Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok mikortól aludta...

A ti babátok mikortól aludta át az éjszakát? Mettől meddig?

Figyelt kérdés
10hetes babám éjjel 2x kel még,úgy irigylem azokat az anyukákat akiknek már kezdetektől átaludta az éjszakát, én annak is örülnék ha 1x kelne. Lehet azért kel mert nem eszik eleget? Max 90ml-t szokott ha nem alszik bele ez kevelés egy 10 hetesnek? Gondoltam rá hogy ha megébred csak cumit adok neki mert lehet nem éhes..szerintetek?
2015. dec. 11. 20:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%

nyugodtan probalhatod most mar a cumit. sot jobb elobb mert minel kesobb prpbalod bevezetni annal nehezebb lesz, ha rajon hogy anyuka is lehet cumi :)


amugy 8 hetes koratlol 5 honapos koraig aludta at a babam az ejszakat aztan a mozgasfejlodessel minden elromlott. hol a fogzas kelti hol ez hol az, most 16 hos kb minden 3. ejszakat alussza at.

2015. dec. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%

11 hetesen allt at az egyszeri ebredesre.

Aztan 3-3,5 honap kozott (talan a novekedesi ugras miatt) 2x kelt, es utana ismet egyszer.

22 fektettem

3 korul ebredt-eves-alvas

7 korul ebredes-eves-alvas

9:30 ebredes


4,5 honapos (20 hetes) es az elmult 2 napban 22-6 aludt. (Aztan eves utan 9-ig meg aludt.)


De az elso 8 het iszonyatos volt. Olyan hasfajos volt, hogy ejjel sokszor egyaltalan nem aludtam.

2015. dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
8 hetes korától. Akkor este 8-tól reggel 6-ig aludt, aztán egy hónap múlva már este 8-tól reggel 7-fél 8-ig. 3,5 éves már, azóta is átalussza az éjszakákat (persze betegségnél előfordul ébredés). Neki sosem kellett a cumi, az ujját választotta.
2015. dec. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Kisfiam kb ilyesmi idős vol amikor elkezdte át aludni az éjszakát. Este fel8 -8tol aludt reggel 5-fèl6ig. De ez az idilli állapot kb 5 hónapos koráig tartott, akkor kezdődött a mozgásfejlődèse a forgással majd kúszàs es jött a fogzàs is. 10 hónapos koràig majdnem minden éjjel keltünk 1-2 alkalommal, volt hogy egy ébredèsből csak 1-2 óra múlva tudtuk vissza altatni. Most volt 2-3 hét nyugi hogy aludt éjszaka végig, de valószínű jön a következő foga mert megint ébredünk, most 11 hónapos. Most ugyan úgy 8 körül alszik el es reggel 6-7ig alszik. Egyszer véget ér ez az időszak csak sok kitartás kell hozza, én is azt hittem mar soha nem fogunk legalább 1 éjszakát végig aludni. Mert kb augusztus es november között viszOnt 1 éjszakát sem aludt végig így mi sem. De kijött a fog es nyugi lett. Hidd el túl lesztek rajta, kitartás. A cumit nyugodtan próbáld ki, nem veszítesz semmit , ha szerencséd van bejon, ha nem akkor úgy is kérni fogja a kajcsit. Anyatejes vagy tapszeres.?
2015. dec. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

Fiam 5, lányom 9 hónaposan aludta át az éjszakát, este 1/2 9 körültől reggel 7-8-ig.

10 hetesen 2 kelés az nem vészes ám. :) Hát, neki 90-120 ml körül kéne enni kb. De ha elég neki kevesebb, akkor nem fogja megenni azt, ami az "előírás".

Megpróbálhatod a cumit, ha akarod, de ha eszik, akkor inkább én adnék neki, mert lehet h mégis csak éhes, akkor meg vagy nem alszik vissza, vagy 20 perc múlva ugyanúgy felébred.

2015. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Hat hónaposan elöször..en persze meg sokaig felébredtem, mert azt hittem baj van ,azert nem ébred fel éjjel...azt hittem sose lesz vege.
2015. dec. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
Az enyém másfél éves, és általában egyszer felébred éjszaka, mert szomjas. Megitatjuk és alszik tovább. Ha rosszat álmodik, akkor is felébred, olyankor kicsit tovább tart vissza altatni. Nem számítok rá, hogy valaha is végig fogja aludni az éjszakát, hiszen általában én is felkelek legalább egyszer vécézni és gyerekként is csak ritkán aludtam 8 órát egyhuzamban. A cumit pedig tudatosan kerültük már kezdetektől.
2015. dec. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%
3. vagyok. Igazából nem is az éjszaka átalvása a lényeg, hanem az, hogy magától vissza tud-e aludni egy gyerek vagy nem. 34 évesen én is felébredek éjszaka, de vissza is alszom. Nekik is ezt kell megtanulni és ez kinek előbb, kinek később megy.
2015. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 bithorlo ***** válasza:
45%

Szia!

Off: A cumit ne erőltesd, mert cumizavart okozhat, ami akár a szopiknak is véget vethet.

On: A kislányom 3 hetes korától éjjel 11-től reggel 6-ig aludt. Nagyjából 10 hónapja pedig már egyáltalán nem kel, vagy csak nagyon ritkán. Most lesz 18 hónapos.

2015. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tápszeres! Sajnos csak 1hónapig szopizott aztán átálltunk tápra és lefejt tejre. Cumit egyébként használunk,nappal azzal alszik el azért gondoltam hogy éjjel is mikor kel beteszem a szájába és tovább alszik.
2015. dec. 11. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!