Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért van itt gyakorin sok...

Mért van itt gyakorin sok anyuka meglepődve azon ha pár hónapos babája még nem alussza át az éjszakát, illetve nincs el fél órákat magában?

Figyelt kérdés
Rengetegen tesznek fel olyan kérdést itt hogy "úristen, 6 hetes babám még felkel kétszer éjszaka, mit tehetek", meg pl."úristen, 3 hónapos babám nem tudom letenni fél órára amíg főzök mert elkezd sírni". Most komolyan, mit gondoltak ezek az anyukák mielőtt szültek? Hogy egy baba olyan mintha nem is létezne? Este 8-től reggel 8-ig alszik éjjel és nappal pedig csendben elnézelődik magában? Nem tudom megérteni hogy mért tesznek fel ilyen sokan ezekhez hasonló kérdéseket, senki nem tudja hogy egy pici baba még nagy eséllyel ébred éjszaka és nappal is törődésre van szüksége?
2015. dec. 14. 14:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%

1-es, 3 és 1 éve szültem, a kórházban is és a védőnő, orvos is mindegyik azt mondta, nem kell ébrszteni a babákat éjjel. Egyik ismerősöm ébresztette, na, el is érte vele, hogy 2 éves a gyerke és 2-szer kel még mindig éjjel. Ha éhes, felébred, nem értem minek macerálni, ha nyugodtan alszik! Ha az orvos azt mondja, h ébreszteni kell, akkor vagy besárgult, vagy vmi más baj van, ami miatt ennie kell.

Nem tudom, miért vannak meglepődve...lehet azért, mert nagyon sokan azt írják, hogy nekik szuper babájuk volt és 2 hetesen már átaludta az éjszakát. Nagyon sokan akarják magukat és a gyereket is jobb színben feltüntetni, ezt itt gyk-n néha nagyon észre lehet venni...

Meg ez az egész baba függő is. Aki szerencsés és nem is hasfájós a babája, annak lehet, h előbb átalussza. Fiam 4, lányom 9 hónaposan aludta át először az éjszakát.

2015. dec. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom, nekem mind a két gyerekem 6. héttől már átaludta és igazából kénytelenek voltak ellenni letéve is. Egyáltalán nme törvényszerű az, hogy a baba egész nap ordít és nem alszik éjjel 3 hónaposan sem...

Gyakori, de vannak más babák is és mindent meg kell próbálni, hogy a baba is és az anya is kiegyensúlyozott legyen és kialudják magukat. Szerintem ezért érdeklődnek sokan, hogy milyen megoldás jöhet náluk még szóba, hátha valami bejön. Nekem a második gyereknél csak az jött be, hogy hagytam a francba ezt a zsigerelt szoptatást, tápszertől beállt a rend, mondhatnám azt is, hogy végre jóllakott rendre és nem kellett neki kelni éjjel. Ilyen is van, nem kell arra készülni kötelezően, hogy non stop kézben kell majd tartani stb. és még jó, hogy sokan ezt szeretnék mielőbb megoldani.

2015. dec. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%
illetve nekem pont az orvos mondta, hogy éjjel hozzá ne szóljak, amíg nem sír az ételért. Így is tettem, be is jött. Mi az, hogy kelteni? az alvástól fejlődik az idegrendszere, ha kelted, meg nem hagyod aludni legalább amikor tud szerencsétlen, pont azt éred el majd, hogy nem is fog tudni csak később, mert éretlen marad az idegrendszere. Ördögi kör mi? Legyen neki mit és eleget táplálót ennie és hagyni kell aludni a gyereket. Meg hagyni magában is, nem kézben tartani. Nem nehéz, csak nem itt kell beletörődni a tanácsokba, hogy az újszülött óránként kapjon 3 csepp anyatejet is, mert az anyatej! meg hogy ébreszteni 3-4 óránként. De aki mazochista, hát csinálja, csak ne okoskodjon már mellé még, hogy ez a normális.
2015. dec. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a felkészültség hiánya. Sokan csak sejtik, hogy mivel jár egy baba de nem tudják. Én úgy éreztem tudom valamennyire, engem meglep, hogy 10 percet elvan magának néha és hogy az első hetekben aludt éjszaka (persze rendesen kelt enni 3 óránként). Szerencsém volt, azt hittem járkálhatok majd vele az éjszaka közepén órákig és hogy a wc-re nem jutok el. Illetve tudom, hogy a következő babával nem biztos, hogy ismét szerencsém lesz. Most 3 hónapos, leköti az időmet, én erre készültem. Nem akartam egész nap plázázni vele és nem úgy készültem, hogy 3 fogásos vacsorát készítek, mire a férjem hazaér. Sokan meg úgy vannak vele olyan cuki a picibaba, mindenkinek van, én is akarok de már azonnal. Aztán jönnek a meglepetések, élen a kialvatlansággal illetve azzal, hogy nem megy úgy, ahogy régen csak kitalálni, hogy most ide meg oda megyek.. rosszabb esetben pedig így gondolja és csodálkozik, hogy a babája nehezen viseli az egész napos jövést-menést.
2015. dec. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"a védőnő, orvos is mindegyik azt mondta, nem kell ébrszteni a babákat éjjel. "


hát az érdekes lehet hogy az ország egyik felében A-t mondanak, másikban B-t az orvosok....


meg amúgy nem feltűnő, hogy az újszülöttek napi 7-8 szor esznek és nem napi 5 ször, mint egy kisgyerek...

2015. dec. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 hónapos koráig 11kor és 3kor evett és ennyi volt,majd tápszeres lett és végig aludta az éjszakákat 5 körül kelt először enni,és már7 után aludt. sosem ébresztettem fel,sőt butaságnak is tartom, ha éhes fel kell ha meg alszik nagyon jó,mert mindenki kitudja magát pihenni.

Az mondjuk tényleg nem jó,ha félóra nem tudja letenni a 3 hónapos babát,mert azonnal üvölt,igazából meg kell szoktatni,hogy nézelődjön is szépen fokozatosan magában is el legyen,nem egésznap de azért fél órára legalább,vinni magával pihenőszékben stb amíg főz,nem Vele menni pisilni is mert annak az lesz a vége,hogy a végén tényleg nem csinálhat nélküle semmit,mert azonnal üvölt.

2015. dec. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
*éjjel 11 és hajnal 3
2015. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!