Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 gyereket vállalnia mai...

3 gyereket vállalnia mai világban önzőség? Gondolok itt arra ugye, hogy oké, felneveled őket, de valamivel el is kellene őket indítani a nagybetűs életbe.

Figyelt kérdés
nálunk egyenlőre kettő van,átlagosan élünk,de idővel szeretnénk harmadikat...vajon ez önzőség?
2009. nov. 14. 21:17
 1/6 anonim válasza:

Ha tudjátok, hogy fel bírjátok nevelni majd, és elindítani akkor miért lenne az? Önzőség az, amikor valaki olyan helyre vállal gyermeket, ahol saját magát sem bírná eltartani, nem hogy a családját.

16/L

2009. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

mi is átlagos keresetű család vagyunk (én angoltanár, férjem alkalmazott egy cégnél). Ő két babát szeretne, pont az életbe-indítás miatt, amiről te beszélsz, én hármat, mert szerintem ahol kettő van, elfér a harmadik is. Van egy lassan 16 hónapos kisfiunk, és már próbálkozunk a másodikkal (én remélem, ikrek lesznek). Hogy önzőség-e? szerintem nem, ha meg tudjátok nekik adni az iskolát, mert az már szerintem kellő muníció az életbe (egyetem, nyelvtudás, jogsi). Igaz, ez sem kis kiadás, pláne 3 gyereknél, de szerintem talán kivitelezhető.

A férjed mit gondol a dologról?

2009. nov. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
egyenlőre még nincs napirenden a dolog,most múlt 4 hónapos a babám,a nagylányom pedig 9 éves.mindig is 3 gyermeket szerettem volna,de az anyagiak miatt nem tudom mi lesz.én is úgy vélekedem,ahol 2 elfér ott a harmadiknak is van helye,és azt is mondják,vagy 1 vagy 3 gyereket érdemes vállalni(a kedvezmények miatt).nem tudom annak ellenére,hogy még van időm ezen gondolkodni,sőt sok körülmény változhat is.mégis azt gondolom,inkább úgy érzem, nekem még kell egy bébi idővel..
2009. nov. 14. 21:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, megértem, amit érzel, így változatlanul nem tartom önzőségnek. akárhogy is alakul, sok boldogságot a már meglévő kettőhöz!
2009. nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha fel tudod nevelni, taníttatni, miért ne? Nem kötelessége a szülőknek minden gyereküknek lakást venni. Tudom, hogy a mai világban nagyon nehéz fészket rakni egy fiatal párnak, s attól tartok ez később sem lesz másképp ebben az országban. De ha erre gondolnánk, szerintem a legtöbbünknek még egy gyereke sem lenne.
2009. nov. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Abszolut nem önzőség!

Bárcsak minden magyar pár 3 gyermeket vállalna!!!

Csak így akadályozhatjuk meg, hogy kihaljon kis nemzetünk. A legszebb dolog a világon a gyermek. Bár nekünk még csak 1 kislányunk van, és kettőt terveztünk eddig, lehet, ha oda jutunk, elgondolkozunk mi is egy harmadikon.

2009. nov. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!