Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódnom kellene? 17 hós fiam...

Aggódnom kellene? 17 hós fiam nem játszik a játékokkal, dolbálja őket. Nem mindig figyel rám, építőkockát is eldobja. Szavakat nem mond, az apán kívül. Ha mondom mondja pl. Kutya, hami, nem mondja. Normális ez?

Figyelt kérdés
Szívesen játszanék vele, de nem tudok,hiszen nem érdekli. Segítek neki a játékban de nem akar bevonni.bármilyen értelmes választ megköszönök

#baba #17 hónapos #dobál a baba
2015. dec. 7. 21:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Mi igazolódna be ? Kifejtené bővebben ha kérhetem ?

Voltunk fejlődés vizsgálatin 13 hónapos korában. Izomletapadást állapítottak meg amit régóta mondtam a dokinak hogy nem stimmel valami, szerinte nem volt baj

. a fejlődésvizsgálatot én kértem ha már ő nem tartotta fontosnak...

Ott mindent rendben találtak a váll izmain kívül.

Hasonló "problémával" küzdő anyukák tanácsára lennék kiváncsi , hiszen egyik gyerek sem egyforma. Én szeretnék segíteni neki, hiszen baj nincs... Foglalkozni kell velük rengeteget, de különböző fejlesztő játékok vannak amiket nem mind ismerem..

2015. dec. 9. 20:36
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Most ha leírom, hogy mire gondolok, túl stresszes lesz. Hasonló anyuka vagyok, aki egyben szakmabeli is. Emellett van egy asperger szindrómás fiam. 1 éves státuszon még nem lehet átható fejlődési zavart megállapítani és a neurológus nem is ért hozzá.

Én átküldök neked egy tesztet, ami az autizmus korai jeleire specifikus. Pár kérdés, benne van a megoldókulcs. Ha pozitív lesz, el kell menni vizsgálatra, ahol ezt tudják szűrni. (nem mindenhol értenek hozzá.)

Az autizmus korai jelei közé tartozik pár jel, amit írtál. Ez persze így nagyon kevés, látni kell az összképet. Látatlanban nagy felelőtlenség bármit is állítani, de abban biztos vagyok, hogy kell a vizsgálat. Még egyszer olyan helyen, ahol értenek hozzá és ki is tudják zárni (korai fejlesztő, bethesda kórház, sote, vadaskert)

2015. dec. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
2015. dec. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért egy-két hónapot várnék ezekkel a vizsgálatokkal, ha utána sem csinálja a dolgokat megnézetem.

Ennyire nem komoly a dolog hála a jó istennek ! Sokkal több figyelmet kell rá fordítsak és többet kell közösségbe,játszóházba vinnem amíg nem jön az ovi.

2015. dec. 10. 07:55
 15/22 anonim ***** válasza:
Másfél évesen a közösség még egyáltalán nem elsődleges szempont. Az első 3 évben az a legfontosabb, hogy az anyja mellett magát biztonságban érezve fejlődjön. A szociális igényeit ilyenkor még a családja bőven kielégíti. Ettől még jó, ha viszed emberek és más gyerekek közé (alkalmanként mi is járunk játszóházba, néha a bölcsibe is bevisszük a 18 hónaposunkat), de nem a társaság hiánya miatt van az, amit tapasztalsz, ez biztos. Ráadásul ez nem úgy működik, hogy most nem csinálja, egy-két hónap múlva meg csinálni fogja. Az ilyesmi fokozatosan alakul ki, nem hirtelen ilyen rövid idő alatt. A korai fejlesztést pedig érdemes a nevének megfelelően korán elkezdeni. Ha elviszed szakemberhez, azzal nem veszíthetsz, legfeljebb megnyugtat, hogy minden rendben! Fejlesztő játékokat se tudunk látatlanban ajánlani, mert ahhoz előbb fel kell mérni, hogy honnan indulunk és annak megfelelően megtervezni a fejlesztést.
2015. dec. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező. Elhiszem, hogy aggasztó, amit írtam és ez így sok. Azonban kérlek a gyerek miatt ne kezdj most tagadásba, mert a kérdésed alatt azért írtál olyan dolgokat, melyek utalhatnak eltérő fejlődésre. Ha ez így van, beigazolódik, akkor is rengeteget tehetsz a gyermekedért, csak nagyon nem mindegy, hogy mit és hogyan! Megcsináltad a tesztet, amit átküldtem? Döntse ez el, hogy kell-e vizsgálat, vagy sem. A vizsgálat játékos helyzetben van, a gyermekek imádják, ettől ne félj. Viszont kiderülne azonnal, hogy van-e gond, vagy megnyugodhattok.

Gond esetén, ha késtek a speciális fejlesztéssel, azzal nagyon értékes időket vesztegettek el! Az agy nem annyira befogadóképes már 5 évesen sem, mint 2 évesen. Az autizmusnak pl akkor a legjobb a prognózisa, ha minél korábbi időszakban megkapja a gyermek a speciális fejlesztéseket.

Én a sajátomnál már egészen korán láttam a jeleket, mégis másfél évesen vittem el, mert nem akartam ezeket a jeleket komolyan venni és nagyon féltem. Akkor már felmerült az autizmus lehetősége, el is kezdtük a terápiát, amiben rengeteg otthoni dolgom volt. Már már 4 éves a fiam, szerencsére nagyon okos és gyönyörűen fejlődik a sok speckó fejlesztés hatására. Integráló oviba jár, külső ember, aki nem szakértő észre sem veszi a másságot.

Ehhez azonban nagyon kemény munka kell és időben elkapott diagnózis.

Teljesen fölösleges halogatnia vizsgálatot, mert ha negatív, akkor haza fognak küldeni nevelési tanácsokkal. Ha viszont eltérés van, akkor segítenek azonnal. Nincsen vesztenivalótok, csak nyernivalótok.

2015. dec. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

Mivel én is aggódtam a fiam miatt, ezért azt mondom, hogy mutasd meg valahol, mert amiket írsz nem tűnnek jó jelnek (a mutatás hiánya). 16 hónapos fiam szókincse kb. 10-15 szó, hangadás.

Pedig szerintem ő egy átlag baba ebből a szempontból. Semmiben sem kiemelkedő. Viszont utasításokat megért, igent bólint, mutat, mutatás irányába néz (ez utóbbi is fontos lenne 17 hónapos kor körül). Tehát, hogy ne az ujjadat nézze,hanem azt, AHOVA mutatsz.

Mi is elvittük a Koraiba megnézetni, mert nem akart ránk figyelni 8 hónaposan (a fiamnak a szemével van gond ill. mi is járunk Dévényre). Egyéb dolgot nem találtak. 19 hónaposan viszem egy utolsó vizsgálatra, utána nem nézik meg többet elvileg.


A fiam se egy nagy játékos típus egyébként. Kisautókat csak ellöki és brümmög, de az a tipikus mászós-tologatás nála nem volt.

Építőkockákat egymásra tesz (kb. 3-at), de gyorsan megunja.

Kedvence a formabedobó, de egyelőre amit biztosan be tud tenni az a kör, a többinél vagy én segítek, vagy beteszi felül vagy véletlenül megtalálja a lyukat. :D

Kedvenc elfoglaltsága az edények ki-bepakolása jelenleg.

Néha labdázunk, gurigatjuk vagy dobáljuk az apjával hármasban. Ezt nagyon szereti.


A fiad utánoz titeket? Pl. megtörli az asztalt ronggyal vagy megtörli az orrát zsepivel? Esetleg felmos? Porszívózást "imitál"? Azt hiszem ezek is olyasmi dolgok, amik jó jelnek számítanak.

2016. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Kedves kérdező megírnád mi lett a babáddal azóta? Hasonló cipőben járok. Köszi előre is.
2017. jan. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Sziasztok! Mi történt azóta a gyerkőcökkel???
2020. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező engem is erdekelne mi.lett vele azóta. Az én gyerekem sem mutogat még 16 és fél hónapos
2021. máj. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!