Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hülye kérdés, de a...

Lehet hülye kérdés, de a hozzátáplálást egy tápos babánál 4 hónapos kortól javasolják, csak a kor számít vagy a súly is fontos? Most 6 hetes 5500g. Nyilván nem most szeretném elkezdeni, de mondjuk 3 hónap után el lehetne kezdeni?

Figyelt kérdés
2015. dec. 14. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
A 4 hónapot várd meg. Az én fiam 3 hónaposan 7,5 kg volt, de csak 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.
2015. dec. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Miért nem várod meg legalább a 4 hónapot?

Hova siettek? Nem igazán tesz jót a pici szervezetének a korai hozzátáplálás! Miért tennéd tönkre?

2015. dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

A súly is fontos, de nem "írja felül" azt az elvárást, hogy töltse be a 4 hónapot.

Nem lesz fejlettebb az emésztőrendszere attól, hogy már most nagyobb a hasonló korú babákhoz képest.


Egyébként akkor ideális megkezdeni a hozzátáplálást, ha:

- minimum 4 hónapos,

- a súlya minimum 7 kg körül van,

- tud ülni támasztás nélkül (ezt kizárt hogy 4 hónaposan teljesítse)

- nem tolja ki a falatot a szájával (ez egy reflex, kb. 5 hónapos kor körül kezd el elmúlni).

2015. dec. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Lányom is tápszeres 5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, mert addig korainak tartottam valamiért.


A gyerekeknél írjuk már ki, hogy tápszeres. Tápos meg maradjon a háztáji.

2015. dec. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
tápszeres volt*
2015. dec. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
a bélrendszer érettsége miatt kell kivárni a 4 hónapot. Ne kezd el, attól hogy dundus :) majd ha elkezd mozogni, megnyúlik ne aggódj
2015. dec. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Csak a kor számít, az mindegy hány kg.


A gyomor és az emésztőszervek érettsége a fontos, ami nem elég kifejlett 3 hónaposan a hozzátáplálásra, de még jobbat teszel a babádnak ha 5 hónapos koráig vársz legalább.

2015. dec. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkitől. Attól is aki totál hülyének néz. Csak egy kérdés volt nemfeltétlenül így szeretném csinálni. Tápos mert nekem így tetszik,ha másnak nem nem kérek kioktatást köszi. Egyébként 4760g. született baba és éppen a védőnőm mondta,hogy lehet előbb elkezdhetjük a hozzátáplálást ezért kérdeztem.
2015. dec. 14. 14:13
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőre nem mindig kell hallgatni, nekem is mondott olyan marhaságokat, hogy a hajam égnek állt.

Amúgy semmi köze a súlyhoz, bár én azon a véleményen vagyok, hogy semelyik babát nem lenne szabad kb. 6 hónapos kor előtt hozzátáplálni. Az anyatejes babának meg a tápszeres babának is pont ugyanolyan az emésztőrendszere. A túl korai hozzátáplálással csak azt érjük el, hogy túlterheljük az emésztőrendszerét, de az ételeket meg még nem tudja megemészteni.

2015. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

ez régen volt így

manapság igazolt, hogy a tápszeres babák emésztőrendszere sem érettebb az anyatejeseknél

6 hónap a javasolt hozzátápláláshoz

2015. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!