Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy még nem fordult meg...

Baj, hogy még nem fordult meg 5 hónaposan?

Figyelt kérdés
Hasról hátra már sikerült néhányszor, de csak úgy, hogy a keze a hasa alatt volt. A hátáról még csak nem is próbálkozik. Azt látom, hogy az oldalára fordul, de tovább nem akar. Az is igaz, hogy nagyon dagi, 8,5 kg, a védőnő azt mondta, a súlya miatt lemaradhat a mozgásban.
2010. márc. 23. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, én is rákérdeztem pénteken, akkor volt itt a dokink. Azt mondta, türelem, ráér, nincs semmi baj, nem verseny ez. Az én kiscsajom is most múlt 5 hónapos, de ő ugyanilyen. Igaz még "csak" 7,6 kiló és nagyon hosszú baba, de ő sem forog. Hasról hátra már 4-szer átfordult, de ő sem a jó technikával (a doki szerint majd rájön hogy kell), hátról viszont meg sem próbálja, sőt utál háton lenni. :))
2010. márc. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valóban lehet lusta a súlya miatt, de egy percig se aggódj, majd rájön, hogy milyen jó, ha el tud érni mindent, és elkezd forogni. Be fogja hozni az esetleges lemaradást!

Jó babázást!

2010. márc. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, minden babának megvan a maga fejlődési üteme, nincs ezzel semmi baj.

Egyébként lehet segíteni is ez a megfordulás dolgot, mi megmutattuk kisfiunknak, hogy hogyan kell csinálni, párszor gyakoroltuk vele, és pár nap alatt elkezdte saját magától is. Hihetetlen fogékonyak ám minden ilyesmire!

Még mielőtt leszólnak, hogy miért csináltam ezt, hát leírom. Azért, mert rossz technikával akart fordulni, és gyakran koppant a feje a padlón. A helyes technikát mutattuk meg neki, és jól tettük, mert azóta gyönyörűen átfordul oda-vissza. (B)

2010. márc. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk érdekes volt, 3hetesen mindenkit azzal szórakoztatott, hogy forog ide oda. Aztán egyik napról a másikra abba hagyta.

6,5hónapos koráig eszébe se jutott, hogy forogjon. Addig a nagyágyon halál nyugisan le lehetett tenni. Egy ilyen alkalommal észre vehetett valamit, és addig próbálkozott, míg leesett:( viszont akkor rájött, hogy csoda jó móka a forgás, ugyanis a kívánt tárgyat megszerezte, nem is sírt, mikor földet ért.

Azóta minden nagymozgást megtanult(mászik, és egyedül jár)

9hónapos kisfiú

2010. márc. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem kell félni, minden gyerek másként fejlődik!

forog még eleget az életében!:)

2010. márc. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én 6 hós kislányom még egyáltalán nem forog, oldalra is csak nagy ritkán, véletlenul... A doki azt mondta, nem baj, minden gyerek másként fejlodik. Valószínuleg o egy picit lusta... :)
2010. márc. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!