Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért van itt gyakorin sok...

Mért van itt gyakorin sok anyuka meglepődve azon ha pár hónapos babája még nem alussza át az éjszakát, illetve nincs el fél órákat magában?

Figyelt kérdés
Rengetegen tesznek fel olyan kérdést itt hogy "úristen, 6 hetes babám még felkel kétszer éjszaka, mit tehetek", meg pl."úristen, 3 hónapos babám nem tudom letenni fél órára amíg főzök mert elkezd sírni". Most komolyan, mit gondoltak ezek az anyukák mielőtt szültek? Hogy egy baba olyan mintha nem is létezne? Este 8-től reggel 8-ig alszik éjjel és nappal pedig csendben elnézelődik magában? Nem tudom megérteni hogy mért tesznek fel ilyen sokan ezekhez hasonló kérdéseket, senki nem tudja hogy egy pici baba még nagy eséllyel ébred éjszaka és nappal is törődésre van szüksége?
2015. dec. 14. 14:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
én pont fordítva, azt nem tudom megérteni, hogy akinek viszont átalszik az újszülöttje 8-10 órákat, hogy nem tudja, hogy max 4 órát lehet evés nélkül, különben ébreszteni kell...
2015. dec. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

"hogy max 4 órát lehet evés nélkül, különben ébreszteni kell..."


Ezt honnan veszed? Ez csak a besárgult újszülöttekre igaz.

2015. dec. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

Hát első, ez nagy marhaság volt. Dehogy kell lbreszteni csakis akkor, ha besárgult. Egyébként alvó babát nem macerálunk, eztán sápítozunk, hogy 1 évesen is 3 óránként kel.

Kérdező! A gyerekek nem egyformák. Az én fiam például az általad leírt volt (este 8-tól reggel 8-ig aludt 12 hetesen, nappal elnézelődött fél órákat is, és rengeteget aludt), van amelyik meg sokáig ébred és le sem lehet tenni. Nyilván mindenki szeretné, ha az előbbi kategóriába tartozna a gyereke, mert úgy sokkal egyszerűbb az élet és csak arra kíváncsiak, hogy tudnak-e ezért tenni is valamit.

2015. dec. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert valamiért az van a köztudatban, hogy jó baba=jó anya, sírós nyűgös baba=rossz anya.

Mindenki magában keresi a hibát+ott vanna a lelkiismeretfurdalást keltő bezzegelő rokonok, ismerősök.

2015. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%

na erről beszéltem...

az anyák nem tudják...

egy csecsemő gyomra akkora mint egy cseresznye..

kórházban mondták csecsemőosztályon..

újszülöttnek maximum 4 óránként ennie kell.

2015. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
3. vagyok. Hát, mindenesetre 59%-os, nekem már 3,5 éves a fiam, nem halt éhen, pedig újszülöttként is csak egyszer evett éjjel, 8 hetesen pedig már nem evett éjszaka.
2015. dec. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

mindenesetre sok gyermekorvos is tanácsolja

3-4 óránál hosszabb időre ne hagyják pihenni a gyermeket etetés nélkül...


amit írsz meg pont olyan, mint amikor arról írnak, hogy 3 hónaposan is őket hozzátáplálta az anyjuk a múlt században, mégsincs semmi bajuk. vagy van, aki tehéntejen nőtt fel, mégis él...


ez nem érv.

2015. dec. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, nem értek veled egyet, de én a sajátomért vagyok felelős, te meg a tiédért, így te ébresztgeted, én nem tettem (és rajtam kívül még sokan nem). Ennyi, itt a vitát le is zárnám mert nem sok köze van a kérdéshez.
2015. dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
7%

természetes.

nagyon sokan sokféleképpen látnak el gyermeket.


csa érdekes, hogy kútfőből jön a lepontozás, orvosi ajánlással szemben...

2015. dec. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Mert sok nő, teljesen felkészületlen egy újszülött babával szemben. Akinek még nincs gyereke és nem is töltött hosszabb időt olyan helyen ahol pici baba van, annak valószínű elég elvont fogalma van egy valódi szituációról. A másik oldala pedig az, hogy manapság sok anyuka végigolvassa a szakirodalom összes létező kiadványát, mert abból hú, de nagyon föl tud készülni, csak épp abba nem gondolnak bele, hogy minden kisbaba más!

Nekem egyenlőre csak két gyermekem van, de homlok egyenest mások. Az egyik jó alvó, rosszul evő, a másik jó evő, de borzalmas az alvása.

Ez csak egyetlen példa a millió közül. Addig amíg nincs meg egy bizonyos rutin a gyerekekkel, addig mindig lesznek ilyen és hasonló kérdések.

nincs rajta semmi szégyelni való, senki nem úgy jött a világra, hogy zsigerből keni-vágja a gyeknevelés összes fortélyát! :)

Remélem tudtam a kérdésre válaszolni!

Hozzáteszem mindenki úgy neveli a saját gyerekét ahogyan akarja, azzal eteti, itatja amivel akarja. Amíg az a kisgyerek boldog, megkapja a neki szükséges életfenntartáshoz elegendő táplálékát, megfelelően fejlődik testileg és lelkileg is, addig nem kell beleszólni, hogy az anyja mijen módszereket alkalmaz! :)

2015. dec. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!