Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj ha 9 hetes kisfiam...

Miért baj ha 9 hetes kisfiam makkegészséges? Voltunk tanácsadáson és 2 anyuka is mindta hogy nem tudja mi van a gyerekemmel, mert az övék anno ilyen idős korukra már minimum egyszer meg voltak fázva, vagy a köldökükkel volt gond vagy hasfájós volt.

Figyelt kérdés

Tényleg ennyire irigyek egyes anyukák?Ahelyett hogy elgondolkoznának rajta hogy vajon az övék miért beteg?

Nem állítom hogy szuper anya vagyok!Sőt!!!

De nincs 30fok a lakásban, nem fürdetek 35-ben, nem volt hónapokig bezárva a gyerek a lakásba(volt levegőztetve).Az időhöz öltöztetem, nem ahhoz hogy na még ez a 8cm vastag polár overál még 1 hétig rámegy úgyhogy ráadom.

Tényleg jó lenne ha már elkapott volna egy kisebb bacit?

Ne értsetek félre!Isten ments, hogy valahogy megbetegítsem a kincsemet, csak valahol rosszul esett ahogy nekem támadtak.


2010. márc. 23. 00:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki neked támadt ezért, az valószínűleg irigy. Ne foglalkozz velük, fölöslegesen ne idegesítsd magad buta emberek miatt. Az én lányom 4,5 hós, egyszer volt hőemelkedése egy szuri után, és ennyi. Mivel nem beteg a gyereked, ez bizonyítja, hogy jól csinálod. És csak ez számít, a buta irigyek meg hadd fortyogjanak.
2010. márc. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek az anyukák sikítófrászt kaptak volna az én fiamtól, aki másfél éves koráig egyszer sem volt beteg, orvost csak a tanácsadáson látott, meg amikor 9 hónaposan a nyelvfékjét bemetszették (de ugye ez nem betegség volt). Másfél évesen volt először náthás. Pedig sose volt agyonöltöztetve, buszoztunk is már pár hetes korától, mert autó nincs, vittem vásárolni is, mert máshogy nem tudtam megoldani, stb. szóval nem volt agyon féltve, sőt, nálunk kutya is van a lakásban (ami a védőnő szerint potenciális betegségforrás), stb, stb. Másfél évesen volt először náthás, meg két évesen mégegyszer. Most bölcsis, itt elkap ezt-azt, de komolyabb baja sose volt, maximum köhögés, orrfolyás, ha beteg is, láza elvétve szokott lenni.
2010. márc. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Miénk is jóval elmúlt már egy éves mikorra lett egy enyhe köhögése, de akkor már az egész család dögrováson volt. :)
2010. márc. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a védőnő csodálkozott rá, hogy 8 hónaposan még nem volt beteg a kislányom.
2010. márc. 23. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiam most 4 éves. 1,5 évessen volt az elsö nátha. 2 évessen kapott elöször antibiotikomot. Azota még 2x. Mondták majd ha közösségbe megy mindent elkap és állandóan beteg lesz. Ez sem igaz 1 éve jár már és nem beteges. LEKOPOGOM.
2010. márc. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Minek foglalkozol ezzel? A tiéd nem beteg, és kész. Inkább örülj neki. Az én gyerekem is 1 éves koráig nem volt beteg, akkor is csak azért, mert abbahagytuk a szopit, és picit megfázott.

Amúgy hogy lett volna hónapokig bezárva egy 9 hetes baba? :)

2010. márc. 23. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ne törődj vele/ velük.Inkább légy büszke arra, hogy te valamit jól csinálsz vagy egyszerűen jól lett összerakva a gyerek.Nekem is állandóan mondogatják, hogy hogy lehet még sosem olt beteg a lányom.És?Ő egy stramm kis csaj.Most volt egy kis hasmenés.6 hónapos.Egyszerű diétával meg lett oldva.A hangulata és az étvágya mit sem változott.Különben meg én hoztam valahogy haza, már az egész családon végig ment.
2010. márc. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam is makkegészséges hálistennek. 2 és fél éves, most 2 hete volt először beteg, elkaptuk ezt a f.sós-hányós szörnyűséget, de én is meg az apja is "dögrováson" voltunk napokig.

Én is vittem mindenfelé, sose sterilizáltam agyon, és mindig is inkább alulöltöztetős voltam (másokhoz képest).

Nem tudom veletek történt e ilyen, de engem meg foylton arról akartak meggyőzni más anyukák, hogy nehogy azt higgyem, hogy az anyatejes táplálással függ össze, hogy nem beteg, hanem egyszerüen csak szerencsés vagyok,hogy nem beteges és milyen jó nekem h ezt dobta a gép...

:// Pedig sose így beszéltem a betegségről,hogy hát igen, CSAK anyatejes (mellveregetés) és EZÉRT nem beteg sose.

2010. márc. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15 hónapos a gyerekem, még nem volt beteg, a hasa se fájt soha, és a köldöke is rendben volt.
2010. márc. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem az én babám volt 9 hetes létére hónapokig bezárva.Az egyik anyuka gyereke 1,5 éves, a másiké 8 hónapos.

2010. márc. 23. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!