Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódnom kellene? 17 hós fiam...

Aggódnom kellene? 17 hós fiam nem játszik a játékokkal, dolbálja őket. Nem mindig figyel rám, építőkockát is eldobja. Szavakat nem mond, az apán kívül. Ha mondom mondja pl. Kutya, hami, nem mondja. Normális ez?

Figyelt kérdés
Szívesen játszanék vele, de nem tudok,hiszen nem érdekli. Segítek neki a játékban de nem akar bevonni.bármilyen értelmes választ megköszönök

#baba #17 hónapos #dobál a baba
2015. dec. 7. 21:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell még ennyi idősen beszélnie, ráér vele. Fiúknál általában lassabb is a beszédfejlődés.


Ha magában szeretne játszani, akkor ne erőltesd a társaságodat, hagyd játszani. Úgyis jelezni fogja, ha igényt tart rád.

Nem mindig figyel rád...hehe, ez kamaszkorára még inkább így lesz, edződj :)


Valami gondolom csak leköti a figyelmét, ha már nem, akkor a padlón a repedés. Adhatsz neki új tárgyakat - fakanál, pet palack,stb.

2015. dec. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod, 17 hónaposan még nem játszanak a gyerekek, hanem ismerkednek a környezettel, a játékokkal, teljesen normális, ha dobálja. Az én kislányom is 18 hónapos lesz, minden játék csak 1-1 percre köti le a figyelmét és természetesen nem úgy játszik vele, hanem ütögeti, ő is ledobálja, a babákat is rakosgatja. Ülhetsz mellette mint megfigyelő, de még bölcsis korban sem játszanak a gyerekek egymással (vagyis elég ritka), inkább egymás mellett, de magukban. Az én kislányom is a nem szót ismeri, apa, anya, meg 1-2 állathangot utánoz, ez teljesen normális.
2015. dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
de egyedul eljatszik azert?
2015. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális. Ennyiből legalábbis, amit írsz, a fiamat látom kb.

Őt sem érdeklik a játékok, illetve most 21 hónaposan már kezdi az autókat, kockákat, de előbb összeszerelte a notebookot a kábelekkel és a diódarálót darabjaiból, mint a legeygszerűbb kockáit, vagy formabedobóit. Ő is mindent ért, de nem beszél, én hagyom, had csinálja azt, ami őt érdekli. A játékai 90% át bedobozoltam és adtam neki fokhagymanyomót, habverőt, klaviatúrát meg most amiket megmutatok neki, hogy mire való pl. az evőkés és a gyurma együtt, akkor azt gyakorolja, teszteli egy órán át is. Egyetlen játék érdekli régóta, a kismotor, illetve annak a kerekei, "csavarjai".

2015. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%

Ez így ebben a formában nem igaz, hogy ilyen korban még nem játszanak a gyerekek komolyan a játékaikkal! Az viszont igaz, hogy nem mindegyik fejlődik egyforma ütemben, tehát az önmagában nem baj, ha később kezd el komolyabban játszani és nem kell a másikhoz hasonlítgatni. Most nem kezdem el részletezni, hogy a 18 hónapos fiam mi mindennel játszik, mert nem ez a kérdés és nem akarok oldalakat írni, de ellenpéldaként azért megemlítem, hogy 10 hónaposan már irányhelyesen tologatta a kisautókat, most meg már a 3 éves kortól ajánlott elemes játék fúrógéppel is ügyesen és hosszan játszik és minket is bevon a játékaiba. Például egymástól távolabbb leülve gurigatjuk egymásnak a hátrahúzós autókat.

Azzal viszont egyetértek, hogy most még nincs miért aggódnod, de ha gondolod, megmutathatod egy fejlesztőpedagógusnak, hátha neki lennének jó ötletei, hogy mivel tudnád a játékokra ösztönözni.

2015. dec. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy úgy kell rám figyelnie hogy azt csinálja amit mo ndok neki csak megakarom tanítani játszani a dolgokkal.. Pl épitőkocka. Akármelyik oldalt olvasom a 16-18 hónapos gyerekekről,mindenhol többet írnak mint amit az én fiam csinál. Tudom hogy az átlag az amit írnak, csak az ember mindig megijed ha nem úgy mennek a dolgok. Ő amúgy is késöbb csinált mindent mint a kora beli gyetekek, csak hasonló történeteket szerettem volna hallani, hogy ki hogy kezelte. Jól esnek a tanácsok/tapasztalatok :)
2015. dec. 8. 10:08
 7/22 anonim ***** válasza:
szerintem baj akkor van, ha egyedül sem játszik. a beszédjében nincs elmaradva, teljesen átlagos.
2015. dec. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet sajnos megállapítani semmit kérdező. Azt sem, hogy minden oké-e, vagy van-e esetleg eltérés.

Ezért feltennék egy pár kérdést:

- egyszerű utasításokat ért-e?

- beszédértése milyen?

- Rámutat-e a kívánt dolgokra, vagy figyelemfelhívás céljából a tárgyakra? Eközben rád is néz-e? (neked mutatja?)

- Szokott-e neked hozni számára érdekes dolgokat? (élménymegosztás)

- szokott-e elemi szerepjátékot játszani? (pl babát, plüssöt etet, autózik berregve, úgy csinál, mintha telefonálna, nem csak telefonnal stb?)

- lehet-e vele kukucs játékot játszani? (ő is kezdeményezi?)

- bólint-e igent, nemet adekvátan?

- hogyan fejezi ki a kívánságait? (éhes, szomjas stb)

- érdeklődik-e más gyerekek iránt? (még nem együtt játszanak, de kíváncsi a gyerekekre, utánozza őket)

2015. dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Hát a sok kérdést nem tudtam teljesen megjegyezni, de leírom nagyjából...

Nem mutat rá semmire ! Hiába próbálim én mutatom,megfogom a kezét a mmutatóujját hogy mutassam neki hogy kell, nem hajlandó.. Ha kérdezek dgokat hol van, akkor ránéz..

Max. Mesekönyvekben megmutogat egy- két dolgot. Hol a nózi ? Az én orromra rámutat, a ruhámon lévő gombra, gyöngyre rámutat.

Élménymegosztás ahogy írtad az nincs nála sajnos, ha elkérek valamit odaadja annak örülni szokott.

Ha kell inni,enni csak megáll az asztalnál és néz fel az asztalra.. Ha kérdezem mi kell ? Nem mutat az itatópohárra csak "nyafog" ha megfogom a bizonyos tárgyat hangosan nevet.

Egyedül nagyon szépen eljátszik bármivel..

Más gyerekek nem kötik még le, de nézegeti őket.. Ma pl

Egy barátnőm 3 éves kislányával kergetőzött. ( először láttam )

Ha mondom neki nem, mondja ő is és bólogat. Az igent nem mondja.

Nagyjából ennyi..

Nem azt szeretném ha ezekből megmo daná valaki mi a "baj" hiszen ez gondolom kevés...

Csak segítséget szeretnék kérni, ÉN mit tehetek érte ?!

2015. dec. 8. 21:54
 10/22 anonim ***** válasza:

Kérdező. Ezek alapján én javasolnám, hogy keresd fel a Korai Fejlesztő központot és kérj egy vizsgálatot. Kell egy beutaló a háziorvostól, kb 2-3 hónap a várólista.

A mutatás és az élménymegosztás hiánya nem jó jel, ki kellen deríteni, hogy más is van-e, összességében milyen a kommunikációja, van-e kölcsönösség ebben, illetve a szociális interakciókban. Ezeket már gyönyörűen meg lehet nézni ennyi idős gyereknél is.

Ne hagyd magadat lerázni, hogy ráér még stb, mert ez nem így van! Ha fejlődési eltérés van (mind minőségi, mind mennyiségi), azt rögtön kiderítik a korais kollegák és el tudjátok kezdeni időben a fejlesztést. Ha nincsen gond, akkor örömmel hazaküldenek, tele vannak így is.

Ha viszont beigazolódik az amire gondolok, akkor a korai fejlesztés nagyon nagyon fontos.

2015. dec. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!