Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez tényleg akkora bűn lenne?

Ez tényleg akkora bűn lenne?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos kisfiúnk, imádjuk.

Én néha betegesen vásárolok, ez látszik a gardróbomon is. Most már pedig a fiúnkra is nézhetem az édesebbnél édesebb babaruhákat, cipőket és megőrülök értük.

Kaptunk a 3 legjobb barátnőmtől rengeteg ruhát, cipőt (ugyanolyanok, mint én, gondolhatjátok...), mert nekik is kisfiaik vannak, csak 1-2 évvel idősebbek.

Imádom öltöztetni, mindenki elolvad tőle.

Viszont anyukám folyamatosan a rugdalózót erőlteti, amit mi csak alvásnál adunk rá.

Emiatt már több vitánk is volt, mert ha megkértem, hogy vigyázzon rá 1-2 órára, vagy ő ajánlotta fel, akkor mire hazaértem, a gyerek már rugdalózóba átöltöztetve és legutóbb mondtam, hogyha ennyire nem tartja tiszteletben, amit kérek, akkor inkább rá sem bízom, mert ki tudja, mit csinál még másképp...

Anyukák, kérlek titeket, segítsetek. Mivel nyithatnám fel az anyám szemét, hogy lássa, attól, mert próbálom divatosan öltöztetni a picit, még nem követek el büntetendő dolgot?


Azzal jön mindig, hogy fiatal vagyok és első baba... De mindegy, hogy az ember 20, vagy 35 éves, szerintem ez olyan dolog, ami kortól független.


2015. dec. 4. 21:29
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
20%

En 100%osan megértelek mind2 szempontbol.

En sem adtam ra Sosem rugdalozot nappal.

Kicsi kora ota body +nadrág.


Es ertem h mindegy h mi a téma nem lett teljesítve a kérésed. En is nagyon csalódott lennek. Es valoszinuleg nem nagyon biznek meg, hisz megkértem vmire es nem lett betartva

2015. dec. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
40%

"Mitcsinál még máshogy?"

Őis nevelt már gyereket nem hiszem hogyha másképp is csinál valami rosszat tenne vele.

Az legyen a legkevessebb gond h átöltözteti. Szerintem ez ezmiatt nem kell veszekedni mert jelentéktelen dolog.

2015. dec. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a rugi sem mindig pizsama, es a babak olyan gyorsan megnonek, aztan egesz eletukben hordhatnak majd nadragot, de rugdalozot meg csak babakent.

Egyebkent szerintem a mackonadrag sokkal rosszabb mint a rugi - mar bocs.

En is szepen oltoztetem a babamat, Londonban lakom, a kedvencem wgy londoni marka, akciosan veszek csak mert egyebkent marha draga. Ma epp egy ebbol a boltbol egy hofeher pluss tipego volt rajta ezust csillaggal, pihe puha es gyonyoru!

Holnap Ralph Lauren tipegoben lesz.

Ezek is szepek, es nem nevezem pizsamanak. Inkabb ez mint egy maconadrag amit te irtal.


Na mindegy, a kerdesedre a valasz, ne vessz ezen ossze anyukaddal, had oltoztesse a kisunokajat ! Aztan ha elmegy majd atoltozteted.

Vagy ne bizd ra akkor, arra jo, hogy vigyazzon ra?

2015. dec. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
69%
Micsoda egy elkenyeztetett majom vagy! Bocs hogy kimondom! Kepes lennel nem rabizni anyadra az unokajat, mert rugit adott ra??? Te nem vagy szazas! Akkor sem, ha nem tartotta magat amit te kertel... basszus, orulnel, hogy foglalkozik az unokajaval es nagymama! Bakancs egy negy honaposra? Na ne magyarazzad, hogy az kenyelmes neki! Mondjuk akkor akadhatsz ki, ha megkered anyadat, hogy ne etesse pacallal a babat es csak azert is eteti, akkor lehet en se biznam ra, de konyorgom egy rugi miatt? Jo dolgodban nem tudod, hogy mit kezdj magaddal!! Elszallt agyu pi..csa!bocsanat, hogy kiakadtam, de ez felduhitett nagyon!
2015. dec. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
68%

4 hónaposra bakancs? Szegény gyerek...

Örülök azért hogy nem lányod lett. Vele mit csinálnál? Kisszoknya már 56-os mérettől vagy estélyi?


Ne sózd rá a nagyira, míg kávézgatsz, edzel vagy shoppingolsz és probléma megoldva!

2015. dec. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem azért ad rá az anyukád rugdalózót, mert oké, h szerinted olyan nagyon divatos a mackónadrág meg a pulóver, de mikor az ölébe veszi, a nadrág szára felcsúszik, a zokni ja le, a pulcsi dereka meg a hónaljáig.


Hiába próbálnád erőltetni a divatot, ha 1. nem értesz hozz (kifeküdtem, h a mackónadrág a divat netovábbja felétek), 2. ész nélkül csinálod, nem a praktikum a fő szempont, hanem ,h mások elolvadjanak a gyerekedtől.


Anyukádnak 1000x több esze van, nem örökölted.

2015. dec. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:

Jaj, értelemszerűen nem a tegnapi melegítőre írtam, hogy divatos, bár tény, hogy nem az a fajta, amit 10-20 éve adtak a gyerekekre...


És igen, nem bízom rá, mert sosem tudhatom, mit csinál még másképp. Nem szereti, ha cumit adok a gyereknek. Akkor lehet, hogy a pici sír, mert nem adja oda neki?

Inkább nem kockáztatok. Lehet vele, de csak úgy, ha én, vagy a férjem is ott vagyunk.

2015. dec. 5. 09:16
 28/47 anonim ***** válasza:
58%

:-D

Bocs,de te nem vagy komplett! Itt kezdődik a belebuzulok a gyerekbe,mert "én gyerekem a legcsodásabb" (neked bizonyára) és a "senki nem vigyázhat rá" ( mert úristen,átöltöztette...:-) )!


Szedd már össze magad,remélem érzed,hogy állati idiótán viselkedsz!

2015. dec. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

Vigyázhat rá más rajtam kívül, egy szóval nem írtam azt, hogy senkire nem bízom.

A párom anyukájának bármikor odaadom, ahogy az apukájának a barátnőjének is. A bébiszittert sem tartom sarlatánnak.

De ha rábízom valakire, akkor az a minimum, hogy a kérésemet a babával kapcsolatban tiszteletben tartják.

2015. dec. 5. 09:40
 30/47 anonim ***** válasza:
31%
kerdezo ertelek igazad van. anyam a legnagyobb szeretettel fordul a gyermekem fele de egyszeruen nem merem rabizni mert barmt kerek azt figyelmen kivul hagyja. itt okoskodtok valaszadok meg itelkeztek: szazszor kertem anyukamat hogy a retikult sose hagyja az asztalon. mindig ott hagyja. multkor arra jottem haza hogy keresgeltek a foldon a szetgurult gyogyszereit mert a gyerek leverte kiborult....egyet azota sem talaltunk meg....szerintetek ez normalis?? hogy megkerem ezerszer es lesz...ja es just se azt csinalja???? nyilvan a kerdzo eseteben sem a rugi a legnagyobb problema hanem hogy az anyukaja nem tartja be a szabalyokat
2015. dec. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!