Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor célszerű elkezdeni az...

Mikor célszerű elkezdeni az evőeszköz használatának tanítását?

Figyelt kérdés
17 hónapos a lányom. egyenlőre még én etetem. próbáltam már kanalat adni a kezébe, ha épp nem veri le az egész tányért, akkor csak a kanál tartalmát borítja a nyakába. Tény, hogy türelmetlen is vagyok, mert ilyenkor egyből elmegy a kedvem az egésztől - ő ezt nem látja rajtam ugyan - de egyből etetem én tovább mert nem bírom a koszt..tudom ez ezzel jár és jobb ha szokom, de kérdem hogy mikor a legérdemesebb ebbe belefogni, tehát mi az az életkor amikor a lehető legrövidebb idő alatt tanulnak meg úgy enni kanállal, hogy utána ne kelljen takarítani újra és újra.
2015. dec. 17. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hagyod próbálkozni, nem tanulja meg. Igen, kosszal jár, de így tanul. Egy kanál neki, egy neked, ő próbálkozik, te eteted.
2015. dec. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és kb. mennyi idő míg így megtanul nagyjából ennyi?
2015. dec. 17. 12:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne kanállal, hanem villával próbáld elsőre.

Az én gyerkőcöm is ennyi idős és a villára felböki magának az apró falatokat, majd beveszi. Hónapok óta csinálja már (persze nem minden etetésnél), mert egyszerűen érdekelte, kivette a kezemből és ő akarta "intézni", én meg hagytam. A kanál használata még nem igazán megy (kevésbé is érdekli), de koszolás és apró balesetek nélkül nem lehet megúszni.

2015. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a tippet
2015. dec. 17. 13:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

a fiamnak már 10 honaposan kanalat adtam a kezébe. neki is volt egy, meg nekem is. most 18 honapos egyedul eszik mindent (levest, rizst, tésztát,hust, joghurtot)- kanállal, villával.

eleinte tettem egy konyharuhát is az olébe, plusz muanyag oblos elokét (nem tuzdom mi a hivatalos neve :)) illetve a foldre is leteritettem egy asztalteritot, mivel a konyhában egy nagy bézs szonyeg van. (én is nagyon féltem, hogy mi lesz..napjában tobbszor surolhatom majd a szonyeget) hál istennek gyorsan megtanult egyedul enni, kisebb balesetekkel.

2015. dec. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már 7-8 hónaposan a kezébe adtam a kanalat, jól elhadonászott vele, miközben én etettem. Majd folyamatosan egyre többet használtuk, egyre többet próbálkozott.

Most 18 hónapos, főzeléket, joghurtot megeszi egyedül. Persze megy mellé, de ez ezzel jár. Kaja után átöltöztetem, feltakarítom. Persze macerás, de így fogja megtanulni.

2015. dec. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!