itt az oldalon. Elég idétlennek tartom, mert végülis mit ünneplünk? Ugyanúgy ünnepeljük, ha fiú, ha lány, nem? Akkor mit ünnepelünk?
2015. dec. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezek küldölföldön divatok, sőt sokan még azt is csinálják,hogy megkérik az orvost,hogy a baba nemét ne mondja el és tegye bele egy boríékba, amit elvisz dekoroshoz, cukrászatba, és a bulin derül ki,a baba neve, a torta krém színéből,vagy ha kibont egy dobozt a lufik színéből. Nekem nem tetszik és a családom baráti társaságom nem lenne rá vevő.
2015. dec. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!