Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adhatok a kisfiamnak...

Mikor adhatok a kisfiamnak joghurtokat-pudingokat, tejterméket? Jövő héten lesz 6 hónapos.

Figyelt kérdés
2008. okt. 29. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
7-8 hó körül és nem a cukros vackokat.Savanyított tejterméket kaphat fokozatosan:natúr joghurt,túró,kefír,tejföl gyümölccsel,zöldséggel,tápszerporral,tejpépporral keverve.
2008. okt. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 hónapos koráig nem adtam a kisfiamnak semmit amikor már betöltötte akkor meg tejpépet,bababoltban,rossmanban,nagyobb élelmiszerboltokban lehet venni és mindegyik dobozán fel van tüntetve,hogy hogyan kel elkészíteni és hány hónapos kortól lehet adni,ezek mellet már lehet adni neki gyümölcsöket,a legjobbak az alma,körte,barack csak vigyázni kel,nehogy szorulásos legyen valamelyiktől pl.banán.

aztán amikor 8 hónapos lett a kisfiam akkor már adtam neki mindent,főzeléktől a darabosig,persze csak fokozatosan napról napra,és azért a főzelékekkel is vigyázni kel,mert 1 év alatt nem lehet puffasztó ételeket adni a picinek pl.babfőzelék.

2008. okt. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

A szakemberek azt mondják, 8-9 hó előtt nem szabad adni, mert azzal az allergiát, valamint az indokolatlan súlygyarapodást (tehéntejtől hízik nagyon) kockáztatja az ember. És nem is bizti, hogy a baba szervezete fel van rá készülve. Ehet még rengeteg alkalommal tejterméket! Szerintem nem kell siettetni, nem késik le semmiről! De mindenki maga dönti el, mikor vezeti be!

Üdv

2008. okt. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!