Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez tényleg akkora bűn lenne?

Ez tényleg akkora bűn lenne?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos kisfiúnk, imádjuk.

Én néha betegesen vásárolok, ez látszik a gardróbomon is. Most már pedig a fiúnkra is nézhetem az édesebbnél édesebb babaruhákat, cipőket és megőrülök értük.

Kaptunk a 3 legjobb barátnőmtől rengeteg ruhát, cipőt (ugyanolyanok, mint én, gondolhatjátok...), mert nekik is kisfiaik vannak, csak 1-2 évvel idősebbek.

Imádom öltöztetni, mindenki elolvad tőle.

Viszont anyukám folyamatosan a rugdalózót erőlteti, amit mi csak alvásnál adunk rá.

Emiatt már több vitánk is volt, mert ha megkértem, hogy vigyázzon rá 1-2 órára, vagy ő ajánlotta fel, akkor mire hazaértem, a gyerek már rugdalózóba átöltöztetve és legutóbb mondtam, hogyha ennyire nem tartja tiszteletben, amit kérek, akkor inkább rá sem bízom, mert ki tudja, mit csinál még másképp...

Anyukák, kérlek titeket, segítsetek. Mivel nyithatnám fel az anyám szemét, hogy lássa, attól, mert próbálom divatosan öltöztetni a picit, még nem követek el büntetendő dolgot?


Azzal jön mindig, hogy fiatal vagyok és első baba... De mindegy, hogy az ember 20, vagy 35 éves, szerintem ez olyan dolog, ami kortól független.


2015. dec. 4. 21:29
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, már számtalan hasonló kérdésed volt a témában, csak akkor nem a rugi volt a téma, hanem más, nem tűnik fel, hogy ennek az oldalnak a látogatói, engem is beleértve, rendszerint anyukádnak adnak igazat? Ha ilyen sznob kis liba vagy, akkor nem fenyegetőzni kell, pláne nem ismeretleneknek, hanem egyszerűen nem ingyen bébiszitternek használni szegény anyukádat, amíg kávézgatsz meg shopingolsz, hanem rábízni a modern gondolkodású anyósodra vagy a bébiszitterre, kész, probléma megoldva. Mondjuk sem az anyád, sem a gyereked nem lennék szívesen, de ez magánvélemény.
2015. dec. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
74%
téged se az agyad fog megölni kedves kérdező. Anyám...
2015. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
74%
Neked inkább egy öltözethetős játékbabát kellett volna venni, nem szülni egy igazi gyereket.
2015. dec. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
73%

"Egy body + egy lábfejes nadrág pl. sehova nem csúszik és nem is növi ki a gyerek olyan gyorsan, mint a rugit."


Nálunk max. akkor nem csúszkált a gyereken ( [link] ), ha a body alá húztuk a nadrágot, akkor pedig már egy fokkal se néz ki jobban, mint a rugdalózó. :)

Sokkal kevesebb ideig is tudta hordani, mert mire belenőtt annyira, hogy ne rúgja le két mozdulattal, nem sokkal utána már szorította a pocakját. Lehet hogy csinosabbnak számít, mint egy rugdalózó, de közel sem annyira praktikus, nem is vettünk többet.


Első a gyerek és a kényelme, nem az hogy milyen "mutogatni valóan cuki"

Egyébként nekünk akkor is cuki, ha épp nyakig szaros.

2015. dec. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
85%

Picit elgondolkodtam, hogy tényleg komoly-e a kérdés, vagy csak kamu... Tudod miért? Mert egy felnőtt nő, egy anya nem lehet ennyire éretlen... ! Neked egyszerűen a feneked ki lett nyalva, mert nincsen benned semmi köszönet és a külsőségekben elveszel.

Nemhogy örülnél, hogy van, aki időnként picit szeretgeti a babádat és vigyáz rá, addig is kikapcsolódhatsz. Mert ez ugye tudod, hogy nem alanyi jogon jár?

Továbbá szerintem érthetetlen, hogy számodra nem az a fontos, hogy a nagyi hogy viszonyul az unokájához. Mennyire szeretgeti, mennyi örömöt ad neki. Hanem az a fontos, hogy milyen ruha van rajta...Eléggé el van csúszva az értékrended.. Ez egyszerű sznobizmus és felületesség. Inkább tedd azt a pénzt félre értelmesebb dolgokra, mert lehet, hogy lesz idő, amikor nem hullik minden az öledbe...

Egy 4 hónapos baba abból, hogy mit adsz rá, konkrétan semmit sem érzékel. Egyedül azt, hogy kényelmes-e neki, vagy sem. A többi egyedül rólad szól. A saját egódról, a nárcizmusodról. Anyáddal meg játszámztok ezen felváltva, egymást provokálva. Vagy annyira idiótaságnak gondolja, esetleg látja a baba diszkomfortérzetét, hogy megsajnálja és átöltözteti..

2015. dec. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
80%

A rugdalózó nem pizsama.


Tényleg nagyon gyerekes vagy. Az élet nagy problémája, amit itt leírtál. Kívánom, ez legyen a legnagyobb gondod anyukáddal, a családoddal, az életeddel!

2015. dec. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
63%
45-ossel teljesen egyetértek! Nagyon értelmesen megfogalnazta a lényeget!
2015. dec. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!