Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy két hónapos baba...

Ha egy két hónapos baba esetleg vak, azt meg lehet állapítani vhogy?

Figyelt kérdés
Mert ugye ilyen korban még nehéz eldönteni,hogy mi a normális.
2015. dec. 11. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg.

Egy két hónapos már normál esetben követi a szemével a tárgyakat (nem hosszan és nem 180 fokban, de fel lehet kelteni a figyelmét). Erős fényre is reagál, pislog.

2015. dec. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Már egy pár hetes csecsemő is keresi anya arcát, és figyeli a kontrasztos, fekete-fehér dolgokat. Igen, észre lehet venni, ha nem lát.
2015. dec. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2015. dec. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De az,hogy fényre reagál nem feltétlenül jelenti,hogy lát is. Nem?
2015. dec. 11. 09:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapos babát minden hónapban látja a gyermekorvosa, védőnője, ha Magyarországon élsz. Kizárt, hogy ne vennék észre, ha baj van.
2015. dec. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen gondod van, miért nem viszed el szemészetre? Ott simán meg tudják állapítani, hogy lát-e.
2015. dec. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az a baj,hogy kis városban élünk, két magánszemész van, mindkettő csak januárra tudna időpontot adni, a sztk-s mondanom sem kell, még később.

Doki, egészen pontosan 3-szor látta, de ebből ugye az első kettő nem releváns, hiszen pár naposan, ill.egy hónaposan még nem "kell" látniuk. Most voltunk oltáson, ott nem hiszem,hogy nézegette, hogy követe a szemével a gyerek.

Fényre reagál, a záron is rajta volt, meg látom is, de van,hogy "rángatok" előtte egy tárgyat és egyáltalán nem reagál rá. Néha viszont, mintha figyelne, nézne egy-két dolgot.

Illetve ha mondjuk etetem és közel van hozzá ugye az arcom, akkor sem néz mindig a szemembe.

2015. dec. 11. 10:17
 8/9 A kérdező kommentje:

Most pl. egy egy kék alapon, vékony fehér csíkos pulcsi van rajtam, és mintha etetésnél nézte volna, de tényleg nem tudom eldönteni.

Ne nézettek bolondnak,nem vagyok egy paramami, második gyerek, de a nagyobbik már 4 és nem emlékszem,hogy nála mi volt ilyen tájban.

Csak valahogy feltűnt már pár napja,hogy néha hiába mozgatom előtte mondjuk a nagy piros párnát, nem követi.

2015. dec. 11. 10:19
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, hogy nincs kedve.

Ennyi idősen még úgysem túl fontos a látás, januárig bőven ráértek a diagnózissal, hiszen egyelőre kezelni se nagyon tudnák.

Addig meg lehet, hogy ő is érdeklődőbbé válik.

2015. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!