Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdjek el aggódni?...

Mikor kezdjek el aggódni? Babám elmúlt 5 hónapos és még nem forog. Tudom valamivel segíteni, h elkezdje? Gondolok itt valami tornára, a játékait hiába teszem köré, az nem ösztönzi a forgásra.

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
akkor parázz ha nem is készülődik hozzá, ha csak nem tud még egyedül teljesen megfordulni, akkor ne aggódj. minél többet hintáztasd, tornáztasd. ne aggódj, a gyerek nem gép és nem is olvassa még a könyvet, hogy mit mikor kell csinálni. ha nagyon aggaszt, akkor beszélj a dokival, vagy védőnővel.
2010. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
TÜRELEM!!!!! :) Minden baba más, van akik korábban, mások későbben kezdik a forgást. Erre az én fiam a legjobb példa. Szép nagy baba, nagy súllyal, azért lassabb a mozgásfejlődése. De már én is aggódtam, amikor közel 7(!) hónaposan ne fordult át. Orvos mondta, a nagy súlya miatt van, meg kicsit lustácska is. De végül 7 hósan majdnem megfordult. De épp betöltötte a 9. hónapot, amikor kúszni, mászni kezdett. Azóta 2 hét telt el, nem csak hogy kúszik mászik, hanem felül, feltérdel és fel is áll!! :) Eddig egyiket sem csinálta, de most utolérte magát.Teljesen normális, egészséges baba :)
2010. márc. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

KÖSZI A GYORS VÁLASZT.

HA SEGÍTEK NEKI, "HÚZOM" A KIS KEZÉT, AKKOR FORDUL. HA OLDALRA FORDÍTOM, AKKOR - MIKOR MILYEN KEDVE VAN - FORDUL HASRA ILL. HÁTRA. 1 HETE ÁTFORDULT, DE AZ VALÓSZÍNŰ MÉG NEM TUDATOS VOLT.

2010. márc. 22. 15:09
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Ne a kezénél húzd, megsérülhet az izület. Alsó végtagot vagyis egyik lábat behajlitva ellentétes irányba oldalra forditod és elméletileg átfordul vele majd a törzs is. De nincs elkésve semmiről.
2010. márc. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!