Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba neme váró buli mennyire...

Baba neme váró buli mennyire "divat" mostanában? Hogy szervezzem? Tartottatok ilyet?

Figyelt kérdés

Ez az első terhességem, teljesen tapasztalatlan vagyok a babatémában, hogy kell, mit kell.

A legjobb barátnőm mondta, hogyha kiderül a pici neme, akkor tartsunk a barátommal egy nagy "baba neme várót". Utánanéztem, kezd világos lenne, hogy ez mit is takar.

Viszont azt nem tudom, hogy nem néznének-e hülyének mások ilyen ötlettel... A baráti társaságunk is bulizós, mi is szeretjük a felhajtást, a családi ünnepségek is nagyok szoktak lenni.

De nem akarom, hogy azt gondolják, hogy annyira unalmas a terhesség, hogy ilyeneket találok ki szabadidőmben.


Másik kérdés, ehhez kapcsolódóan.

Nálatok kék-rózsaszín váltakozott, vagy valamilyen uniszex szín volt az uralkodó a bulin? (sütemények, torta, díszítés, stbstb)


2015. dec. 4. 12:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10 Nekem egyébként ez az ötlet tetszik, hogy a bulin derül ki, de legfeljebb a legszűkebb családomban csinálnék egy ilyet. Egyébként sem szeretem ezt "az előre inni a medve bőrére" hozzáállást. Így viszont nekem belefér, hogy egy tortán látom először, hogy fiú, vagy lány van a hasamban :)
2015. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Még nem hallottam ilyenről.

Nekem egyébként a 12. heti UH-n két doki is azt mondta h fiú lesz, de a 18. hetin kiderült hogy lány és végül tényleg lány lett. Ilyen esetben két bulit kellett volna tartanom? :-)

Az mondjuk tetszik h a torta színéből derül ki h fiú-e vagy lány, de valahogy mégse nekem való az ilyen buli úgy érzem.

2015. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én itt olvastam róla korábban, előtte nem hallottam róla. Én nem tartanék, ne igyunk előre a medve bőrére alapon. Nem vagyok kimondottan babonás, de azért akkor a biztos, ha egészségesen kibújt. De ha te szeretnél tartani, akkor nyugodtan. Nem hiszem, hogy a barátaitok emiatt rosszul néznének rátok.
2015. dec. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
70%

Én ismerem, külföldön szoktak ilyet tartani, nálunk nem divat.

Ennek ellenére nekem nagyon tetszik, nem kell nagy rongyrázásnak beállítani.

Az a lényege, hogy összejön a család, és mindenki tippelhet, hogy kisfiú vagy kislány lesz a jövevény, ami a buli végén ki is derül.

Például egy fehér torta felvágása után belül rózsaszín vagy kék a piskóta.

Szerintem aranyos dolog, mert nagyon izgalmas, hogy milyen nemű lesz a baba. Persze csak akkor, ha van hozzá erre fogékony baráti kör és család. Mert ha valaki élből gyűlöli ezt "amerika majmolást" vagy "minek bulizni már megint" dolognak fogja fel, akkor ugye nem érdemes megszervezni.


Én is valahogy kreatívabban szeretném a baba nemét bejelenteni, nem csak felhívni telefonon, hogy "Hogy vagytok? Ja egyébként lány lesz", aztán ennyi.

Pl.: a torta dolog nagyon tetszik, de van olyan is, hogy egy dobozba rózsaszín vagy kék lufit tesznek.


[link]

[link]

[link]



Ui.: szerintem nagyon szerencsés vagy, hogy van kivel megünnepeld ilyen módon is a baba nemét. :)

Nem igazán értem miért ne lehetne valamit csinálni, csak azért mert nem szokás. Nem bánt vele senkit, ez csak öröm.

2015. dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
72%
14 A tortás dolog nekem is nagyon tetszik, a képek amiket feltettél szintén aranyos ötletek, de egy terhességnél rengeteg gond adódhat, emiatt semmilyen bulit nem tartanék addig, amíg ki nem bújt az a gyerek makkegészségesen. Gondolj bele mennyire szörnyű, hogy mondjuk 5 hós terhesen megtartod a baby showert (a bulit) és mondjuk egy hónap múlva baj van a gyerekkel. Utána milyen ezt mindenkinek elmesélni? Az igazat megvallva a facebook-ra se tennék ki képet, a barátnőim sem tettek ki semmit egészen a szülésig. Van olyan ismerős, aki persze egyfolytában fotózza a hasát és nyomja fel a netre, de én ezt nem merném csinálni.
2015. dec. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%
Ha fizettek volna sem tartottam volna! :) A babaváró bulit sem tartom jónak. Nekem az olyan lehúzós,hogy arra is hozzanak ajándékot, meg majd ha jönnek babát látogatni akkor is.
2015. dec. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Angliában élő két ismerősöm is tartott ilyet, de az inkább csak sima babaváró volt, mert a nemét már tudta mindenki. Olvastam olyanról, ahol ott derült ki a torta krémjének színéből. Magyarországon nem szokás, szerintem furcsán venné ki magát. Mi sem tartottunk ilyet. Külföldön az ilyen alkalomra szokták összedobni sokszor a párnak a babakelengyét, ahol nincs annyi pénz rá.
2015. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

15-ös!

Ebben igazad van, de azért egy gömbölyödő pocakot egy idő után elég nehéz letagadni, úgyhogy úgyis megtudja mindenki a szülés előtt, de sajnos még a szülés közben is léphet fel komplikáció és akkor is mindenki rájönne, ha elmenne a baba.

Szerintem egyébként is jobb pozitívan hozzáállni a dologhoz, mint végig rettegni, hogy úristen megmarad-e. A babának is jobb, ha az anyuka nem stresszel.

2015. dec. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!