Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az éjszakai...

Szerintetek az éjszakai nyugalomhoz mi járul leginkább hozzá: éjjeli alvás előtti hosszú ébrenlét vagy az egész napot kell nézni, hogy mennyit aludt? Esetleg egyéb ötletek?

Figyelt kérdés
2015. dec. 8. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon szoktam nézni, úgyis annyit alszik amennyit akar. Az első 5 hétben volt mikor 7 órát is fent volt egyhuzamban. Most kezdtünk beállni a lánykámmal egy bizonyos napirendre, estefelé szépen alcsikázik általában.
2015. dec. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Leginkább szerencse kérdése, hogy milyen gyereket dob a gép. :D

Másodszor pedig fontos az alvásos rituálé.

Nekem onnantól aludták át az éjszakát, amikor bezártam a szobába őket egyedül, és magukban elaludtak.

A gyerek ha megébred azt akarja vissza, ami elalváskor volt. Pl. anyát cicivel, kézben ringatást, stb...

2015. dec. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
"Alcsikázik" Atyaisten,még nem is hallottam ezt a szót.Tudod,itt felnőttek kérdeznek felnőttektől,nem kell ez a gügyögés.Értcsike?
2015. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a ketto egyutt... legyen tartalmas a napja sok levegovel, aludja ki magat napkozben hogy ne okozzon gondoz ha 17.00-18.00 utan mar nem alhat....ha egesz nap nem pihen es este sem hagyjak aludni tul faradt es zaklatott lesz az ejszakaja.
2015. dec. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igaz az én babám még csak 10 hetes de úgy vettem észre, hogy teljesen mindegy. Vannak napjai mikor sokkal többet alszik mint általában, érdekes módon semmivel nem alszik éjszaka rosszabbul, mint egy nyűgös napon az átlagostól kevesebb alvással.

Viszont az, amikor éppen a fürdésre és evésre kelt fel, az nagyon rossz éjszaka lett. De abban sem láttam változást, hogy most 1 vagy jó másfél órát tartom ébren előtte (igazából a másfél nála már elég sok néha), az éjszaka hasonlóra sikerült. Szóval én úgy hagyom rá, ahogy van.

Ma is alvós kedve volt, délután 1-től 5-ig aludt, utána is aludt még egy órát, 8-dél között is vagy 2-3 órát 2 részletben, kíváncsi leszek de általában ettől nem szokott rosszabbul aludni.

2015. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Babáknál ez nem úgy működik, mint a felnőtteknél, hogy felhalmozódik az alváshiány és egyszerre bepótolja egy nagyobb alvással.

Ha a megfelelő mennyiségű nappali alvás nincs meg, akkor borul a rendszer és az éjszakaival is gond lesz.

2015. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Idegrendszeri érettségi is kell hozzá, többek között.
2015. dec. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2 éves a lányom, de erre még nekem sem sikerült rájönnöm :D Volt hogy egész nap nem aludt, még se aludt rendesen, vagy már 3-4 órakor fent volt.

Volt hogy sokat aludt napközben és este 8-kor már hulla fáradt volt, és átaludta az éjszakát.

Mondjuk sokáig nem volt jó alvó, most már szerencsére alszik éjjel :)

2015. dec. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!