Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magyarországon is divat a...

Magyarországon is divat a babaváró buli?

Figyelt kérdés
Egy külföldi csatornán megy egy sorozat, ahol minden terhes nőnek a baba születése előtt rendeznek egyet, ami lényegében ünneplésről, meg ajándékokról szól. Babakád, pelenka, cumisüvegek, és rengeteg babás ajándékot adnak neki ilyenkor segítségképpen. Ilyen van, illetve elterjedt itthon is?
2013. máj. 17. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
sajna nem,pedig szerintem jó dolog....
2013. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nálunk a látogatás! Vagyis ahol ez is még szokás! Pedig szerintem is sokkal jobb lenne előtte mert sok a hülye és már az első napokban jönnek mikor az anyuka még kb "mosott sz@r" (már bocsi!
2013. máj. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, nem rossz gondolat, főleg hogy sokkal jobb még ilyenkor, babásan társaságba járni, mint a szülés után fogadni az egész ismert és ismeretlen rokonságot. De nálunk ez nem szokás, nem terjedt el (még?). Én mindenesetre díjaznám, ha előbb ülnénk össze ünnepelni, aztán szülés után lehetne pár hét nyugtunk a picivel, míg összeszokunk és nem a vendégeket kéne körbeugrálni.
2013. máj. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi tartunk hello baba bulit, főleg mert mindent rokonoktól kapunk (használtan) és ők hozzák a cuccokat mi meg vendégül látjuk őket kajával, és dumálunk egy jót. Nálunk a családban ilyen minden évszakban van, csak akkor szülinapi bulinak, névnapozásnak vagy bármi másnak hívjuk. Szóval aki akar az csinálhat baba köszöntő bulit. Vagy szólni kell barátnőknek,hogy örülnétek ilyennek.
2013. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Nekem olyan lehúzós az ilyen buli!

Illetve akkor lehúzós, ha utána, a baba születése után is, az első látogatáskor is "elvárják" az ajándékot!

Az oké,hogy hoz valami apróságot,ha jön megnézni a babát, de most azért nagyobb költségbe verni magunkat,mert én megszültem....hát!

2013. máj. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi tejfakasztó bulit tartottunk. A férjem főzött a barátainknak, meg buliztak hajnalig.

Kaptunk pár ajándékot, de igazából nem erről szólt a dolog.

2013. máj. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 babacsokor válasza:

Szerintem lehet olyan babaváró bulit is tartani, ahol nem a drága ajándékokon van a hangsúly. például vihetnek a vendégek mélyhűtött ételeket a leendő anyukának, hogy ne kelljen főznie szülés után.

Ezen a blogon többet is olvashattok a babaváró bulik szervezéséről: hasznos és egyszerű tippekkel.

[link]

2014. dec. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!