Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez tényleg akkora bűn lenne?

Ez tényleg akkora bűn lenne?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos kisfiúnk, imádjuk.

Én néha betegesen vásárolok, ez látszik a gardróbomon is. Most már pedig a fiúnkra is nézhetem az édesebbnél édesebb babaruhákat, cipőket és megőrülök értük.

Kaptunk a 3 legjobb barátnőmtől rengeteg ruhát, cipőt (ugyanolyanok, mint én, gondolhatjátok...), mert nekik is kisfiaik vannak, csak 1-2 évvel idősebbek.

Imádom öltöztetni, mindenki elolvad tőle.

Viszont anyukám folyamatosan a rugdalózót erőlteti, amit mi csak alvásnál adunk rá.

Emiatt már több vitánk is volt, mert ha megkértem, hogy vigyázzon rá 1-2 órára, vagy ő ajánlotta fel, akkor mire hazaértem, a gyerek már rugdalózóba átöltöztetve és legutóbb mondtam, hogyha ennyire nem tartja tiszteletben, amit kérek, akkor inkább rá sem bízom, mert ki tudja, mit csinál még másképp...

Anyukák, kérlek titeket, segítsetek. Mivel nyithatnám fel az anyám szemét, hogy lássa, attól, mert próbálom divatosan öltöztetni a picit, még nem követek el büntetendő dolgot?


Azzal jön mindig, hogy fiatal vagyok és első baba... De mindegy, hogy az ember 20, vagy 35 éves, szerintem ez olyan dolog, ami kortól független.


2015. dec. 4. 21:29
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy miért csinálsz ebből ekkora problémát. Ha veled van, akkor úgy öltözteted ahogy akarod, de ha a nagyi vigyáz rá, akkor miért ha ha rugiban van? Nem lesz tőle baja. Nem ér ennyit az egész, hogy ezen veszekedjetek.
2015. dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
őszintén: mibe öltözteted? a válaszom ettől függ kivel értek egyet :)
2015. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Azért, mert ha annyit nem tart tiszteletben, hogy ne öltöztesse át a gyereket, akkor ki tudja, hogy mit csinál még másképp, csak azt éppen nem látom...
2015. dec. 4. 21:33
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Jóóóó én megértelek téged, hogy szépen felöltözteted, meg minden, de ne csinálj ilyet anyukáddal szerintem. :) Az, h rugiba öltözteti a gyereket, nem akkora bűn.

Emiatt nem rá bízni nagyon durva húzás lenne...

Szerintem ülj le és beszélj vele, hogy te így szeretnéd és ne öltöztesse át, meg kérdezd meg, h miért öltözette rugiba. Mondjuk annak is vannak előnyei: nincs kint a dereka, nem csúszik fel a nadrág, a zokni meg nem csúszik le. :)

Ezen ne akadj már ki. :) Vannak dolgaik a szüleinknek, de ez nem olyan nagy dolog, h összevesszetek rajta.

2015. dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
71%

fiú (birtokos szerkezet)

fiam, fiad, fia, fiunk, fiatok, fia

2015. dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
Otthon mit adsz rá?
2015. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Változó, hogy mi van rajta.

Ma pl. így volt:

Itthon egy szürke melegítőalsó+hosszú ujjú body (H&M mindkettő).

Aztán mikor elmentünk ebédelni, akkor farmer, body, hosszú ujjú felső és egy kabát+ bakancs (autóval mentünk).

2015. dec. 4. 21:42
 8/47 anonim ***** válasza:
Nem bűn se a csini cucc, se a rugi, kinek így, kinek úgy tetszik, ezen szerintem ne akadj fenn, én is beteges gyereköltöztető vagyok, de mikor a nagyszülők vigyáznak rá szabad kezük van mindenben, nem szólok bele, örülök, hogy vigyáznak rá.
2015. dec. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
53%

Azt hittem, hogy talán otthon kényelmetlen ruhákba öltözteted és ezért nyúl bele édesanyád. A leírtak alapján azonban semmi gond nincs, ebben a korban már az én gyerekemen se nagyon volt rugi az éjszakai alváson kívül, hanem általában body + melegítőnadrág. Nekem is megjegyezte 1-2 idősebb nő (bár nem rosszindulatúan), hogy az ő idejükben nem volt ekkora választék.

Emiatt nem haragudnék, dugd el a rugikat, mikor anyukád megy. :)

2015. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
4 hónapos babára bakancs??? A rugi egyébként sokkal kényelmesebb a babának, mert nem nyomja a pocakját. Persze a divat fontosabb...
2015. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!