Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig nem ajánlatos tejtermék...

Meddig nem ajánlatos tejterméket és lisztes dolgokat adni a 9 hós kisfiamnak?

Figyelt kérdés
A doktornőnk az egy év kivárását javasolja,akik körülöttem vannak szinte hülyének néznek amiért nem adok ezt-azt a gyermekemnek.Most akkor mi a helyes?Ti mit adtaok/adtatok ilyen idős babátoknak?
2010. márc. 23. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Jól mondta a doktornő, egy éves koráig javasolt az ilyesmivel még várni.
2010. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tejtermékeket már adhatsz (joghurtot, túrót, sajtot) nyugodtan, tejet még ne (1 éves koráig legalább várj). A lisztes dolgokat nagyon nem értem, hiszen gondolom nem gluténérzékeny a kisfiad. 6 hós kortól ajánlott fokozatosan bevezetni az étrendbe. Én már 4 hós korától hozzátáplálom (tápszeres), és csak azért vártam a lisztes dolgokkal eddig, mert az öcsém lisztérzékeny gyerekkora óta, ezért veszélyeztetettek vagyunk. De nektek nem kell ennyire megvonni mindent a szervezetétől! (B)
2010. márc. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak, valóban csak a tejjel várj. Ha túl óvatos vagy az sem jó! Van a neten egy csomó hozzátáplálási táblázat, abban megnézheted mit szabad és mit nem. Glutént 4-7 hónapos kortól javasolják bevezetni, hiszen ha a kicsi lisztérzékeny, akkor az lesz egy évesen is!

A savanyított tejtermékek meg nem egyenlőek a tejjel, túró, joghurt mehet bátran.

2010. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha tejtermékről beszélünk és nem tejről, azt már adhatod és szerintem a,lisztes dolgokat is. Én 6 hónaposan adtam neki először milupa 7 gabonás pépet, lisztes kaját is evett már, meg babakekszet... stb, tejterméket pedig 8 hónapos kora óta adok neki. Babajoghurttal és babapudinggal kezdtem.
2010. márc. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!