Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba mozgásfejlődéséről sok...

A baba mozgásfejlődéséről sok helyen sokfélét olvastam. Kinél mikor kezdett felülni a baba?

Figyelt kérdés
A fiam 5 hónapos, már kúszik, de nem mutat jeleket (húzódzkodás...) arra, hogy ülni tanulást elkezdené. Az olvastam ezzel foglalkozó oldalakon, hogy kb. 10 hónapos kora körül fog stabilan, kapaszkodás nélkül ülni, de közben látom ismerősömnél, hogy a 3(!) hós gyereke már rendesen ül, másoktól, hogy 3 hósan kezdte felhúzni magát a baba, és 5-6 hósan más kapaszkodva vagy anélkül ült. Az ételek bevezetését is akkor ajánlják, amikor már tud ülni a baba, miközben 6 hós kórtól kezdik átlagban bevezetni az ételeket. Tudom, hogy minden baba más-más ütembe fejlődik, na de ennyire? A babám az ölemben ül, és tornázni is szoktunk. Elég aktív, mozgékony, mégis mintha megelégedne azzal, hogy csak kúszik.
2015. dec. 12. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan 6 hósan tudott felülni, előtte kúszott-mászott, 7 hósan tudott felállni és kapaszkodva lépdelni, 11 hósan indult el egyedül. Viszonylag kisebb súlyú kislány.
2015. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én pici gyerekekkel foglalkozom, de életemben nem láttam olyan 3 hónapost aki segítség nélkül felül. olyat persze igen, akinek a szülei kitámasztva ültetik, el is mondom mindig, hogy ez mennyire káros a gyereknek és tilos. nem hiszem, hogy ezt kéne követned csak mert látod... :)


és igen, az, hogy fekvő helyzetben emelgeti a fejét, az olyan 3-4 hónaposan kezdődik. de ez egy reflex ami le fog épülni és nem szabad összekevrni azzal, hogy ő tudatosan felülni szeretne, ugyanis ezt nem azért csinálja.

enyém 5 hónaposan semmit nem csinált, még csak nem is forgott :) aztán hirtelen beindult, 6 hónaposan már mászott és felült, bár még nem stabilan ült, de próbálkozott és 5-10 percekre elücsörgött, ezt egyébként mászásból tette, kiült oldalra, félig bedőlve :)

stabilan olyan 8-9 hónapos korára ült, de hasizomból felülni csak 5 évesen tudott.


egyébként az utolsó mondatodat nem tudom hova tenni, egy 5 hónapos babának miért ne lenne elég ha kúszik? hidd el, ez is bőven idő előtt van, ezt se kéne még tudnia, ha feküdne a hátán egész nap, az is teljesen kielégítő lenne ebben a korban!

2015. dec. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lányunk 10 hónaposan kezdett mászni és mászásból ült ki. Még legalább 1 hónapig támaszkodott az egyik kezére, tehát elmúlt 11 hónapos, amikor stabilan felült és hosszan, támaszkodás nélkül ült magától.
2015. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

normális az, ha már tud mászni, mert azután jön az ülés.

a 3 hónapost tuti, hogy a szülők ültetik, ami meg tilos lenne..

2015. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :)
2015. dec. 12. 16:00
 6/8 anonim ***** válasza:
7 hónaposan ült teljesen stabilan a fiam, addig csak próbálkozott vele. 12 hónaposan már rendesen járt.
2015. dec. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nalunk epp ugy volt, mint az elso valaszolonal.

Hat honaposan ult fel, elotte mar maszott, a maszasbolt lett a hinta negykezlab es lenduletbol hatra/oldalra ult. Legalabbis eleinte igy csinalta.

7 honaposan allt fel es 11 honaposan indult el kapaszkodas nelkul.

O kisfiu es igen nagy volt, nekem azt josoltak tobben, hogy mindent keson fog csinalni, mert nem fogja birni a sulyat. Szerintem nem igy lett.

De ez nem verseny, a vegen ugyanoda jutnak el. :)

2015. dec. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 An+Gal válasza:

Miért nem a felállás a főbb kérdés??

Ez annyira jellemző.. -sajnos- ma már.

Az anatómiai fejlődésnek nem része az ülés!

A LÁB ellenben az.Nagyon is fontos, sőt. Láb nélkül meghal az ember.

Ez anatómia, biológia, genetika, stb.

Az ülés megöli a gyermeket..

Lásd az alábbi videóban részletesen!

[link]

2016. jan. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!